English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Čas bilancování po polovině celostátních soutěží

Čas bilancování po polovině celostátních soutěží 19.12.2016 16:58:13 - autor: , přečteno 422x

Za několik dní skončí rok 2016, mistrovské soutěže házenkářek jsou v polovině, nastává čas bilancování  a rozborů  toho, co se udělalo dobře, co se naopak nepovedlo a co je třeba zlepšit, aby celkový výsledek odpovídal všeobecným představám. Trojice družstev klubu DHK ZORA Olomouc, startujících v celostátních soutěžích,  si vedla vcelku dobře, dvě z nich – B družstvo žen  a starší dorostenky  přezimují na třetích místech  svých soutěží, mladší dorostenky jsou momentálně  na 6, místě, když se jim vůbec nepodařil vstup do soutěže, ve které v prvních čtyřech kolech dvakrát podlehly soupeřkám o jedinou branku.

Zimní přestávka celostátních soutěží potrvá skoro do poloviny února, kdy bude o víkendu 11. a 12. Února 2017 sehráno první jarní odvetné kolo. Všechna družstva se budou na pokračování soutěží připravovat v domácím prostředí, očekává se, že sehrají také několik přípravných zápasů, nebo turnajů, starší dorostenky budou hrát na příklad 28. a 29. ledna na tradičním turnaji v Ostravě, ženy B zvažují účast na silně obsazeném turnaji v Hodoníně o týden dříve.

Hodnocení poloviny soutěže  uvedené trojice družstev klubu provedeme  jednotlivě v samostatných článcích. V našem hodnocení samozřejmě chybí pohled na postavení nejsledovanějšího družstva klubu, působícího ve společné, česko-slovenské interlize, ve které hraje šestice nejlepších českých klubových celků s pěti nejlepšími týmy Slovenska.  Soutěž ještě nemá za sebou polovinu první části, do které chybí sehrát ještě dvě kola, která se budou hrát po Novém roce. Soutěž byla na více než měsíc přerušena přípravou a startem na ME ve Švédsku, kterého se s úspěchem zúčastnila i česká reprezentace. Interliga bude pokračovat bezprostředně o prvním lednovém víkendu a naše děvčata pojedou do jižních Čech k velmi důležitému souboji se Sokolem Písek.