English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Víkend v Olomouci plný ženské a dívčí házené

Víkend v Olomouci plný ženské a dívčí házené 03.11.2016 15:29:32 - autor: , přečteno 745x

Všechna družstva klubu se nastávající víkend představí v domácí hale, k vidění bude sedm mistrovských utkání od mladších žaček až po interligu, navíc zde budou hrát své turnaje i obě kategorie miniházené. Celkem tedy bude v akci  všech10 družstev klubu. Od sobotního časného rána  celý den a také v neděli  po celý den budou halou dunět míče o hrací plochu a třepat se v sítích po úspěšné střelbě. Od těch nejmenších až po dospělé.

Blok zápasů  začne v sobou 5. listopadu 2016 od 09:00 hod utkáním mladších žaček, po něm přijdou na řadu dvě utkání starších žaček, v 15:00 hod. nastoupí na plochu starší dorostenky proti prvnímu ze zlínských soupeřek, sobotní program vyvrcholí utkáním WHIL proti SHK Veselí n. Mor. V neděli od 08:30  a od 10:00 hod. nastoupí ke dvěma utkáním mladší žáci STM Olomouc, po nich od 11:30 a 13:30 hod. budou sehrána další dvě utkání olomouckých a zlínských házenkářek v 1. lize žen a 1. lize mladších dorostenek, program zakončí odpolední turnaje miniházené.

Pojďme se nyní věnovat jako tradičně, trojutkání družstev startujících v celostátních soutěžích. Minulý týden hrála dvě z těchto družstev v Plzni a obě svá utkání prohrála, ženy B rozdílem tří branek, když jim jedna z nejlepších českých střelkyň hrajících interligu za Slavii Praha – Veronika Galušková  sama nastřílela  13 branek. Mladší dorostenky nestačily na obhájkyně titulu mistryň z minulé sezony a odjely domů s osmibrankovou porážkou. Třetí družstvo – starší dorostenky, mělo před týdnem volný los. Tento týden budou všechna tři družstva hrát v domácím prostředí, přivítají ale ve všech kategoriích největší favority soutěží, i když zatím s výjimkou mladších dorostenek ve svých soutěžích překvapivě nekralují. Dá se ale s největší pravděpodobností, rovnající se téměř jistotě, že na Hanou přijedou všechny Zlíňačky v plné parádě, se všemi svými nejlepšími, které mají v jednotlivých kategoriích k dispozici.. Máme se tedy na co těšit. Pojďme si o jednotlivých družstvech povědět několik slov:

 1.   liga ženy: DHK ZORA Olomouc B – HC Zlín B

Utkání se hraje v neděli 06. 11. 2016 v 11:30 hod.

Hostující družstvo je obhájcem prvenství v prvoligové soutěži žen z minulé sezony, kdy kralovalo 1. lize a v celé sezoně  prohrálo jen ve čtyřech utkáních. Hráčský kádr se v podstatě připravoval společně s tím interligovým, trenér Sabadka vedl také druholigový B tým až na výjimky ve všech mistrovských utkáních, klub měl své přesné a dá se říci neměnné priority a výsledky byly vidět. Od probíhající sezony už taková suverenita u družstva vidět není, družstvo  má po šesti odehraných kolech 50 % úspěšnost a je tabulce se šesti body zatím na šestém místě.  Priority byly patrně přehodnoceny, družstvo B má svou základní kostru, svou trenérku (Zuzana Juríková) bez návaznosti na WHIL, družstvo víc spolupracuje s mladými talenty ze starších dorostenek, zřejmě  s dlouhodobějšími strategickými cíli, mladé hráčky si zvykají na tvrdší hru v podání ženských družstev, což určitě zúročí při svém dalším vývoji. Oporami jsou obě brankařky – juniorská reprezentantka Sedláková a Kryšková, střelecky se nejvíc prosazují  Mynářová, Baumbachová a Lapčíková, která se začíná prosazovat i ve WHIL . Olomoucké ženy by mohly nastoupit také v kompletním složení, interligu hrají ženy už v sobotu, nic tedy nebrání postavit do zápasu optimální sestavu.     

