English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Olomoucké B družstvo žen se tlačí do absolutní špičky

Olomoucké B družstvo žen se tlačí do absolutní špičky 20.11.2016 19:31:37 - autor: , přečteno 806x

DHK ZORA Olomouc  B – Jiskra Otrokovice  36:25  (18:11)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 5:5, 7.6, 11:7, 14:8, 1610, 18:11 – 21:12, 29:16, 31:18, 33:20, 36:23, 36:25.  

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek             45 diváků                7 m hody: 4/4 – 6/5                 vyloučení: 3 – 2

Sestavy a branky:

Olomouc B : Havlíčková, Beranová – Chlandová 5, Řezníčková 1/1, Kašpárková 4, Žáková 1, Salašová 10/2, Konečná 2, Hochvaldová 9/1, Novotná, Sklenářová 4.

Trenérka: Mgr. Jana FISCHEROVÁ

Otrokovice: Kotásková, Šimková – Zpěváková, Sekulová 5/3, Vyoralová, Machovská 6, Ličmanová 7, Bergerová 1, Divílková 6/3, Blahušová.

Trennér: Štefan BORŠICKÝ

 

Rezerva olomouckých žen nastoupila opět jen s minimem hráček z interligového kádru, základ tvořily povětšinou kmenové hráčky družstva trenérky Fischerové, doplněné z širšího kádru interligového áčka o brankařku Beranovou, Chlandovou a Salašovou, které toho ale zatím v interlize moc nenahrály, spíš jen paběrkovaly v některých utkáních WHIL. Přesto však družstvo od prvních minut mělo nad svým soupeřem navrch, vedlo prakticky od prvních minut a od poloviny poločasu už dominovalo, do konce poločasu navyšovalo své vedení a do šaten se šlo za stavu 18:11, tedy s pohodlným náskokem. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, domácí družstvo neustále navyšovalo svůj náskok a na začátku poslední desetiminutovky vedlo nejvyšším rozdílem 29:16, který si prakticky udrželo až do konce zápasu, hostujícímu celku se až v závěru podařilo korigovat na konečný rozdíl devíti gólů.


V domácím týmu chytaly spolehlivě obě brankařky Havlíčková a Beranová, své rychlosti využívaly Salašová a Chlandová k rychlým brejkům z nichž zatěžovaly konto hostující brankařky dařilo se dalším rychlonohým Kašpárkové a Sklenářové. Zvláštní pochvalu zaslouží Lucka Hochvaldová, která od dorosteneckých let plnila vždy v družstvu tu černou, ale ne vždy doceňovanou roli spolehlivé hráčky, která nikdy nezklamala. Letošní sezona ji zastihla ve skvělé formě, podává stabilní výkony, pravidelně se zařazuje do střelecké listiny a navíc tvrdí muziku v obranné fázi hry.

 

Hostující družstvo přijelo k utkání bez některých svých opor, citelně chyběla zejména kanonýrka Júlia Dolečková, která v minulých letech byla stabilně na čele střelecké tabulky 1. ligy, chybělo také zkušené křídlo s interligovými zkušenostmi Tereza Vysloužilová. Střelecky se dařilo zejména zkušeným Machovské a Ličmanové, prosadily se ale také mladé Tereza Divílková a po nemoci ne zcela zdravé Lence Sekulové.  

 

 

Hodnocení doplnila trenérka Jana Ficherová:

Bylo to utkání, ve kterém družstva uplatňovala naprosto rozdílné pojetí hry. My jsme se snažily hrát dynamickou házenou, soupeř odpovídal pomalejší hrou, kterou uspával naši obranu a nepozornost často trestal přihrávkou na pivota. Výborný výkon v utkání předvedly spojky Ivana Salašová a Lucie Hochvaldová.