English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky prohrály podruhé v řadě – to se jim ještě nestalo

Starší dorostenky prohrály podruhé v řadě – to se jim ještě nestalo 13.11.2016 21:58:50 - autor: , přečteno 1225x

SHK Veselí n. Mor. – DHK ZORA Olomouc  29:23 (12:13)

Průběh utkání: 2:0, 2:4, 5:4, 5:6, 6:10, 10:10, 10:12, 12:12, 12:13 – 12:15, 15:17, 18:17, 20:19, 24:20, 27:20, 28:21, 28:23, 29:23.

Rozhodčí: Jurečka, Matuška   52 diváků   7 m hody: 3/1 -  7/5    vyloučení: 4 – 2

Sestavy a branky 

Veselí: Žáková, Vašulková – Rybníkářová, Kutrová, Červenková, Palčíková, Melichárková 6, Janoušková, Vetříšková 1, A. Klimešová 4, K. Klimešová 3, Grabcová 15/1, Tinková, Nekardová.

Trenér: Miroslav SLOVÁK

Olomouc:  Hašlarová, Ošlejšková – Gazdíková 1, Pšenicová 1, Protivánková,  Řezníčková 3, Bajerová, Králová 5, Kovářová 3/1, Vavroušková 8/2, Vaňková, Rožková 2/2.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Olomoucké starší dorostenky podruhé za sebou v mistrovském utkání prohrály, tentokrát neuspěly na hřišti SHK Veselí n. Mor. a to si dlouholetý trenér týmu Lubomír Krejčíř nepamatuje, to se totiž družstvu starších dorostenek za roky jeho působení, nikdy nepřihodilo. Sport je sport a ten přináší i porážky byť jsou nepříjemné, nebo chcete-li nečekané. Té nedělní ve Veselí předcházelo několik zásadních nepříjemností, které nepostihly jen družstvo starších dorostenek, ale i další družstva klubu, kdy se kumuloval větší počet absencí způsobených řadou zejména zdravotních problémů  (zranění a onemocnění)., které už ale přetrvávaly i z minulého víkendu  a celý minulý týden. Navíc se objevily i další problémy vyplývající z plnění  školních povinností, které negativně působily na psychiku a pohodu některých klíčových hráček.

 

Největším problémem nakonec byly,  jak se ukázalo v průběhu utkání, absence  jedné z klíčových tvůrkyň hry Olšové a také neúčast brankařky Poláškové, která odjela s družstvem mladších dorostenek do Prahy k utkání 1. ligy mladšího dorostu.  Pokud jde o post brankařky, v prvním poločase zápasu předvedla Kristýna Hašlarová výborný výkon, zaznamenala 15 úspěšných zákroků, včetně chycení dvou sedmimetrových hodů, ze zbývajících 13 zákroků jich bylo osm z brejků, nebo náskoků ze šesti metrů. I tento nevšední výkon brankařky znamenal ve svém důsledku poločasový výsledek utkání a vedení našeho družstva. Ve druhých 30 minutách hry  již její ukazatele úspěšnosti rapidně poklesly, většina obdržených branek však byla z brejkových situací hlavně po nepřesnostech v rozehrávce v útočné fázi, nebo po zakončení z hranice brankoviště.  

 

Průběh  utkání v prvním poločase ještě žádný větší problém nenaznačoval, hostující družstvo  si přes obrovské množství  technických chyb, kterých bylo jen za prvních  15 minut osm, si udržovalo aktivitu, až na jedinou výjimku vedlo, v šesté minutě 2:4, v 18. min. 6:10 a nic tedy nenaznačovalo žádnému většímu kolapsu i když je třeba říci, že herně bylo domácí družstvo už od začátku nebezpečnější a vedení si Hanačky udržovaly hlavně díky výbornému výkonu brankařky Hašlarové, jak už bylo řešeno.  Poločas ještě skončil výhrou  hostů i když jen o jedinou branku. Úspěšný průběh pokračoval i po přestávce, v 5. minutě jsme navýšili vedení na 12:15  a ještě v 10. minutě jsme vedli 15:17. Dalších 13. minut však domácí nastříleli devět branek proti dvěma v podání hostí a stav utkání se změnil na 24:19 pro domácí.  Vynikající výkon a to nejen v tuto dobu předváděla domácí brankařka Jana Vašulková, která likvidovala jeden pokus Olomoučanek za druhým. Dvě minuty před koncem už vedlo domácí družstvo 28:21, v závěru se ještě podařilo snížit na konečných 29:23, porážku družstva to však neodvrátilo.  

 

Těžko hodnotit výkon našeho družstva. Základní příčinou porážky byl rozdíl ve výkonnosti obou týmů. Obě družstva hrála nepřesně s velkým počtem ztracených míčů a dalších technických chyb, naše družstvo jich zaznamenalo 19 a to je počet kterého družstvo dosahovalo pravidelně tak ve třech utkáních. U našeho družstva zaslouží pochvalu snad jen Bára Vavroušková, která se nebála sama zakončovat šance a prosazovala se i přes výbornou obranu soupeře. Ani ostatním nelze vytknout, že by nebojovaly, snažily se hrát aktivně, důraz při zakončování jim však většinou chyběl.  Katka Králová na pravém křídle sice nastřílela 5 branek, ale ze 12 pokusů, což na křídlo je hodně nízké procento. Výkon Řezníčkové, která třičtvrtiny utkání chodila na hřiště jen do útočné fáze srážel obrovský počet technických chyb.  U Kláry Kovářové, která se měla pokusit nahradit Olšovou, se projevila nízká tréninková účast a to, že hrála za naše družstvo své první utkání. Bohužel utkání jsme byli nuceni odehrát bez tří největších opor, dlouhodobě zraněných Žáčkové a Olšové, znát byla i neúčast Poláškové v brance. Bára Vavroušková, která jediná zasluhuje plné absolutorium, pak sama na všechno nestačila.

 

Domácí družstvo se představilo ve velmi dobrém světle, vycházelo ze zabezpečené obrany, našim pivotům nenechali ani kousek volného prostoru a velmi tvrdě je atakovali. Obrovskou oporou byla brankařka Jana Vašulková, která se v posledních utkáních prosazuje výrazně i v interligovém týmu Veselí, střelecký koncert předvedla mladičká Grabcová (roč. 2001), ve druhém poločase se výrazně prosazovala na spojce naopak zkušená Melichárková (1999), odchovankyně Velké n. Veličkou, tradičně se dařilo i oběma sestrám Klimešovým.

 

Hanačky si tentokrát ze Slovácka odvezly tvrdou lekci, ukázalo se, že mladé hráčky na sobě musejí ještě hodně tvrdě zapracovat, samotný talent sám často nestačí, je třeba se z neúspěšného vystoupení poučit, přijmout porážku s pokorou a v dalších vystoupeních dokázat, že házenou hrát umějí, že to byl jen nepříznivý souhrn okolností, se kterými se budou muset v dalších vystoupeních porvat.