English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Obě družstva starších žaček bodovala - DOPLNĚNO !!!

Obě družstva starších žaček bodovala - DOPLNĚNO !!! 06.11.2016 10:30:05 - autor: , přečteno 1178x

DHK ZORA Olomouc  A – SK Žeravice 28:21  (14:13)

Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 4:2, 7:3, 10:5, 12:7, 12:11, 14:11,14:13 – 17:16, 19:19, 22:20, 25:20, 25:.21, 28:21. 

Rozhodčí: Kubis, Novotný             60 diváků            7 m hody: 6/5 – 4/2                            vyloučení: 5 – 4

Sestavy a branky:

Olomouc: Kolčavová – Maráčková, Kubálková 1, Coufalová, Grofková 10/3, Krejzlíková, Stuchlová 2, Roupcová 6/1, Foretová 7/1, Hejlová 2, Hlaváčková.

Trenéry::Monika VYKOUKALOVÁ a Jindřiška OCHMANNOVÁ

Žeravice: Němečková, Valčuhová -  Obzinová 2,m Trojková, Kučerová 1, Menyhardová, Barešová, Šebestová 13/1, Částečková 1, Onderková 4/1, Bendová.

Trenér: Radek ČECHÁK

 Domácí družstvo, hrající stále bez stabilní hráčky v brance, když tentokrát se role brankařky ujala Kolčavová, která několika zákroky své družstvo v úvodu podržela, na střely do horní poloviny branky však při vší snaze svou drobnou postavou prostě  nemohla dosáhnout. Domácí družstvo  se od prvních minut do soupeře pustilo bez skrupulí, vytvořilo si mírný náskok (5:3), soupeřky však v polovině poločasu srovnaly na 5:5.. Většího brankového rozdíul domácí dosáhly až pět minut před poločasem (10:6), soupeř však do poločasu snížil opět na dvoubrankový rozdíl.

Druhá půlka začala náporem Žeravic, které zvrátily výsledek a ujaly se vedení 15:16, domácí opět získaly své vedení zpět a po vyrovnání v polovině druhého poločasu se podařilo domácím odskočit na tříbrankový rozdíl, který pak až do konce utkání stále navyšovaly až na konečný výsledek sedmibrankovým rozdílem. Poslední desetiminutovku vyhrály domácí děvčata 9:2, snad úbytkem sil hlavní protagonistky Žeravic Lenky Šebestové, která prakticky sama na všechno nestačila.

U domácího družstva zaslouží pochvalu hlavně nejlepší střelkyně družstva Markéta Grofková, která se několikrát trefila ze střední vzdálenosti, dále pak Claudie Roupcová  a Magdalena Foretová (další z odchovankyň  litovelské házené). U soupeře byla jasnou jedničkou už jmenovaná Lenka Šebestová, jí sekundovaly také Onderková  a Obzinová, všechny známe už z loňského účinkování v Žákovské lize a víme, že v nich rostou kvalitní házenkářky.  

 

DHK ZORA Olomouc  B: -  Jiskra Otrokovice  20:20 (11: 9)

Průběh utkání: 1:0, 3:1, 3:3, 5:3, 5:5, 7:6, 10:6, 11:7, 11:9 – 13:11, 16:14, 17:17, 19:19, 20:20.

Rozhodčí: Kubis, Novotný             65 diváků                     7 m hody: 3/3 – 7/3                       vyloučení: 4 – 6

Sestavy a branky:

Olomouc  B: Habermannová – Vláčilová, Györe 1, Stroupková 1, Špačková 1, Kuxová 9/2, Litvínová 7/1,  Ryšánková 1, Selingrová.

Trenéři: Miloš HALOUN a Petr HABERMANN

Otrokovice: Tisovská – Vrobelová 1, Karlíková, Petruta 1, Horová 1, Strojilová, Šedivá 3/1, Janevská, Blahušová 5/2, Žůrková 3, Juříková 4, Horáková 2 .

