English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Jedenácté kolo WHIL je v tomto roce posledním

Jedenácté kolo WHIL je v tomto roce posledním 15.11.2016 09:19:36 - autor: dhkzora, přečteno 1055x

Jedenáctým kolem, které je na programu nastávající víkend (až na jedinou výjimku, kterou je středeční předehrávka na Zemplíně), skončí letošní interligová sezona. Hráčky a jejich realizační týmy však nezalehnou k zimnímu spánku, sezona bude pokračovat reprezentačními akcemi, s vyvrcholením na prosincovém ME ve Švédsku. Interligové zápolení pak bude pokračovat hned po Novém roce v prvním lednovém víkendu roku 2017, svým dvanáctým kolem.

Nastávající interligové kolo tedy ukončí letošní interligové bitvy, po nich bude navazovat první blok přípravy reprezentačního družstva žen na ME, účastí na tradičním turnaji v Chebu (21. – 26. 11. 2016), kterého se zúčastní mimo naší reprezentace i silná družstva Rakouska, Norska a Srbska. Po krátké třídenní přestávce se reprezentantky sejdou v Luhačovicích, kde bude pokračovat závěrečná fáze přípravy na ME, které začíná už 4. prosince 2016.

Minulé kolo WHIL proběhlo v poklidu, bez větších překvapení, což se ale vzhledem k rozpisu zápasů v podstatě očekávalo. S výjimkou očekávaného šlágru mezi slovenskými týmy Šaľy a Prešova, vyhrála ve všech zbývajících zápasech hostující družstva a to většinou vyššími brankovými rozdíly, trochu překvapením byl nejtěsnější brankový rozdíl kola v Partizánském, kde hrál český mistr Bank Most a vyhrál „jen“ 17:22. Ostatní zápasy skončily výhrami hostujících týmu o 12 až 15 branek.

Poslednímu interligovému kolu budou předcházet celé sedmičce českých interligových celků osmifinálové zápasy Českého poháru, které vyplní ženskou házenou ve sváteční den 17. listopadu (s výjimkou Poruby, která bude hrát v Ivančicích už ve středu). Osmým účastníkem osmifinále ČP je nasazený exinterligový HC Plzeň, který má shodou okolností za soupeře jednoho ze tří prvoligových celků, stejně tak jako Písek a naše děvčata, která budou mít za soupeře asi nejsilnějšího protivníka v podobě vedoucího celku prvoligové soutěže HK Hodonín. Ostatní účastníci WHIL budou hrát na hřištích druholigových soupeřů, nejdál to budou mít asi Veselanky, které pojedou do Jindř. Hradce.

Los 11. kola WHIL svede proti sobě už ve středu 16. listopadu jedinou čistě slovenskou dvojici týmů – Michalovce hostí Trenčín, protože je čeká o víkendu druhý zápas 3. kola Poháru EHF v Maďarsku proti Alba Fehérvár KC, když v prvním utkání v Michalovcích Iuventa podlehla 23:28. Další trojice zápasů interligy se hraje v sobotu 19. listopadu na Hané, kam přijede Partizánske, v Mostě se bude hrát jediné utkání čistě české dvojice celků Baník Most – Sokol Písek a Veselí pojede na východ Slovenska do Prešova. Zbývající dvě utkání se hrají v neděli a obě česká družstva budou hostit slovenské soupeřky, do Prahy na Slavii přijede k šlágru kola Slovan Duslo Šaľa a do Zlína poslední celek tabulky ŠKP Bratislava. Volný los  v posledním podzimním kole bude mít Sokol Poruba.. Poruba poletí o víkendu do Gruzie, kde v sobotu a neděli sehraje v hlavním městě Tbilisi, obě utkání 3. kola Evropského poháru Challenge Cup, proti družstvu HC Mamuli.

Středa 16. 11. V17:30 hod.: Iuventa Michalovce – HK AS Trenčín

Středeční předehrávka v Michalovcích neslibuje nijak zvlášť zajímavou házenou, kvalitu samozřejmě slibuje domácí družstvo, pro které bude utkání s předposledním slovenským soupeřem Trenčínem jen jakousi tréninkovou epizodou, trenér Fero Urban bude chtít jednak ušetřit síly, ale hlavně naladit své ovečky před důležitou nedělní odvetou Poháru EHF u Balatonu, kde se budou chtít pokusit o skoro nemožné – smazat pětibrankové manko z prvního domácího měření sil. Vlastní interligový zápas odehrají domácí určitě v poklidu, hráčský potenciál hovoří jednoznačně v jejich prospěch, navíc Trenčanky se potýkají s různými zdravotními peripetiemi, což se asi také podepsalo na jejich výkonu v neděli proti Hanačkám. Jasným favoritem bude ve středu domácí Iuventa. 

 

 Sobota 19. 11.  v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – HK Slávia Partizánske

Olomoucké házenkářky svou letošní interligovou  derniéru sehrají proti poslednímu ze slovenských interligových soupeřů. Z pěti dosud sehraným utkáním proti slovenským družstvům byly Hanačky třikrát úspěšné, se slovenskými lídry obě střetnutí na jejich hřištích prohrály. Při posledním zápase by chtěly navázat spíš na ta vítězná utkání. Se svým soupeřem – Slávií Partizánske mají také mnohem lepší bilanci na domácím hřišti, když dokázaly slovenského soupeře porazit v deseti ze třinácti zápasů, dvě utkání skončila dělbou bodů a jen jednou Hanačky doma prohrály, což se jim přihodilo v sezóně 2013/14. Olomoucké hráčky poslední dvě svá utkání vyhrály, bylo by skvělé, kdyby i další zápas byl pokračováním vítězné vlny. Zdravotní problémy předchozích týdnů zdá se pominuly, před týdnem hrály v Trenčíně  v téměř optimálním složení, chyběly jen dlouhodobě nemocné kanonýrky Katka Růžičková a Jansová a  dvě mladé Hurychová a Chlandová. Ve čtvrtek ještě čeká družstvo osmifinálový zápas Českého poháru v Hodoníně proti lídrovi tabulky 1. ligy žen HK Hodonín, v jehož dresu nastoupí několik, zejména  slovenských interligových hvězd, v čele s Bebe Tothovou, Birkušovou, Kováčikovou, Budayovou a dalšími. 

