English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Ženy B se skalpy obou největších favoritů

Ženy B se skalpy obou největších favoritů 21.12.2016 08:22:20 - autor: , přečteno 530x

 První liga žen je po interlize žen nejvyšší soutěží ženských házenkářských družstev v ČR. Hraje se v plném počtu 12 účastníků a má rovnoměrné zemské zastoupení, šestice družstev je z Čech, stejný počet z moravských krajů, v soutěži už zůstala pouze tři B družstva interligových družstev, shodou okolností všechna z Moravy (Olomouc, Zlín a Poruba). Znamená to tedy, že v soutěži hraje pouze trojice moravských celků, které nejsou B týmy interligy (Hodonín, Kunovice a Otrokovice).  Z českých měst mají  v 1.lize své zastoupení dvěma družstvy Plzeň a Praha a dvě družstva jsou z klubů na Vysočině. Za největší favority soutěže byla před zahájením  považována družstva HC Plzeň, které minulou sezonu hrálo v interlize a nováček soutěže HK Hodonín, neskrývající své ambice bojovat o postup do interligy. Ten svůj hráčský kádr vyšperkoval čtveřicí slovenských hráček, z toho dvou bývalých slovenských reprezentantek (Tóthová, Birkušová), dvou ex českých reprezentantek (Budayová, Poznarová). Celkem jsme v sestavě napočítali celkem osm hráček, které mají zkušenosti s interligou. Shodou okolností obě tato družstva, Plzeň i Hodonín naše B družstvo porazilo.

V čele soutěže je v polovině se čtyřbodovou ztrátou favorizovaný Hodonín, který prohrál jen v prvním kole doma s B celkem HC Zlín a v posledním kole podlehl v Olomouci našemu B týmu. Jen se ztrátou jediného bodu na slovácký celek figuruje v poločase Slavia VŠ Plzeň, která byla stoprocentní na domácím hřišti stejně jako olomoucký B tým. Družstvo Plzně spoléhalo především na hráčky klanu Galuškových, vedených trenérkou Janou, reprezentační spojkou Slavie Praha Veronikou, která nastoupila v 1. lize jen pětkrát, ale trefila se 49 krát, Lindou s 87 brankami druhou nejlepší střelkyní soutěže a nejstarší z nich Dominikou. Velkou oporou je také bývalá juniorská reprezentační brankařka Eliška Šíbrová, s interligovými zkušenostmi v dresu Sokola Písek. Výborný vstup do soutěže mělo družstvo Havl. Brodu, které v prvních pěti zápasech ztratilo jediný bod za remízu v Otrokovicích, celkem si zapsalo sedmibodovou ztrátu, má však k dobru neodehraný zápas se Sokolem Kobylisy. Trochu dlužno úspěšnému účinkování v minulých sezonách zůstávají obě středomoravská družstva Otrokovice a béčko Zlína, které obhajuje vítězství z minulé sezony. Lepší časy a postavení ve středu tabulky opustil B tým Poruby, který je poslední se třemi body. 

Pokud jde o  některé zajímavosti ze statistik, nejvíc vstřelených branek mají na svém kontě hráčky Hodonína s průměrem 31,3 branek na zápas. Pětkrát nastřílely v utkáních více než 30 branek. Naše B družstvo je druhé s průměrem 29,6 branek na zápas, které se přes třicítku dostalo dokonce celkem v šesti utkáních. Mimo družstev, o kterých jsme se zmiňovali, je v každém týmu alespoň jedna vynikající střelkyně, nebo hráčky, které se prosazují v interlize. V družstvu Havl. Brodu jde zejména o Jitku Kutlvašrovou a Součkovou, hostující v Písku, nebo sestry Kratochvílovy, odchovankyně Vel. Meziříčí, které působily v našem klubu v družstvech dorostenek. V celku HC Plzeň jde především o Drozdovou, i další hráčky hrály interligu v minulé sezoně. V B družstvu Zlína se nejvíc daří  děvčatům hrajícím pravidelně také interligu – Baumbachové, Lapčíkové a dalším, hvězdou Velkého Meziříčí je nejlepší střelkyně soutěže Iva Závišková, v minulých sezonách zkoušela štěstí v interligovém Veselí. Remízovým králem je družstvo Otrokovic, které už má na svém kontě trojnásobnou dělbu bodů, největšími hvězdami jsou nestárnoucí Slovenka Júlia Dolečková  a teprve devatenáctiletá Tereza Divílková, tahounkami Vršovic je zkušená Ketnerová a Kadeřábková. Celek Kobylis staví na zkušenosti, nejlepší střelkyní je Pavla Křivánková, Kunovicím nevyšel závěr podzimu, kdy čtyřikrát v řadě prohrály, nejlepšími jsou zkušená Eva Romanová a mladá Balážová z interligového Veselí, která v Kunovicích hostuje. Všechny jmenované hráčky mají předpoklady k tomu, aby se staly úspěšnými hráčkami interligových týmů, některé už v nich hrají, nebo hrávaly.

