English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > POZOR změna !!! Dorostenky Zory budou hrát doma

POZOR změna !!! Dorostenky Zory budou hrát doma 30.11.2016 09:35:03 - autor: , přečteno 573x

Soupeřky olomouckých dorostenek v předposledním podzimním kole 1. ligy – družstva Sokola Poruba, požádala soutěžní úsek  ČSH o změnu termínů zápasů mladších a starších dorostenek, která se měla hrát podle rozpisu soutěží v neděli 4. prosince v 10:00, resp. ve 14:00 hod. v hale Sareza v Ostravě na Hrušovské ulici. Protože v ostravských halách se v požadovaných náhradních časech volný termín nenašel, dohodly se oba kluby, že se utkání obou dorosteneckých zápasů 1. ligy odehrají v Olomouci, v pátek 2. prosince 2016 od 17 hodin večer. Jarní odveta pak bude sehrána v Ostravě v rámci 21. kola soutěží o víkendu 29. 04. -  01. 05. 2017.  Tuto  změnu bylo možné realizovat až po zrušení části dlouho předem objednané akce sálové kopané, která se v olomoucké hale DHK ZORA koná v prvním prosincovém  víkendu a měla původně začínat už v pátek večer, pořadatelé však pro nižší, než předpokládanou účast  přihlášených týmů páteční program zrušili.

Změna pořadatelství tak zásadně mění víkendový program dorostenek obou klubů, utkání sehrají v pátek a děvčata budou mít nečekaně příjemný volný víkend, kromě několika, zejména z družstev mladších dorostenek Poruby, které pojedou na 1. kolo Žákovské ligy.  Změna pořadatelství dvou dorosteneckých utkání se však nijak nedotkne střetnutí 1. ligy žen obou B týmů interligových klubů, které se bude hrát podle rozpisu v původním  termínu – neděle 4. prosince 2016 ve 12:00 hod. v ostravské hale Sareza.  

Olomoucké příznivce dívčí házené tak můžeme pozvat na páteční podvečer do haly DHK ZORA Olomouc, kde budou moci shlédnout dvě mistrovská utkání tradičních soupeřů, mezi kterými panuje zdravá sportovní rivalita, ale také pochopení a snaha vzájemně si vyhovět, což je zřejmé i z uvedených rychlých změn termínů. Pro informaci uvádíme krátké informace o tom, jací soupeři  se v pátek 2. prosince 2016 v Olomouci představí.

V 17:00 hod.: starší dorky DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba

Obě družstva jsou tradičními účastníky nejvyšší soutěže starších dorostenek, v aktuální, velmi vyrovnané tabulce je družstvo Zory na 2. místě s 8 body z šesti odehraných zápasů, Poruba má jen o dva body méně ze stejného počtu zápasů, ale až na sedmém místě.  V tabulce je rozdíl v počtu sehraných zápasů, nejlépe je na tom Hodonín, který má na svém kontě pouze jedinou porážku. Naše družstvo prohrálo dvě utkání, doma podlehlo Zlínu a ve Veselí, děvčata Poruby mají na svém kontě 3 porážky, doma s Hodonínem, ve Vel. Meziříčí a Bohunicích.

Z porubských hráček je zatím mezi nejlepšími střelkyněmi Eliška Desortová hostující z Hlučína, dále pak Gižová, Dluhošová  a Svobodová, v sestavě se mohou objevit i některé hráčky klubu z družstev žen, případně další hostující hráčky z HC Ostava, hrající také pravidelně v soutěži žen, které věkově odpovídají kategorii dorostenek. Domácí družstvo by mělo nastoupit v obvyklé sestavě, samozřejmě bez dlouhodobě zraněných hráček, nečekaný problém se objevil v kolisi nového termínu  s taneční prodlouženou, několika děvčat.  

V 19:00 hod.: mladší dorky DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba

V kategorii mladších dorostenek se družstvům obou klubů zatím nedaří tak jako v minulých sezonách, přesto už samotný fakt, že byla zařazena do soutěže 1. ligy do skupiny favorizovaných týmů, svědčí o jejich dlouhodobě kvalitních výsledcích. Zatím po odehraných devíti kolech má na svém kontě naše družstvo čtyři body a je v tabulce na 7. místě, Poruba je se dvěma body poslední desátá, když své první dva body získala před dvěma týdny v domácím utkání proti Vršovicím, které porazila 30:25. Naše družstvo se opírá o kvalitní enklávu děvčat z Lesany  Zubří, které patří k oporám týmu, v čele s brankařkou Míšou Poláškovou, střelkyní Krůpovou, figurující na 2. příčce tabulky střelkyň a rychlonohými křídly Juříčkovou a Palátovou, dále pak družstvo spoléhá na litovelské odchovankyně Rožkovou a Protivánovou, ale také další – Očenáškovou, Dobrovolnou atd. V družstvu Poruby se nejvíc prosazuje střelkyně Prašivková, se 48 brankami sedmá nejlepší střelkyně soutěže, dále pak Blahová, Dybalová, Šmídáková atd. Trenérka Michaela Bártová jistě využije i některé hráčky, které nastoupí i v družstvu starších dorostenek.