English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky Zory nevzdávají boj o čelo tabulky

Starší dorky Zory nevzdávají boj o čelo tabulky 03.12.2016 10:10:28 - autor: , přečteno 665x

DHK ZORA Olomouc – Sokol Poruba  29:20  (13:13)

Vývoj skóre: 0:1, 1:2, 3:3, 3:6, 7:6, 7:9, 8:11, 10:12, 12:12, 13:13 – 15:14, 15:15, 19:15, 21:17, 23:18, 23:20, 29:20.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek            75 diváků                    7 m hody: 2/1  - 4/4                             vyloučení: 6 – 4

Sestavy a branky:  

Olomouc: Polášková, Ošlejšková, Hašlarová – Gazdíková 4, Pšenicová 2, Olšová 1, Protivánmková 1, Řezníčková 6, Bajerová 7/1, Králová 5, Vavroušková 2, Vaňková 1, Rožková.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Poruba: Blahová – Mihačová, Svobodová, Vavříková 4, Dvořáková, Hořínková 3, Kiršnerová 4, Kortusová 1, Korduliaková, Desortová 8/4, Gižová.

 Trenér: Aleš TROJKA

Páteční předehrávka prvoligového utkání starších dorostenek splnilo to, co se od něj očekávalo. Oba soupeři patří k výkvětu hráček dané kategorie, fyzickou převahu mělo na své straně hostující družstvo, které má v sestavě několik vysokých hráček, a také váhově domácí děvčata převyšovaly. Od prvních minut se také Ostravanky prosazovaly i výsledkově, po celou dobu prvního poločasu, byly až na jedinou výjimkou v polovině hracího času. (7:6) ve vedení a první poločas nakonec skončil smírně. Vstup do druhého dějství ještě pokračoval ve stejném duchu, v 6. minutě byl stav 15:15, poté však poprvé v utkání domácí děvčata zahrozila důrazněji, důležitým zlomem byly dva brejky zakončené Řezníčkovou, po přesné přihrávce brankařky Poláškové, která po svém úspěšném zákroku rychle rozehrála. Domácí družstvo pětiminutovku vyhrálo 4:0 a odskočilo soupeřkám na čtyřbrankový rozdíl.

Prostřední pasáž druhého poločasu .si domácí družstvo kontrolovalo průběh a výsledek se pohyboval vedením domácích o 3 – 5 branek.  Domácí děvčata se jakoby nadechovala k závěrečnému náporu a ten přišel v poslední pětiminutovce, kdy musela po nezaviněném  zranění kotníku  odstoupit ze hry nejlepší hráčka Poruby  Desortová a útočné ostří hostí se tím úplně otupilo. Poruba vůbec v posledních 15 minutách úplně herně odpadla, ve druhé polovině poločasu si dokázala vytvořit pouze čtyři střelecké příležitosti a z nich nastřílela tři branky, které na zvrat vůbec nestačily. Příčinou byla řada nepřesností v jejich hře, které domácí trestaly úspěšnými brejkovými situacemi, kterých jsme v této části hry napočítali celkem šest.

V krátkosti je třeba se ještě zmínit  o místy až brutální hře obrany Poruby, ze které pramenilo několik nepříjemných zraněn í našich děvčat, které musely být v průběhu hry ošetřovány, tvůrkyně hry Olšová, však musela pět minut před koncem prvního poločasu po bolestivém úderu  do krku odstoupit ze hry úplně. Některé nebezpečné zákroky  hostující obrany nebyly  trestány, ke změně v posuzování  pak došlo až po krátké emotivní a bouřlivé diskusi domácího trenéra s rozhodčími. (Některé zákroky jsou jasně patrné na snímcích z utkání zveřejněnými  p. Pavlem Vavrouškem na Facebooku DHK ZORA Olomouc).

V utkání se na hřišti se v domácím celku objevily dvě brankařky, v prvních deseti minutách se proti Poláškové hostující hráčky několikrát prosadily střelami ze střední vzdálenosti,  střídající Ošlejšková se chytila několika úsečnými zákroky,  po sérii pěi branek v polovině poločasu se však opět do branky  vrátila Polášková utkání úspěšně dochytala, je však třeba říci, že posledních 15 minut utkání byla prakticky bez práce. Ze spojek se nejvíc góly ze středních vzdáleností prosadila Bajerová, úspěšnost její střelby byla tentokrát hodně vysoká. Ze spojek se dále střelecky prosadila Řezníčková, ta však čtyři ze svých šesti zásahů vstřelila z rychlých útoků. Z dalších spojek  začala velmi dobře Olšová, která se prosazovala zejména při rozehrávce a vytváření šancí. Její zranění v závěru poločasu hru domácích trochu poznamenala.. Velké pensum práce tentokrát odvedla Pšenicová, která se začala prosazovat hlavně po změně stran, zaznamenala také několik gólových přihrávek. Rožlková se do hry moc často nedostala, plně se pak prezentovala v následném utkání mladších dorostenek, což platí obdobně i u pivotky Protivánkové.. Vaňková měla trochu smůlu, když byla na začátku utkání v prvních deseti minutách dvakrát vyloučena a dohrávala pak pod hrozbou diskvalifikace.. Z křídel se tentokrát  víc prosadila Gazdíková, která do hry zasáhla až ve druhém poločase, když vystřídala Vavrouškovou, které se při zakončování tentokrát vůbec nedařilo, velkou část práce však odvedla při získávání míčů (5 krát) a při osobním bránění hostující Desortové. Králová na pravém křídle odvedla svůj vysoký standard.

V družstvu hostí na sebe upozornila několika výbornými zákroky bra nkařka Blahová, z hráček v poli byla nejlepší fyzicky vyspělá Eliška Desortová (roč. 2000), kmenová hráčka Hlučína, která v Porubě hostuje, líbila se hbitá Adéla Kiršnerová, které se dařilo zejména při brejcích. Družstvo Poruby zanechalo (až na více než tvrdé zákroky v obraně)  v Olomouci velmi dobrý dojem, družstvo těží zejména z fyzických předpokladů většiny svých hráček  a velké kreativity několika dalších, zejména dvou děvčat hostujících z Hlučína a Svobodové, která je v Porubě na hostování z HC Ostrava.