A nyní ještě několik slov o našem družstvu. Posláním B týmů v každém sportu, házenou nevyjímaje, je umožnit hlavně hráčkám, které nejsou vytěžovány v interligovém celku z nejrůznějších důvodů, jak by si samy přály, ale také  umožnit, urychlit a usnadnit návrat hráčkám, které prodělaly určité zdravotní komplikace, zpět do družstva žen. Uvedené důvody pak mají za následek zvýšenou fluktuaci hráček v utkáních a zvýšený pohyb v hráčském kádru. V probíhající sezoně se rapidně zlepšila spolupráce trenérů obou družstev žen a starších dorostenek, jen zcela výjimečně odjelo družstvo k utkání jen s devíti hráčkami (do Kunovic), jinak byl vždy k utkání připraven dostatečný počet hráček, V družstvu se vystřídalo celkem 21 hráček, včetně čtveřice brankařek. V utkáních nastupovaly převážně kmenové hráčky družstva, kterých se vystřídalo celkem  10, 8x hrály hráčky interligového kádru a 3 starší dorostenky. Přitom z hráček A celku nastupovaly pouze dvě brankařky, z hráček v poli pak hráčky nepatřící do základní sestavy, které nastupovaly z důvodu nižšího zatížení v utkáních interligy.

Největšími oporami týmu byly zejména dvě ze čtveřice brankařek - Havlíčková a Bártová, velkou oporou byla jediná slovenská hráčka Denisa Krajčovičová, která však v posledních čtyřech utkáních pro zranění nehrála. Velký progres herní výkonnosti zaznamenala v podzimní části soutěže Lucie Hochvaldová, střelecky se dařilo po přechodu z dorostu mezi dospělé i Magdě Kašpárkové. Z hráček interligového kádru předvedla v posledních zápasech podzimu výbornou formu brankařka Sabina Bártová, herně se dařilo oběma křídlům Vendule Fryčákové a Chlandové, hodně práce pro družstvo odvedla Ivana Salašová, která se v utkáních 1.ligy dostávala postupně do výborné formy.

Družstvo sehrálo v podzimní části 11 mistrovských utkání, ve všech nastoupily jen dvě ze široké plejády hráček – brankařka Michaela Havlíčková a spojka Lucie Hochvaldová.  Ostatní hráčky nastoupily v utkáních: 10 x Barbora Žáková a Michaela Chlandová, v 9 zápasech Diana Řezníčková, Lucie Sklenářová a Magda Kašpárková, v 7 utkáních Kateřina Novotná, Denisa Krajčovičová, Vendula Fryčáková, Jana Konečná a Ivana Salašová, v 5 zápasech chytala Sabina Bártová. Pouze epizodně se v sestavě objevily:  ve  4 zápasech Gabriea Grygarová a Klára Sovová,  3x brankařky Karolína Pallyová a Dagmar Beranová, 2 x hrála Nikola Jansová a v jediném zápase se objevily v sestavě Jarmila Trumpešová a  dorostenky Karolína Žáčková s Barborou  Vaňkovou.

Realizační tým tvoří trenérka Mgr. Jana Fischerová, ved. družstva její dcera Mgr. Sylva Zimová. 

Tabulka nejlepších střelkyň 1. ligy:

  1. Iva Závišková  (Vel..Meziříčí)  92

  2. Linda Galušková (VŠ Plzeň)  87

  3. Alžbeta Tóthová (Hodonín)   73

  4. Annamária Birkušová (Hodonín)  72

  5. Veronika Mudrová  (VŠ Plzeň)  69

  6. Anna Balážová  (Kunovice)  69

  7. Petra Drozdová  (HC Plzeň)  68

  8. Jitka Kutlvašrová  (Havl. Brod)  63

  9. Tereza Kadeřábková  (Vršovice)  58

  10. Tereza Divílková  (Otrokovice)  56

 

   12.  Lucie Hochvaldová  (Olomouc  B)  53

   27.  Denisa Krajčovičová (Olomouc  B)  44

   32.  Ivana Salašová  (Olomouc  B)  34

   39.  Magda Kašpárková  (Olomouc  B)  31  

  45.  Michaela Chlandová  (Olomouc  B)  29

  50.  Lucie Sklenářová  (Olomouc  B)  26

  56.  Vendula Fryčáková  (Olomouc  B)  24

  74.  Gabriela Grygarová   (Olomouc  B) 18 

  80.  Diana Řezníčková  (Olomouc  B)  14 

  88.  Karolína Žáčková  (Olomouc  B)  12

  93.  Klára Sovová  (Olomouc  B)  11

  99.  Nikola Jansová  (Olomouc  B)  10

133.  Karolína Žáčková  (Olomouc B)  5

136. Jarmila Trumpešová  (Olomouc  B)  5

154. Kateřina Novotná  (Olomouc  B)  3

157. Jana  Konečná  (Olomouc  B)  3

173. Barbora Vaňková  (Olomouc  B)  1

1 HK Hodonín 11 9 0 2 344 : 257 18
2 Slavia VŠ Plzeň 11 8 1 2 310 : 267 17
3 Olomouc B 11 7 0 4 326 : 283 14
4 H.Brod 10 6 1 3 262 : 242 13
5 HC Plzeň 11 6 0 5 300 : 291 12
6 Zlín B 11 5 0 6 290 : 299 10
7 Sokol V. Meziříčí 11 5 0 6 306 : 330 10
8 Otrokovice 11 3 3 5 298 : 316 9
9 S.Vršovice 11 4 1 6 283 : 305 9
10 Kobylisy 10 4 0 6 281 : 283 8
11 Kunovice 11 3 1 7 258 : 313 7
12 Poruba B 11 1 1 9 261 : 333 3