English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve středu se v Olomouci hraje souboj o vedení v tabulce

Ve středu se v Olomouci hraje souboj o vedení v tabulce 06.12.2016 10:19:24 - autor: , přečteno 588x

Hodně ostrý souboj a atraktivní podívanou slibuje středeční předehrávka  utkání 1.ligy starších dorostenek v házené skupiny východ.  Poslední  kolo  podzimní části svedlo proti sobě soupeře, jejichž souboj rozhodne o tom, kdo se z této dvojice stane podzimním lídrem soutěže. Na Hanou totiž přijede družstvo HK Hodonín.. To je zatím nejpříjemnějším překvapením soutěže a stejně jako jejich ženské kolegyně, družstvo žen, které jako nováček soutěže vedou prvoligovou tabulku a míří mezi elitu česko-slovenské soutěže WHIL. Hodonínské dorostenky si zatím vedou  nečekaně dobře, v dosud   šesti odehraných utkáních jen jediné prohrály a to hned v 1. kole doma podlehly favorizovanému HC Zlín 24:25.

Před posledním kolem se situace v čele tabulky vyvinula tak, že vítěz středečního utkání přezimuje v čele tabulky, když v případě výhry domácích by dosáhly 12 bodů a při předpokládané rovnosti bodů v čele tabulky (Zlín hraje doma s Porubou a měl by také 12 bodů, stejně jako Hodonín, který ještě dohrává utkání ve Velké Bystřici), má zatím  nejlepší brankový rozdíl. V případě výhry Hodonína by se stal podzimním půl mistrem, protože by dosáhl zisku 14 bodů.

Družstvo Hodonína má ve svém středu především dvojici velmi talentovaných hráček,  patřících  mezi TOP střelkyně celé soutěže, zejména  Valreie Smetková (roč. 2001),  patří do české dorostenecké reprezentace  a je jedním z největších českých talentů  této kategorie. V dosud odehraných utkáních je na třetí místě střelecké tabulky, se 49 brankami, hraje také v družstvu  mladších dorostenek , kde v 7 utkáních nastřílela úctyhodných 107 branek. Druhou špičkovou hráčkou  je o tři roky starší Nikola Kalinová, zatím pátá nejúspěšnější střelkyně 1.ligy starších dorostenek se 41 brankami, která se už prosazuje i v družstvu prvoligových žen, kde se trefila do černého už 26 krát. Ostatní hráčky družstva se již tak výrazně neprosazují, na příklad  Bydžovská nastřílela 19 a Nováková 17 branek, obě už ale nastupují i v utkáních žen v 1. Lize. Problémem týmu je asi ne příliš široký hráčský kádr, na příklad v posledním utkání doma s Bohunicemi nastoupilo družstvo pouze se sedmi hráčkami.

lomoucké družstvo má ve středu před sebou své poslední utkání v tomto roce, nastoupit by měla ú)spěšná sestava z páteční předehrávky s Porubou, včetně dvojice hostujících děvčat z Ivančic – Olšové a Vavrouškové, kterým se v neděli podařilo doma porazit dosud  vedoucí HC Zlín  v37:31, měly by tedy být v dobrém rozpoložení, stejně jako trojice olomouckých mladších dorostenek – Polášková, Rožková a  Protivánková, kterým se zase podařilo deklasovat doma družstvo Sokola Poruba. Dobrá forma by měla vydržet i ostatním děvčatům – Bajerové, Králové , Řezníčkové a dalším.

Zveme všechny naše příznivce, ke sledování tohoto velmi atraktivního duelu  o první místo provligové soutrěže starších dorostenek. Utkání se hraje ve středu 7. prosince 2016 v 169:30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc.