English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Béčko Zory si vyšláplo na lídra a odčinilo porážku A týmu v Českém poháru

Béčko Zory si vyšláplo na lídra a odčinilo porážku A týmu v Českém poháru 11.12.2016 14:26:55 - autor: , přečteno 806x

DHK ZORA Olomouc  B – HK Hodonín  27:24  (13:14)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:3, 8.3, 9:7, 11:8, 11:11, 12:13, 13:14 – 16:14, 18:17, 20:17, 20:19, 23:22, 26:22, 27:24.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek    70 diváků    7 m hody: 4/2 – 5/3   vyloučení: 2 – 6.

Sestavy a branky:

Olomouc  B: Bártová, Havlíčková – Chlandová, V. Fryčáková 2, Řezníčková 3, Kašpárková 4, Salašová 4/1, Konečná, Hochvaldová, 8, Jansová 2/1, Sklenářová 4.

Trenérka: Mgr. Jana FISCHEROVÁ

Hodonín:  Blažková. Nejezchlebová -  Tóthová 10/3, Kováčiková, Pospíšilová 3, Kalinová 2, Birkušová 5, Marková, Nováková, Višňovská 2, Bydžovská, Budayová 2.¨

Trenér: Marián ŠUPÍK

Olomoucká rezerva nastoupila k poslednímu utkání podzimní části 1. ligy žen proti favorizovanému celku Hodonína, který je lídrem soutěže a navíc čtvrtfinalistou Českého poháru žen, kam se probojoval právě po vyřazení interligového družstva olomouckého klubu. Družstvo nastoupilo, v ne zcela nejlepším a nejsilnějším složení. Děvčata však v celém utkání podala vysoce kolektivní a efektivní výkon a s mnohem zkušenějším soupeřem dokázala sehrát více než vyrovnanou partii, jejímž výsledkem bylo zasloužené vítězství. Jednoznačně nejvýraznější oporou domácího týmu byla brankařka Sabina Bártová, která odvrátila množství těžkých střel od vyhlášených kanonýrek, v čele s Bebe Tothovou, Budayovou, nebo mladou Kalinovou, ale také od levoruké -  rychlonohé Birkušové.

 

Utkání to bylo vyrovnané, plné zvratů. První minuty oba soupeři hráli opatrně, více se čekalo na chyby soupeře, po prvních šesti minutách, kdy byl stav 3:3 , odhodily jako první ostych domácí děvčata , která hlavně zásluhou střelecky disponované a s chutí hrající Luckou Hochvaldovou, odskočily na pětibrankový rozdíl, který však soupeř postupně eliminoval, nejprve na dvoubrankový rozdíl, který pět minut před přestávkou srovnal úplně a dokonce se podruhé v utkání po dvacetiminutovém vedení  domácích, dostal v závěru utkání do nejtěsnějšího poločasového vedení.  Hanačky pokračovaly ve své spanilé jízdě i po změně stran, brzy otočily výsledek a udržovaly si tsné vedení. Ve 12. Minutě navýšily své vedení na 20:17, na konci druhé dvacetiminutovky vedly 23:19 a to začalo být pro konečný výsledek hodně zajímavé. Soupeřky však svou kůži neprodali zadarmo, znovu se dostaly do kontaktu a šest minut před koncem vedlo domácí družstvo pouze 23:22. Třemi brankami v řadě se však domácí uklidnily a utkání kontrolovaly až do vítězného konce.

 

Přesto, že výhra byla dílem celého kolektivu, vyzvednout je třeba hlavně  výborný výkon Sabiny Bártové v domácí brance a střelecký koncert  Lucie Hochvaldové, která přesnými zásahy ze střední vzdálenosti vyhnala z branky postupně obě zkušené brankařky hostujícího týmu zvučných jmen Blažkovou a Nejezchlebovou, které  se v brance vystřídaly. Velký kus práce odvedly i další spojky Kašpárková a Salašová, zejména svou aktivitou, prosadila se i dorostenka Řezníčková, i když na hřišti moc  dlouho nepobyla. Z křídel se nejvíc dařilo Sklenářové, Fryčáková s Chlandovou zaskakovaly i na místě pivota.

 

Hostující družstvo přijelo do Olomouce hodně sebevědomě, vždyť také ztratilo v celé podzimní části soutěže jen oba body v prvním kole rezervě Zlína a proto si moc nepřipouštělo, že by mělo padnout po devíti vítězstvích v řadě zrovna v posledním kole. Největší hrozbou pro domácí, byly podle předpokladu zejména hráčky slovenské enklávy v dresu Hodoníána  (Tóthová, Birkušová, Kováčiková, Višňovská). Historicky jedna z nejlepších slovenských hráček Alžbeta Tóthová, která však s přibývajícím časem neudržela nervy na uzdě a byla za poznámky na adresu rozhodčích po zásluze dvakrát vyloučena. Své vysoké kvality potvrdila Annamária Birkušová, která do Hodonína a potažmo do Zlína přišla z Trenčína (hrávala i v Michalovcích) odkud na střídavý start hraje i za Hodonín. Ze čtveřice exzlínských hráček se nejvíc dařilo mimo Bikušové na pivotu Pospíšilové, Budayová už hodně ztratila ze hry bývalé obávané kanonýrky, neprosadila se ani dorostenka Nikola Kalinová, která ve středu potrápila v dresu hodonínských starších dorostenek, naše děvčata, když jim nastřílela 13 branek.