 1.   liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc – HC Zlín

Utkání se hraje v sobotu 05. 11. 2016 v 15:00 hod.

V sobotu se bude na Hané hrát o vedení v tabulce, obě družstva měla před týdnem volný los, obě mají na svém kontě 6 bodů, jediný rozdíl je v tom, že Hanačky  ze tří odehraných zápasů, Zlín ze čtyř, má totiž na svém kontě už i jednu porážku a to hodně nečekanou, když prohrál na hřišti SK Velká Bystřice. O důvodu nebudeme spekulovat, ve Zlíně si jistě vše už rozebrali. Porážka samozřejmě mrzí, nic moc ale neřeší, důležitější jsou vzájemná utkání a to první nás čeká právě v sobotu. Jakou strategii ve Zlíně pro víkend  připravují samozřejmě nevíme.  Trenérka Zuzana Juríková má k dispozici celou řadu možností, hrát mohou  hráčky ročníků 1998 a 99, kterých jsme napočítali  nejméně 13, určitě nastoupí  i některé hráčky  mladší (ročník 2000), kterých mají minimálně 10 a vyloučen není ani start některých děvčat ještě mladších. V každém případě přijede to nejlepší z těch ročníků o kterých byla řeč, s řadou juniorských a dorosteneckých reprezentantek a trenérka bude věřit, že vybere to nejlepší.  Pro nás je pozitivní, že těch hráček do zápisu mohou napsat jen nejvýš  14.  Trenér Krejčíř takový problém řešit nemusí, má k dispozici jen to s čím pracuje po celý čas, bohužel s několika jistými absencemi, způsobenými zraněními. Svým ovečkám však věří, zejména věří v to, že nastoupí plně koncentrovány, s maximálním nasazením a s vírou ve své kvality a schopnosti. Každopádně půjde o špičkovou házenou,  která bude jistě hodnotným předkrmem před podvečerní interligou.

1.  liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc – HC Zlín

Utkání se hraje v neděli  06. 11. 2016 v 13:30 hod.

Poslední utkání z olomoucko-zlínského souboje bude mít favorita v hostujícím družstvu, které je spolu s celkem Ivančic zatím bez bodové ztráty, zatímco olomouckým mladším dorostenkám se začátek soutěže moc nevydařil. Mají na svém kontě už 4 porážky a celkem získaly 2 body, což je řadí na třetí místo od konce. Nosili bychom dříví do lesa, kdybychom znovu vyčíslovali jak herně děvčata nehrála špatně, jak prohrávala jen těsně.  Také po honu se ale počítají zajíci a těch mají zatím bohužel holky málo. Věřme, že vše, co se nashromáždilo v předchozích ne píliš úspěšných zápasech se zúročí postupem času a že začnou přibývat body i na jejich kontě. Herně a hráčsky na tom nejsou hůře než některá jiná družstva. Bohužel jejich nedělní soupeř je na tom hráčsky o tak velký kus dál, je to prostě jak se říká trochu jiná liga, to se však nestalo jen ze dne na den je to produkt dlouhodobé usilovné a úspěšné práce hráček a jejich trenérů a rodičů. Na druhé straně ale každý se dá porazit, každý zápas začíná od stavu 0:0 a nic tedy není třeba dopředu balit. Chce to zabojovat ještě o ten chloupek víc než dosud a výsledky se jistě brzy dostaví. Ze strany hostujícího celku se nám představí  široký výběr děvčat ročníků 2000 a 2001, z nichž většina bude hrát jak v sobotu v družstvu  starších dorostenek tak i v neděli, kdy budou hrát v družstvu mladších.  Naše děvčata jistě v utkání představí své přednosti, využijí všech chyb soupeřek a pokusí se dosáhnout v utkání co nejlepšího výsledku.