Slávia Partizánske zatím prochází soutěží  jako na houpačce, první zápasy se  moc nepovedly, následovala třízápasová vítězná šňůra, která družstvo „nakopla“  poslední dvě utkání však znovu skončila porážkami, ovšem se soupeři ze špičky – v Porubě a s Mostem. Před sezonou opustilo družstvo  několik klíčových hráček, včetně trenéra Olšavského, družstvo hraje všechny zápasy jen se 12 hráčkami a trenérské činnosti se ujala jedna z hráček Zuzana Hollá. Oporami družstva jsou slovenské reprezentantky – brankařka Súlovská,  druhá nejlepší střelkyně interligy Klaudia Michnová a rychlonohé křídlo Hollá, muziku pak tvrdí Slovinská í kanonýrka  Laura Gerič. Oba soupeři jsou sousedy v tabulce, mají stejný počet 8 bodů, Slovenky mají jen o tři branky lepší brankový rozdíl. Mírnými favoritkami by měly být domácí děvčata, Partizánky venku vyhrály jen v Trenčíně, naopak ze  Zlína, Šaľy a Poruby odjely s prázdnou.

Sobota 19. 11.  v 18:00 hod.: DHK Baník Most – Sokol Písek

V severních Čechách nastoupí proti sobě nesourodá dvojice, kterou dělí od sebe devět míst v interligové tabulce, propastný rozdíl 13 bodů a navíc nezanedbatelná výhoda domácího prostředí. Český mistr  má obrovskou výhodu v kvalitě hráčského kádru, v posledních šesti zápasech už hraje po znění také Szarková, která se postupně dostává do své obvyklé herní pohody. Nejlepší střelkyní týmu současnosti je však Markéta Jeřábková  druhá ze slovenské dvojice Lucia Mikulčik. Jihočešky těžko svého soupeře něčím překvapí, mají sice na svém kontě dvě výhry, ale jen s oběma posledními týmy. Jednoznačnými favoritkami  jsou Černí andělé.

Sobota 19. 11.  v 18:00 hod.: Bemaco Prešov – SHK Veselí n.Mor.

Jedno z očekávaných utkání dvou celků ze střední skupiny pořadí interligové tabulky, slibuje vyrovnané a zajímavé utkání. Sousedé v tabulce mají naprosto rozdílné bodové zisky. Zatímco Prešov získal zatím z utkání doma a venku shodně po čtyřech bodech, Veselanky bodovaly pouze v domácím prostředí a na hřištích soupeřů nezískaly ani bod. Také tato statistika může zvýhodňovat pro utkání v Prešově domácí tým. Navíc panenkám stále ještě chybí nejlepší  střelkyně Olšovská a i když mladičká Šustková se v posledních zápasech stále výrazněji prosazuje na enormní vzestup to zatím nestačí.  To Prešov stále jede, svou sílu potvrdil dvěma výhrami nad favority (Slavia Praha a Zlín)  a ani před týdnem v Šaľe nezklamal. Ke stálicím Bačíkové a Ukrajince Liebiedievé se zvedla i nejlepší střelkyně minulé sezony Šutranová, velkou osobností se stala po příchodu reprezentační brankařka Gubíková. Favoritkami utkání jsou domácí házenkářky.

Neděle 20. 11.  v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – HK Slovan Duslo Ša

Jednoznačný šlágr kola se odehraje v nedělním podvečeru v pražském Edenu, kde proti sobě nastoupí aktuálně 4. a 5. družstvo interligové tabulky, které od sebe dělí pouhý jeden bod. Domácí Slavia ztratila doma zatím tři body, když prohrála s Michalovcemi a remizovala s Mostem, nečekanou ztrátu si však připsala v utkání v Prešově, kde nečekaně prohrála. Naopak její nedělní soupeřky – Duslo Šaľa mají podobně jako oba mistrovské týmy z domácí haly plný bodový zisk , dvě vysoké porážky si přivezla z Michalovců a Mostu. Obě družstva disponují kvalitními hráčskými kádry, mají dostatek hráček pro produkci moderní házené a také toho při hře plně využívají. Zatímco družstvo Slavie preferuje ve svém týmu mládí, Šaľa patří ke zkušeným družstvům, hráčky spolu hrají už řadu ĺet s minimálními změnami. V utkání lze očekávat vynikající  házenou v plné rychlosti o výsledku rozhodne momentální forma, rozhodovat budou maličkosti, vyloučena není ani dělba bodů, kterou by však asi braly spíš Slovenky, Slavistky by ji braly jako další domácí ztrátu.

Neděle 20. 11.  v 17:00 hod.: HC Zlín –ŠKP Bratislava

Hráčky HC Zlín čerpaly v minulém kole volný los, rozehrávku před dalším interligovým klíním vyplnila čtvrteční utkán Českého poháru na hřišti SK Velká Bystřice. Samotné nedělní utkání proti poslednímu celku tabulky WHIL  je pro domácí jen povinné získání dvou bodů, protože rozdíl v herní kvalitě obou soupeřů ani jiný scénář nepřipouští.