English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po Novém roce se dohraje dvěma koly polovina základní části WHIL

Po Novém roce se dohraje dvěma koly polovina základní části WHIL 29.12.2016 17:12:41 - autor: , přečteno 434x

          Sedmitýdenní přestávka v interlize o prvním lednovém víkendu končí, v prvních dvou lednových víkendech se nejprve dohrají dvě kola první poloviny soutěže, druhá polovina naváže bezprostředně svým 14. kolem. Olomoucké házenkářky zahájí rok 2017 v jižních Čechách, kde nastoupí proti Sokolu Písek. Zajímavý souboj se dá očekávat v Ostravě, kde proti domácímu Sokolu Poruba nastoupí v repríze středečního finále Českého poháru Baník Most. Držitele trofeje přivítáme hned o týden později v Olomouci, kam v sobotu 14. ledna přijedou k utkání proti Hanačkám, porubské Sokolky a zahájí tak měsíc domácích zápasů interligy. O týden později – 21. ledna  v rámci 14. kola premiéry odvetných zápasů WHIL přivítáme v Olomouci úřadujícího českého mistra Baník Most. V 15. kole budou mít olomoucké hráčky volný los, po něm ale budou hrát zase dvakrát za sebou v domácím prostředí, v sobotu 4. února přijede do Olomouce pro změnu slovenský mistr Iuventa Michalovce a o týden později, v sobotu 11. února, ukončíme tuto domácí sérii utkáním proti Prešovu. K prvnímu střetnutí odvetných zápasů WHIL na hřiště soupeřů, zamíří Hanačky až v neděli 19. února v Praze proti Slavii.    

          Během skoro dvouměsíční přestávky  se toho v ženské házené údalo ale poměrně hodně, hráčky se určitě nenudily, zejména ty, které trenéři povolali do reprezentace a vybrali do konečné nominace k účasti na ME ve Švédsku. České házenkářky se tentokrát mezi absolutní elitou vůbec neztratily, sehrály v Malmö a Helsingborgu  šest zápasů s absolutní evropskou špičkou a i když vyhrály pouze jediné utkání hned v úvodu s Maďarskem a nepostoupily do závěrečných bojů do Göteborgu, stačilo to na konečné umístění na 10. místě, což je považováno za úspěch, když jde historicky o druhé nejlepší umístění po dvou osmých místech v letech 1994 a 2002. Slovenská ženská reprezentace se jako některé další věhlasné týmy, (Island, Rakousko, Ukrajina) na finálový turnaj vůbec neprobojovala, ostatní nepostoupily ze základní skupiny (Polsko, Černá Hora, Chorvatsko, nebo Slovinsko). Slovenky míso startu na ME absolvovalo atraktivní turnaj v Brazilii, kde nastoupily proti domácímu celku, Kubě a Uruguayi. Před koncem roku se v obou zemích, účastníků společné soutěže interligy, hrály závěrečná střetnutí národních Pohárů. Na Slovensku – lídr WHIL Mochalovce, získal trofej už popáté v řadě, když ve finále zdolal Bemaco Prešov 33:25. Českou první trofej sezony získal mezi vánočními svátky a závěrem roku, poprvé v historii celek Sokola Poruba, který ve finále porazil trojnásobného držitele posledních tří sezon Baník Most 32:27. Pro celek Sokola Poruba bylo středeční finále už pátou finálovou účastí v posledních šesti sezonách, když jednou neuspěl ve finále proti Veselí, jednou proti Slavii a letos to bylo už potřetí proti Baníku Most.

          Většina účastníků čtvrtfinále a Finale 4 Českého poháru žen přijala termín konání velmi pozitivně, trenéři mohli hráčkám naordinovat kvalitní zápasy na herní rozehrání, před pokračováním interligové soutěže po dlouhé reprezentační pauze, což se ale týkalo pouze sedmičky účastníků čtvrtfinále. Hanačky, které překvapivě vypadly z poháru už v osmifinále, když nepřešly přes ambiciózního nováčka a vedoucí celek prvoligové soutěže HK Hodonín, už chyběly v osudí losu čtvrtfinále, ze kterého se zformovali účastníci Final 4 Českého poháru. Tam už postoupili všichni favorité, i když pozdější vítěz poháru Sokol Poruba měl ve Veselí hodně  sportovního štěstí, když postoupil až poté, kdy domácí hráčky neproměnily v prodloužení 3 z pěti sedmimetrových hodů. Kyž jsme vzpomněli Veselí, tam se opět po poměrně krátkém čase měnil trenér. Po zhruba dvou letech se přes Most a mládež v Michalovcích vrátil na Slovácko trenér Ľuboš Hudák.   

          V rámci Final 4 o český pohár, se hrál v jeho dějišti – Jindř. Hradci také turnaj starších dorostenek všech tří klubů závěrečné soutěže žen, ve stejném formátu, který se stal kořistí Slavie Praha, která si odvezla mimo poháru, také prémii 15 tis. Kč. Ve finále porazily Slavistky Baník Most 23:22, o třetí místo se utkaly oba moravští zástupci, úspěšnější byl celek HC Zlín, který porazil Sokol Porubu  32:20.  Tento nový model, zapojení dorostenek do závěrečných bojů Českého poháru byl všemi účastníky kvitován jako velmi užitečný a potřebný počin vedení ČSH.