English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Desáté kolo WHIL se středeční předehrávkou - DOPLNĚNO !!!

Desáté kolo WHIL se středeční předehrávkou - DOPLNĚNO !!! 09.11.2016 09:55:38 - autor: , přečteno 961x

Ještě dvě kola čekají interligové házenkářky před dlouhou zimní přestávkou, která však nebude platit pro reprezentantky, které s zúčastní v prosince ME ve Švédsku. Posledním letošním kolem bude za týden 11. kolo (19. 11.) a další kolo – 12. se bude hrát až v novém roce 7. ledna 2017. Deváté kolo WHIL se odehrálo celkem v poklidu, k žádnému překvapení, tak jako v předchozích kolech nedošlo, favorité vítězili převážně větším brankovým rozdílem, nejmenší rozdíl byl v moravském derby mezi Zorou Olomouc a Veselím - 6 branek, jinak byly rozdíly od 10 branek mezi Porubou a Partizánským, až po rekordních 28 branek v utkání mezi Mostem a Trenčínem.  Brankový rozdíl ve šlágru kola v Michalovcích , kde vyhrál lídr nad druhým nejlepším slovenským týmem  Šaľou, byl 12 branek.

Čelo tabulky pětice nejlepších se po minulém kole trochu odpoutalo od celků ve středu tabulky,  jediným družstvem s plným bodovým ziskem už je pouze lídr Iuventa Michalovce, odstupy od ostatních jsou však minimální, částečně také z důvodu nestejného počtu odehraných zápasů. Faktem je, že ve špici tabulky jsou dnes už jen družstva, která ztratila maximálně šest  bodů, paradoxně právě jedno z těchto družstev (Poruba) se v minulém kole vyšplhalo až na třetí příčku. Ve střední části tabulky je také pětice družstev, která mají na svém kontě 8 a 6 bodů a budou v další části WHIL řešit své specifické problémy. Česká trojice moravských týmů Zlín, Veselí a Olomouc bude soupeřit o jediné volné postupové místo do play-off, slovenská dvojice  Partizánske a Prešov hrají o pozici třetího slovenského týmu. Že by se ještě do  moravského souboje připletly Jihočešky se momentálně zdá dost nepravděpodobné, i když se může stát, že v některých zápasech uspějí.

Desáté kolo zahájí už středeční předehrávka ve Veselí, kde nastoupí vedoucí celek soutěže Iuventa Michalovce, neboť ji čeká už v neděli 13. 11. první utkání 3. kola Poháru EHF v domácí Chemkostav aréně proti maďarskému týmu Alba Fehérvár KC. Další čtyři zápasy jsou na pořadu v sobotu 12. listopadu, poslední se pak hraje v neděli pod hradem Matúše Čáka v Trenčíně, kde přivítají družstvo Olomouce. Mezi sobotními utkáními najdeme i předpokládaný šlágr kola, kterým bude beze sporu slovenské derby v Šaľe, kde se představí největší překvapení posledních kol Bemaco Prešov. Ve všech zbývajících utkáních by měly být favority hostující družstva, ať už to bude v Písku, kam přijede v současnosti rozjetá Poruba , nebo v Partizánskem, kde bude hrát český mistr Baník Most, a také samozřejmě v utkání reprezentantek obou hlavních měst v Bratislavě, kde nastoupí Slavia Praha. Do této kategorie patří také nedělní zápas Trenčín –  Olomouc, podle informací z olomouckého tábora však v klubu narůstá  marodka u většiny družstev, takže se sestavy vzájemně lepí tak, aby všechna družstva mohla k utkáním odjet alespoň s minimem hráček. Věřme, že trenéři situaci zvládnou a za maximálního porozumění a tolerance všech, bude krize překonána a také že interligové ženy splní roli favorita  a přivezou dva cenné body.

Volný los v tomto kole má družstvo HC Zlín.  Krátké informace k jednotlivým utkáním budeme postupně doplňovat, začínáme  hned středečním utkáním

 Středa  09.11.2016  v 17:30 hod.: SHK Veselí n. Mor. – Iuventa Michalovce

Domácí družstvo Veselí má za sebou tři porážky v řadě a na svém kontě zatím pouze tři výhry, všechny v domácím prostředí a všechny také se soupeři, kteří figurují na posledních třech místech aktuální tabulky, s žádným jiným ze soupeřů zatím nebodovaly. Takže příliš optimismu v řadách příznivců a vedení klubu není, navíc když je dlouhodobě zraněna Mária Olšovská, nejlepší kanonýrka klubu a shodou okolností také odchovankyně středečního soupeře. Panenky ale nehážou flintu do žita, chtějí se poprat o co nejlepší pozici, ale že by body urvaly rozjeté Iuventě, to by bylo malým zázrakem.  Slovenský mistr přijíždí na Slovácko v roli vysokého favorita a import bodů na Zemplín je povinností. Slovenky ještě neztratily ani bod a jsou si téměř stoprocentně jisté, že tomu tak bude i po středečním zápase.

