English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > V neúplné sestavě neměly Hanačky na Zlín šanci

V neúplné sestavě neměly Hanačky na Zlín šanci 06.11.2016 08:21:16 - autor: , přečteno 928x

DHK ZORA Olomouc – HC Zlín  25:29  (12:14)

Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 2:4, 3:7, 4:10, 7:11, 11:13, 12:14 – 13:17, 15:17, 16:20, 18:22, 20:24, 23:25, 24:26, 25:27, 25:29.

Rozhodčí: Horsák, Ördögh    60 diváků   7 m hod: 8/5 – 3/2   vloučení: 2 - 4  

Sestavy a branky:

Olomouc: Polášková, Hašlarová, Ošlejšková – Pšenicová, Olšová 1, Protivánková, Řerzníčková 4, Bajeová 6/1, Králová 2, Vavroušková 8/4, Vaňková 4, Rožková.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Zlín: Rybníčková, Pavelková – Herbočková 8, Hanačíková, Ševčíková 2, Polomíková 3, M. Plachá, Polášková 4, Koldová 5/2, Fiurášková, Janebová 1, Hubová 4, R. Plachá 1, Jagodič 1.

Trenérka: Zuzana JURÍKOVÁ

 

Svou první porážku v sezoně utrpěly starší dorostenky Zory Olomouc v sobotním podvečeru v Olomouci, v předzápase interligového utkání olomouckých žen proti Veselí. Porážka samozřejmě mrzí, bohužel přišlo zatím nejdůležitější utkání sezony v době, pro olomoucké družstvo nejméně vhodné. Množství zdravotních problémů dosáhlo takových rozměrů, že jsme museli nastoupit v hodně okleštěné sestavě. Do sestavy nemohla být nasazena celá čtveřice hráček (Žáčková, Gazdíková, Glogarová a Ulrychová), Olšová nastoupila se sebezapřením po ne zcela doléčeném zranění ramene a více méně v utkání jen stínovala a nechodila proto příliš ani do kontaktů. Její zdravotní stav se bude, věřme stále zlepšovat, chce to jen čas a trpělivost.  „Michel“ je pro systém hry našeho družstva naprosto nepostradatelná. Bohužel ani momentální forma některých zbývajících hráček v samotném utkání nebyla optimální tak, aby děvčata mohla adekvátně konkurovat zcela v optimálním rozpoložení hrajícímu soupeři, který přijel samozřejmě v plné síle a navíc dobře připraven a nabuzen.

 

Od prvních minut udával tón hře soupeř, kterému se dařil rychlý přechod do útoku, zakončovaný, rasantní střelbou, s níž měla dobře chytající domácí brankařka Míša Polášková často plné ruce práce. Skóre proto rychle narůstalo ve prospěch soupeřek i když prvotní tlak se ještě dařilo  za pomoci brankařky částečně eliminovat, ve 14. minutě vedl Zlín už 3:7, v 18. minutě už byl stav 4:10. Počáteční tlak soupeře se pak částečně otupil, hra se vyrovnala a brankostroj Zlína polevil přesto se nedařilo nijak výrazněji vedení soupeře snížit. Pět minut před ukončením prvního poločasu svítil na ukazateli stav 8:13. Až poslední pětiminutovka vyzněla přece jen o trochu optimističtěji ve prospěch domácího celku, který tento časový úsek hry vyhrálo 4:1 a snížilo na poločasových 12:14..    

 

Po změně stran vedení soupeře opět narostlo na rozdíl pěti branek a na začátku poslední desetiminutovky utkání dokonce až na 6 branek (18:24). Hanačky se pokusily ještě o poslední zvrat ve vývoji, za pět minut se jim podařilo nastřílet pět branek proti jediné ze strany soupeře a rázem byl stav 23:25 a do konce chybělo odehrát posledních pět minut. Domácí děvčata bojovala ze všech sil, dvoubrankový náskok se jim však zlomit nepodařilo. Ještě dvě minuty před koncem  držely šanci za stavu 25:27, nejlepší střelkyně Zlína  Herbočková vstřelila minutu před konce m pojišťovací branku a v samotném závěru ještě vítězné družstvo dovršilo výsledek na 25:29.

 

Pokud bychom chtěli v krátkosti zhodnotit výkon domácích hráček, plné absolutorium zaslouží brankařka Míša Polášková, které jsme napočítali 18 úspěšných zákroků, včetně 7 metrového hodu  3 minuty před koncem utkání. V prvním poločase se vůbec nedařilo v útočné fázi Řezníčkové, svou první branku vstřelila až na čtvrtý pokus  v 11. minutě druhého poločase, další tři pak přidala v průběhu tří minut. Další velkou postavou olomoucké sestavy byla tradičně Bára Vavroušková, hrála celé utkán bez vystřídání i při vědomí toho, že ji čeká v neděli v Praze další utkání v 1. lize mladších dorostenek v dresu Ivančic. Důležité branky nastřílela z rychlých útoků v první části utkání, byla exekutorkou pěti sedmimetrových hodů, ve. druhém poločase proměnila tři přestože hned po přestávce ji jeden z nich brankařka Pavelková chytila. Velmi aktivní byla v utkání Bajerová, prosazovala se při zakončování útočných akcí jak  ze střední vzdálenosti, tak i z křídel, byla autorkou tří brankových asistenci do pivota Barboře Vaňkové, která byla také velmi hodně vidět. Naopak se neprosadila Pšenicová a Rožková, ta alespoň dvakrát přihrála na branku Řezníčkové, víc jsme čekali od Králové. Hodně si v utkání „zakoučoval“  trenér Krejčíř, po většinu utkání byl nucen improvizovat  při střídání hráček do obrany a útoku, kde se převážně střídaly Řezníčková s Protivánkovou, zapojovaly se ale také Pšenicová s Olšovou, nebo Rožkovou.

 

V družstvu Zna se dařilo oběma brankařkám, Rybníčková chytala převážnou část hrací doby, Pavelkové se dařilo při likvidaci sedmiček. Nejvíc se při střelbě prosazovala Herbočková, dařilo se na křídle Poláškové, střelami z dálky se blýskla Hubová, Koldové se zase dařilo při střelbě 7 m hodů.