Trenér: Štefan BORŠICKÝ  

Cennou remízu vybojovalo B družstvo starších žaček, které svedlo vyrovnaný souboj s favorizovaným celkem Otrokovic, bylo po většinu utkání lepším družstvem a jen ubývající síly v závěru utkání vlivem malého počtu hráček v družstvu znamenaly to, že se soupeřkám podařilo v poslední minutě uhrát nerozhodný výsledek. Olomoucké družstvo, ve kterém dominovala hlavně dvojice odchovankyň litovelské házené, skvělá brankařka Klára Habermannová a neúnavná bojovnice Natálie Kuxová si v průběhu utkání vytvořilo až čtyřbrankový náskok (10:6), po většinu času se ale hrálo rozdílem dvou branek, které si domácí družstvo dobře hlídalo. Až v závěru utkání se  již avizovaným úbytkem fyzických sil podařilo soupeřkám srovnat, poprvé sedm minut před koncem zápasu. Závěr byl hodně dramatický, domácím se vždy podařilo zaznamenat vedoucí branku, soupeř však vždy  vzápětí vyrovnal, což se mu podařilo i v posledních sekundách utkání, které nakonec skončilo zaslouženou remízou. 

V domácím družstvu se mimo již jmenovanou dvojici děvčat z Litovle, dařilo střelecky Elišce Litvínové. V družstvu Otrokovic, se zprvu hrálo - vše na Šedivou, která všechny hráčky převyšovala výbornou fyzickou konzistencí, po několika neúspěších však upadla do průměru, i tak však prokázala, že v ní pro Otrokovice roste nevšední talent. Otěže hry otrokovických hráček převzaly hlavně Blahůšková s Žůrkovou.

 

Hodnocení doplnil trenér Miloš HALOUN:

 

V sobotu nastoupily starší žačky DHK Zora B ke svému poslednímu mistrovskému utkání podzimní části soutěže v domácím prostředí proti Otrokovicím. Po šestém kole bylo toto družstvo se třemi vítězstvími a třemi porážkami na 4. místě tabulky Zlínské ligy a i v tomto utkání patřilo k mírným favoritům. Navíc Kateřina Šedivá z hostujícího celku již sbírá zkušenosti v utkáních 2. ligy mladších dorostenek a s 25 brankami zde patří mezi patnáctku nejlepších střelkyň.  V posledních čtyřech utkáních Zoračkám pravidelně nevycházely začátky utkání, které byly jak podle kopíráku a k částečnému vyrovnání hry i skóre docházelo vždy až v druhých poločasech. Na nápravě tohoto stavu jsme s holkami pracovali celý měsíc a výsledek se dostavil právě v utkání proti Otrokovicím. I když jsme do zápasu opět nastupovali pouze s osmi hráčkami v poli, hned od začátku bylo patrné, že hráčky v tomto utkání soupeři nedají nic zadarmo. Hned od počátku nastoupily v sestavě s třemi mladšími žačkami (Natálie Stroupková, Timea Györe a Eliška Ryšánková). Timča na střední spojce i v obraně hrála velmi spolehlivě, do střelecké listiny se zapsaly též Eliška a Natka. Na rozdíl od minulých utkání fungovala dobře obrana a holky si po celý první poločas udržovaly mírný náskok. Velkým kladem bylo, že se nám podařilo eliminovat spojku Katku Šedivou, která ze hry vstřelila jen 2 branky. Svým důrazem a rychlostí na soupeře platily Natka Kuxová a Eliška Litvínová, kterým se podařilo dvakrát skórovat do prázdné branky v době, kdy soupeř hrál s další hráčkou v poli. Na pivotu se střídaly Kamča Špačková a Klára Selingrová, které odváděly velmi dobrou práci především v obraně. Na levém i pravém křídle hrála další mladší žačka Vendula Vláčilová. Pokud si při střelbě trošku pohlídá brankoviště, budou její gólové zápisy určitě častější. Obrana tentokrát více pomáhala brankařce Kláře Habermannové a ta  měla na rozdíl od předchozích utkání trošku snadnější práci. Přesto však v průběhu utkání zaznamenala spoustu vynikajících zákroků, včetně chycených 4 sedmimetrových hodů ze 7 a chycené těžké střely z poslední devítky po uplynutí základní hrací doby.

Tímto chceme poděkovat celému týmu za skvěle zvládnutý zápasa celou půleszonu, chceme též poděkovat rodičům a všem příznivcům, že nás povzbuzovali i v utkáních, kdy se nám příliš nedařilo. O víkendu holky odjíždí na kvalitně obsazený turnaj do Prahy a věříme, že zde naváží na velmi dobrý výkon ze sobotního mistrovského utkání.

HOLKY DĚKUJEM !!!!!!!