English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Druhý sled Olomouckých družstev hraje o víkendu doma

Druhý sled Olomouckých družstev hraje o víkendu doma 17.11.2016 14:06:05 - autor: , přečteno 542x

Zatímco pro interligové týmy budou víkendová utkání letošní derniérou a   pokračovat budou jen reprezentantky chystající se na turnaj v Chebu a prosincové ME ve Švédsku, další celostátní soutěže pokračují v plném tempu ještě až do poloviny prosince.   Sehrány budou zápasy 9. kola a celá trojice družstev olomouckého klubu budou tentokrát v v domácím prostředí v akci. Starší dorostenky nastoupí ke svému utkání v sobotu jako předzápas interligového střetnutí proti Partizánskemu a jejich soupeřkami bude družstvo Jiskry Otrokovice. V neděli potom budou sehrána dvě utkání, nejprve nastoupí také proti Otrokovicím ženy B v zápase 1. ligy žen  a po nich pak proti zatím stoprocentně úspěšným Ivančicím nastoupí naše mladší dorostenky. 

Před týdnem hrála celá trojice na hřištích soupeřů. B družstvo žen k utkání 1. ligy žen cestovalo do Kunovic a přesto že neodjelo ani zdaleka v nesilnějším složení, pouze s jednou brankařkou a bez stálých opor  Slovenky Krajčovičové, Grygarové a dalších, přivezly cennou výhru, když se dařilo hlavně brankařce Havlíčkové, střelecky se zaskvěly Hochvaldová, Salašová a Sklenářová. Naopak vůbec se nedařilo staršm dorostenkám ve Veselí n. Mor., když se sešla řada nepříznivých okolností se zdravotním stavem, problémy některých ve škole, takže obrovské množství technických chyb nedůrazná střelba, ale také výborný výkon domácí brankařky   s interligovými zkušenostmi Vašulkové, znamenalo druhou porážku družstva v řadě, což se tomuto týmu v předchozích letech ještě nestalo. Třetí družstvo klubu  - mladší dorostenky,  jelo za svým soupeřem do Prahy a připsalo si zde své druhé vítězství v soutěži.

V 1. lize nastoupí starší dorostenky v sobotu od 15:00 hod. proti, dorostenkám Otrokovic, které aktuálně uzavírají tabulku s dvoubodovým ziskem za výhru v domácím prostředí proti Vel. Meziříčí.  Družstvo Otrokovic tvoří tvoří směsici děvčat  věkově starších  a  mladších dorostenek,  ty starší hrají mimo dorosteneckých zápasů i za ženy v 1. lize, věkově mladší pak mimo za starší dorky hrají také 2.  ligu v družstvu mladších dorostenek. Výjimečným talentem je Lenka Sekulová (2000), která hraje jako mladší dorostenka stabilně i v prvoligovém družstvu žen. Dalšími úspěšnými hráčkami starších dorostenek jsou Stuchlíková, Slováčková a Kužílková. U našich děvčat se asi zdravotní stav z minulého týdne příliš nezměnil, nedají se tedy očekávat ani velké změny sestavy, očekáváme ale, že se rapidně změní herní projev většiny hráček.

 Utkání 1. ligy žen DHK ZORA Olomouc  B – Jiskra Otrokovice se hraje v neděli 20. 11. v 11:30 hod. Olomoucké družstvo patří spolu s SVŠ Plzeň k jediným se stoprocentní domácí bilancí, hrálo doma třikrát a  všech utkáních bylo úspěšné. Naopak sobotní výhra v Kunovicích byl prvním letošním bodovým ziskem z hřišť soupeřů. Zajímavou bilanci má soupeř z Otrokovic, který se momentálně krčí na předposledním místě, když v této sezoně vyhrál jediné utkání ve Vršovicích a doma třikrát remizoval. Otrokovice v předchozích sezonách atakovaly ty nevyšší prvoligové příčky, minulá sezona už ukazovala na sestup výkonnosti, který bohužel pokračuje i letos. Největšími oporami Otrokovic jsou zejména mladé Tereza Divílková a Lenka Sekulová a velezkušená Júlia Dolečková, kvalitu má i rychlonohá Tereza Vysloužilová, která zkoušela štěstí i v interligovém Veselí. V domácím družstvu by se mohla objevit i druhá brankařka k Havlíčkové, základ družstva, které hrálo před týdnem v Kunovcích se snad objeví i v neděli, dá se předpokládat  i  zařazení některých hráček z interligového kádru, které nebudou v sobotu příliš vytíženy.  

1.liga mladších dorostenek začne v neděli ve 13:30 hod. a proti našim děvčatům nastoupí lídr  tabulky HK Ivančice, který je společně s HC Zlín druhým lídrem tabulky, když oba celky mají plný bodový stav.  O první místo si to oba rozdají v dalším kole po reprezentační přestávce v Ivančicích. Naopak naše děvčata v minulém kole v Praze získala své druhé vítězství. Ani ostatní zápasy, v nichž vyšla bodově naprázdno, nebyla propadáky, družstvo předvedlo své kvality a dá se očekávat, že zejména po zimní přestávce začne přidávat i bodové přírůstky.  Družstvo Ivančic bude v neděli v utkáni mladších dorostenek favoritkami. V klubu se podařilo vychovat družstvo děvčat ročníku narozen 2000 a několik mladších, složených výhradně z odchovankyň klubu, které několik roků hraje pohromadě a vyzrálo až k nejvyšším příčkám své věkové kategorie. Několik hráček v letošní sezoně startuje také ve starších dorostenkách, kde zvyšuje své fyzické a herní předpoklady. Tři z nich se připravují i v našem klubu a hrají soutěž starších dorostenek (Vavroušková, Olšová a Kovářová), dokonce čtveřice  se stejně tak připravuje a hraje v družstvu starších dorostenek ve Vel. Meziříčí (Šiplová, Fraňková, Krejčíková a Bendová). Všechny jsou také  největšími oporami družstva Ivančic a všechny mimo Bendové jsou členkami širšího kádru  reprezentace dorostenek ČR. Také domácí celek nastoupí se všemi svými nejlepšími, trojicí dorosteneckých reprezentantek ČR (Poláškovou, Rožkovou a Protivánkovou) a dalšími, převážně  hostujícími děvčaty z Lesany Zubří (Juříčková, Krůpová a Palátová) i dalšími domácími děvčaty. Přestože hostující družstvo nastoupí v roli favoritek, domácí  hráčky budou chtít dokázat, že nejsou o nic moc slabší.