Středeční utkání skončilo výhrou hostujícího celku Iuventy Michalovce vysoko 21:34, když se střelecky nejvíc prosadila vedoucí žena tabulky střelkyň Ukrajinka Levchenko s 10 brankami, u domácích nejvíc branek nastřílela mladičká Jana Šustková 9.

 Sobota  12.11.2016  v 15:00 hod.: Sokol Písek – Sokol Poruba

Sokolské derby  soupeřů z opačných polů tabulky, dělí od sebe 8 interligových bodů. Domácí družstvo získalo své 4 body výhrami nad dvěma soupeři, kteří jsou za nimi na posledních dvou místech, takže zatím žádná velká sláva, podobně jako u Veselí. Velké ambice, ale také v některých utkáních sympatická hra, celkově však zatím ambice naplněny nebyly. Zatím nejstabilnější výkony v dresu domácího celku prokazují dvě Slavistky, které jsou v jižních Čechách na hostování Palasová a Jačková, z domácích hráček se nejvíc prosazuje Boorová. Stabilně vysokou formu si drží také třetí ze Slavistek v jihočeském dresu, mladá brankařka Neubauerová, která se může pochlubit výbornými statistikami.  Sokolky z Ostravy mají za sebou tři vítězné zápasy v řadě, které je katapultovaly na třetí místo tabulky. Porubě patří druhé místo v úspěšnosti na hřištích soupeřů, když si odvezla už 6 bodů a jedinou porážkou je ta ze Šaľy, kterou utrpěly právě před citovanou vítěznou sérií. Družstvo před týdnem porazilo doma Partizánske, což udělalo radost trenéru Olšavskému , který právě ve Slávii předtím působil. Z hráček se zatím nejvíc daří slovenské dvojici Kostelná – Rechtorisová a Šárce Marčíkové. V utkání favorizujeme Porubu, i když ani domácí jmenovkyně nelze podcenit, ty jen číhají na svou šanci.

Sobota  12. 11. 2016  v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa – Bemaco Prešov

Slovenské derby je právem považováno za šlágr kola, střetnou se družstva dvou ambiciózních klubů, dlouholetý účastník nejvyšších soutěží a historicky druhý celek WHIL – Duslo Šaľa a po mnohaleté pauze před třemi lety vracející se mezi absolutní slovenskou elitu po obdobích, kdy jako ZVL Prešov vládl slovenské ženské házené – dnes s názvem Bemaco. Po dvou sezonách váhání se teprve letos  družstvo vedené velezkušeným Dušanem Danišem, zařazuje po bok slovenské elitě. Důkazem toho jsou také dvě poslední výhry nad favority a osmibodový zisk, který Šarišanky řadí na 8. místo tabulky. Favoritem tohoto duelu je však třeba stále ještě počítat domácí Duslo a to nejen proto, že stojí ještě o čtyři stupínky v aktuální tabulce výše a je zatím stoprocentně úspěšné v domácím prostředí, ale také kvalitou současného hráčské kádru. Šaľa má zkušené družstvo, produkující moderní házenou s výrazným hráčským potenciálem, vyrovnaným výkonnostně ve všech řadách. Také v družstvu Prešova je velká kvalita, jsou zde patrné prvky slovenského házenkářského naturalu založeného na rychlosti a kreativitě hry. Je tedy možno očekávat kvalitní házenou, která se bude divákům v očekávané plně obsazené hale jistě líbit. Těžko je předem tipovat jasného vítěze, výsledek může být hodně vyrovnaný, vyloučit nelze ani dělbu bodů, rozhodnout mohou maličkosti, kterými může být na příklad i sportovně vyspělé a bojovně naladěné domácí publikum.      

