English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Drama v Olomouci – Hodonín přezimuje v čele

Drama v Olomouci – Hodonín přezimuje v čele 07.12.2016 21:40:50 - autor: , přečteno 1032x

DHK ZORA Olomouc – HK Hodonín  29:30  (16:16)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:3, 7:8, 11:12, 11:13, 13:13, 16:16 – 20:17, 22:19, 23:21, 24:24, 27:25, 28:26, 28:29,  29:29, 29:30.

Rozhodčí: Kaufman, Procházka     42 diváků     7 m hody: 4/3 – 2/2 vyloučení 1 – 1.

Sestavy a branky:

Olomouc: Polášková, Hašlarová, Ošlejšková – Gazdíková 1, Pšenicová, Olšová 2, Protivánková, Řezníčková 4, Bajerová 13/2, Králová 6, Vavroušková 1/1, Vaňková 2, Rožková.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Hodonín: Zichová - Smetková 7, Klásková 2, Kalinová 13/2, Nováková 5, Kratochvílová, Vašková, Bydžovská 3.

Trenér: Marian ŠUPÍK

Drama do posledních sekund se odehrávalo po celý zápas ve středu v podvečer v hale DHK ZORA Olomouc. Utkání  mezi domácím družstvem starších dorostenek a jejich soupeřkami z Hodonína jsme avizovali jako souboj o podzimní vedení v soutěži.  A  souboj to byl opravdu se vším všudy, co k takovému počínání patří. Obě družstva měla ve svém středu excelentní  střelkyně, které také od prvních minut zásobovaly obě brankařky sprškou střel a daly tak vyniknout strážkyním obou branek, které se svého úkolu zhostili se střídavými úspěchy, olomoucká Míša Polášková zaznamenala14 úspěšných zákroků, její kolegyně v brance Hodonína Barbora Zichová byla ještě o něco úspěšnější, když zamezila míči vniknout za svá záda celkem 17 krát, z toho byly dvě střely ze 7 m hodů.   

Utkání se vyvíjelo od prvních minut naprosto vyrovnaně za celý první poločas se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení, jen jednou a to ve 23. minutě vedla děvčata Hodonína dvoubrankovým rozdílem 11:13, jinak byl rozdíl o jedinou branku, nebo byl stav vyrovnaný. Až po změně stran se podařilo domácím děvčatům třikrát v krátkém čase navýšit své vedení na rozdíl tří branek, naposledy v 11. minutě, kdy vedly 22:19. Soupeř však zavětřil nebezpečí a během pěti minut bylo opět vyrovnáno na 24:24. Domácí děvčata však  navýšila své vedení na dvoubrankový rozdíl, od 23. minuty, kdy vedly 28:26 se ale začaly prosazovat střelkyně soupeře, které nejprve třemi brankami v řadě otočily skóre ve svůj prospěch a dvě minuty před koncem tak vedly 28:29. Před začátkem poslední minuty se domácím podařilo zásluhou Bajerové znovu vyrovnat a vypadalo to na zaslouženu dělbu bodů, půl minuty před koncem se však podařilo Hodonínu vstřelit rozhodující branku, když po devítimetrovém hodu z prostoru levé spojky zůstala na pravém křídle zcela osamocená Hedvika Nováková, která se postarala o zisk cenných bodů, protože na ni olomoucká obrana úplně zapomněla, Zrodilo se tedy vítězství hostujícího celku, v utkání, kterému by jistě lépe, slušel nerozhodný výsledek. Nevyhrálo lepší, ale šťastnější družstvo a Hanačkám nezbylo než soupeři poblahopřát.

Základní příčinou porážky domácích bylo neproměňování vyložených střeleckých příležitostí, kterých jsme podle statistik napočítali z prostoru brankoviště celkem 12 a navíc děvčata neproměnila dva sedmimetrové hody. Ve zbývajících statistikách byla  čísla více méně podobná až shodná, žádný velký rozdíl mezi nimi nebyl.

Z jednotlivých hráček - brankařka Polášková se  svými 14 přesnými zásahy pochytala to co měla, postrádali jsme však dnes nějaký rozdílový zákrok, který by klíčové střelkyně soupeře zaskočil, naopak Smetková s Kalinovou se trefovaly často ze středních vzdáleností. Golový den měla Bajerová, která se trefila 13 krát, dále se prosadily výrazněji pouze Řezníčková, která se blýskla několika pěknými podstřely a Králová ta však patřila na druhé straně k těm, které z volných pozic nejvíc své šance neproměňovaly (celkem šestkrát). Hodně práce odvedla Olšová, Vavroušková nastoupila s ne zcela doléčeným zraněním a na jejím výkonu to bylo patrné.

Hodonínské družstvo potvrdilo své vysoké kvality, je ale až zarážející, jak družstvo prakticky se dvěma střeleckými individualitami, v řadě zápasů jen s minimálním počtem hráček, prošlo prakticky s jediným zaváháním celou soutěží. Je pravda, že má i kvalitní, ale hodně mladičkou brankařku Zichovou (2001) a další dvě hodně zkušené hráčky  Novákovou a Bydžovskou, které pravidelně hrají v prvoligovém týmu žen, ale největší tíha zápasů leží na již zmiňované dvojici kanonýrek. Zkušená Kalinová (1998) se výrazně prosazuje také v družstvu žen, méně zkušená, ale zato už dorosztenecká reprzentantka ČR. - Valerie Smetková (2001) patří k největším českým talentům této kategorie.