English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Pokračuje interliga

Pokračuje interliga 12.01.2008 08:33:06 - autor: dhkzora, přečteno 2040x

Logo WHIL

Po dlouhých 8 týdnech se dnes znovu naplno rozjede interligový vlak 11. kolem, posledním z "podzimní" části. Přestávka byla vyplněna tréninkem, přípravnými zápasy a závěrečnými koly národních pohárů. Jen pro připomenutí: vítězem Slovenského poháru se stala Iuventa Michalovce, v naší soutěži zvítězily naše děvčata, tedy DHK ZORA Olomouc.

Dnešní kolo slibuje mnoho zajímavých utkání. Pro českou část WHIL bude důležitý souboj dvouprozatím nejslabších českých zástupců mezi Jindřichovým Hradcem a Zlínem. V semifinále Českého poháru Zlín ukázal výrazné zlepšení, ale proti domácím házenkářkám to bude mít těžké. Z hlediska našeho týmu budou zajímavé utkání našich pronásledovatelů v interligové tabulce a zároveň našich nejbližších soupeřů. ŠKP Bratislava doma přivítá pražskou Slavii a Trenčín se utká s Pískem. V obou případech by podle papírových předpokladů mělo vítězství zůstat na Slovensku. Další z našich pronásledovatelů HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou přivítá doma Šaľu a tento zápas slibuje určitě výbornou házenou s otevřeným koncem. Zápas B.Bystrice s Michalovcemi by měl být pevně v režii hostujících hráček, stejně tak jako utkání Zory v Nitře. Ale vždy rozhoduje výkon na hřišti a každé utkání se hraje od stavu 0:0.

Naše hráčky se s Nitrou utkají po dlouhých pěti letech, naposledy spolu tato družstva hrály v sezoně 2002-2003, když oba zápasy jak v Olomouci tak i v Nitře vyhrály naše hráčky 25:12 a 33:21. V příštím kole zajíždíme na palubovku Bratislavy, která nám v této sezóně doma jako jediná sebrala bod a v Olomouci budeme svědky prvního letošního zápasu interligy až 27.ledna, kdy přivítáme Trenčín, kterému máme vracet porážku z druhého kola.