Sobota  12. 11. 2016  v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske – DHK Baník Most

Další ze zápasů 10. kola, ve kterém se střetnou soupeři z čelní skupiny se soupeřem ze střední skupiny, tedy soupeři z předpokládaných rozdílně výkonnostních skupin. Domácí Slávia Partizánske v domácím prostředí vyhrála třikrát, z toho dvakrát se soupeři z poslední skupiny a jednou ze střední skupiny, z venkovních hřišť přivezla jediné dva body z Bratislavy, ve zbývajících utkáních venku nebodovala, takže si nepřipsala žádné kladné body ze hřišť soupeřů.  Partizánske těží ze stabilní formy Michnové, která se už zase zařadila mezi TOP střelkyně, momentálně je na 2. místě. Vynikající formu si drží reprezentační brankařka Simona Sulovská, která vévodí všem statistikám interligových brankařek. Český mistr si na západní Slovensko jede pro oba body, před týdnem ho ale další slovenský tým, nováček z Trenčína moc neprověřil, protože přijel jen s jednou hráčkou na střídání a odjel domů s výpraskem.  

Sobota  12. 11. 2016  v 18:00 hod.: ŠKP Bratislava – Slavia Praha

Také poslední sobotní zápas je utkáním nesouměřitelných kvalit obou týmů a podle toho by se měl také odvíjet průběh utkání v hlavním městě Slovenska. ŠKP je po devíti odehraných utkáních stále bez bodového zisku, dostává velké nakládačky a těsnějších výsledků dosáhlo jen ve vzájemných utkáních se svými sousedy v tabulce Trenčínem a Pískem. Nedá se předpokládat, že by se opakovala situace z Prešova, který Slavii zaskočil, Bratislavský tým zatím nemá čím Slavii zaskočit. Největším problémem posledních zápasů Slavistek jsou začátky utkání, kdy holkám trvá podle trenérky Vítkové moc dlouho na to, aby se pořádně nažhavily. Ukázkou toho bylo minulé utkání v Praze se Zlínem, kdy soupeř než se stačily domácí rozhlédnout vedl 3:0. Trvalo pak notnou dobu, než hráčky vstřebaly pár nespisovných slov z úst trenérky, aby se vzpamatovaly. Dál už to byla jen exhibice a Zlín odjel s vysokou porážkou. Potěšitelný byl nárust střelecké formy Kordovské, což je potěšitelné hlavně z pohledu blížících se reprezentačních akcí, zejména pak účast na ME ve Švédsku..

Neděle 13. 11. 2016  v 17:00 hod.: SK AS Trenčín – DHK ZORA Olomouc

Staronový účastník interligy je po osmi odehraných zápasech ve WHIL stále v pásmu těch, kteří bojují o holý život. Jediným skalpem mladičkého ambiciózního týmu trenérky Zdeny Rajnohové je výhra v Bratislavě nad ŠKP, které je už ale ze druhého kola a po ní Slovenky šestkrát odešly s prázdnou. Jádro družstva tvoří zejména vlastní odchovankyně, převážně z loňského úspěšného dorosteneckého týmu, přesto však nejúspěšnějšími hráčkami jsou zatím Katarína Kostelná z Bytče a zkušená Selma Blažeková, která přišla po několikaletém úspěšném působení v interligovém Partizánskem.  Obě také chyběly družstvu před týdnem v Mostě, kam přijelo jen s brankařkami Rehušovou s Hanzalíkovou a osmi hráčkami do pole a utrpěly tam také rekordní porážku letošního ročníku 40:12.  Podle ohlasů z Trenčína se situace do nedělního zápasu ve zdravotním stavu příliš nemění, trenérka Rajnohová bude podle jejích slov jen těžko skládat sestavu na zápas. Bohužel ani Hanačky nepojedou do Trenčína s příliš velkým optimismem. Také v jejich řadách řádí nemoci a nejrůznější zranění a také trenér Bělka  bude moci odjet se sestavou, která by byla optimálním složením pro interligové utkání. Přesto však věříme, že děvčata pod trenčínským hradem zabojují, nedopustí jakékoliv náznaky podcenění, nebo nervozity z vlastních problémů a potvrdí stoupající výkonnost z posledních zápasů. Víme, jak těžká utkání na Slovensku je čekají, soupeřky jsou většinou velmi dobře připravené a za podpory domácích příznivců dokáží připravit pro soupeře horké chvilky. I s přihlédnutím ke všemu co zde bylo uvedeno musejí, s přihlédnutím k výsledkům  a postavení v tabulce, vstoupit do utkání v roli favoritek, musejí však k utkání od prvních minut přistoupit s plnou odpovědností, s respektem k soupeři, ale s vírou ve vlastní síly a výkonnost. Jen tehdy se kýžený výsledek dostaví. !!!