English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Poslední kolo první poloviny WHIL se bude hrát čtyři dny

Poslední kolo první poloviny WHIL se bude hrát čtyři dny 10.01.2017 10:08:20 - autor: , přečteno 657x

Do čtyř hracích dnů bude rozloženo 13. kolo inteligy, které ukončí první polovinu základní části WHIL. První dvě utkání se budou hrát už ve středu 11. ledna, shodou okolností v hlavních městech obou zemí, z nichž startují účastníci společné česko – slovenské soutěže. V Praze nastoupí proti Slavii nováček soutěže Trenčín a v Bratislavě budou ve slovenském duelu hrát ŠKP proti Duslu Šaľa. Další trojice utkání je na programu o víkendu, v sobotu 14. ledna, kdy na Šariši nastoupí v dalším čistě slovenském zápase Prešov proti Partizánskemu a na Hané budou naše děvčata hrát proti čerstvému vítězi Českého poháru Sokolu Poruba. V nedělním utkání dojde k dalšímu souboji dvou moravských celků, které jsou ve hře o play-off, když do Zlína přijedou Panenky z Veselí. Poslední zápas kola se bude hrát až o týden později v neděli 22. 01. na Zemplíně, kde proti Iuventě nastoupí Sokol Písek, který bude v sobotu 21. ledna hrát v Prešově utkání 14. kola.

 Uplynulé kolo WHIL nepřineslo nijak zvlášť velká překvapení, i když před začátkem se v některých případech očekával tužší souboj a nebyla vyloučena ani překvapení. To samozřejmě platí hlavně o očekávaném šlágru kola v repríze finále Českého poháru mezi Porubou a Mostem, ve kterém Černí andělé rázně utnuli určité spekulace o poklesu formy a odkázali Sokolky do patřičných mezí. Určité obavy panovaly z vystoupení Hanaček v Písku, se kterým mají v utkáních hraných na jihu Čech vyrovnanou bilanci, když naopak na Hané mají skóre 14:1 ve svůj prospěch. Zajímavostí minulého kola byla až na utkání Šaľa – Zlín kde dominovalo Duslo, výhry hostujících celků. Po výhrách Zory a Prešova se trochu srovnal rozdíl mezi vedoucí pětičlennou skupinou družstev a středem tabulky, kde se obě jmenovaná družstva dotáhla na dvoubodový rozdíl. Stále se však čeká na bodové zisky střední skupiny nad favority, které by ještě zvýšily zajímavost soutěže, ti si však své pozice bez problémů hlídají.

Zajímavou sérii mají před sebou naše děvčata, která podzimní změnou pořadatelství s Iuventou, která jim umožnila sehrát na východním Slovensku v jednom víkendu utkání s oběma soupeři, se dostala do situace, kdy mají za sebou nejvíc zápasů odehraných na hřištích soupeřů – 7, zatímco doma hrály zatím jen čtyřikrát. Proto následujících p+ět kol interligy nebudou muset opustit Olomouc, když je doma čekají utkání s Porubou a Mostem a po volném losu v 15. kole ještě další domácí duely s Michalovcemi a Prešovem. Výčet soupeřů, kteří vesměs patří do špičky soutěže napovídá, že před Hanačkami stojí úkol udržet se co nejblíž svým soupeřům i po této smrtící sérii. Znamená to však porušit jakési tabu v podobě zisku bodů i proti  vysokým favoritům. 

Volný los v posledním „podzimním“ kole má DHK Baník Most. Dnes doplníme krátké informace ke dvěma středečním utkáním, další budeme postupně doplňovat.

 

 

Středa 11. 01. v 17:30 hod.: DHC Slavia Praha - HK AS Trenčín

Zatímco Slavia Praha v novém roce zahájila WHIL na Slovácku vítězně, staronový interligový účastník prohrál první letošní utkání v domácím prostředí, když nestačil na Prešov a stále se nemůže dopracovat k zisku dalších důležitých bodů. Slavistky i s novým trenérem na lavičce hrály ve Veselí sebevědomě a neponechaly nic náhodě. Obrovskou oporou Slavistek byla mladá brankařka Kudláčková, střelecky se dařilo zejména pivotce Šetelíkové, která využívala přesných přihrávek od svých spoluhráček, střelecky se ze spojek prosadila Tereza Pokorná. V družstvu Trenčína se o víkendu objevila trenčínská odchovankyně Monika Rajnohová, bývalá hráčka Slavie Praha, která se vrátila předčasně ze švédského angažmá a bude pro mladý slovenský tým vedený  trenérkou Zdenou Rajnohovou, která je maminkou Moniky, velkou posilou. Favoritem utkání v Edenu bude však domácí Slavia, která po utkání odjíždí na krátké víkendové soustřední do Krkonoš k „dobití baterek“, mezi kterými nebudou chybět ani nejrůznější teambuildingové aktivity.

 


Středa 11. 01. v 18:00 hod.: ŠKP Bratislava- HK Slovan Duslo Šaľa

Utkání dvou slovenských soupeřů v Bratislavě kde domácí jsou stále poslední bez bodu bude asi hrou kočky s myší, protože jejich soupeřky ze Šaľy mají na svém kontě o 16 bodů víc a stále živí šanci na zisk medaile z WHIL, na kterou si ale brousí zuby oba mistři Michalovce a Most i silné české duo Slavia a Poruba. Ve středeční předehrávce si Šaľa určitě své ambice posílí, má za sebou poměrně vyrovnaný souboj v sobotu proti ambicióznímu Zlínu, ze kterého odešla se ctí, nedala Moravankám žádnou velkou šanci na úspěch. V utkání proti Zlínu se prosadily obvyklé opory Šaľy - Bujnochová, Klučková, Pócsiková, Veselková, bezchybnou střelbou 7 m hodů se blýskla Tuliápánová. Bratislavanky ještě v tmto kalendářním roce nehrály, o víkendu měly volný los, velké změny se však nedají předpokládat, vysokým favoritem je hostující Duslo.

Sobota 14.01. 14:00 hod.: Bemao Prešov - HK Slávia Partizánske

Další ze souboje dvou slovenských soupeřů bude důežité zejména pro konečné účtování v postupui do slovenského play-off, kde jak Prešov, tak i Partizánske budou usilovat o třetí místo pro zařazení v semifinále play-off. Průběh soutěže zatím favorizuje víc  Šarišanky, které mají v momentálním pořadí před svými soupeřkami čtřbodový náskok a patří zatím k nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku. Zkušenému trenéru Dušanu Danišovi se podařilo sestavit silný tým který se průběžně posiluje, zejména o hráčky odcházející z Iuventy, jen v této sezně přišly na příklad brankařka Gubíková a Bačíková, střelecky se nejvíc daří mimo Bačíkové Ukrajince Liebiedievové, do pohody se dostává i loňská nelepší kanonýrka Šutranová. Partizánkám se v posledních zápasech moc nedaří, zaznamenaly 4 porážky v řadě, asi začíná doléhat problém s úzkým hráčskám kádrem. Přitom kvalitu má Partizánske také velkou, jména Michnová, Gerič, Hollá, Súlovská a další budí respekt. V Prešově se dá očekávat vyrovnaný souboj, vyloučit se nedá ani dělba bodů, záležet bude hlavně na momentální formě. Výhodou může být domácí prostředí, i když Prešov už doma zaznamenal dvěi porážky.

Sobota 14. 01. v 17:30 hod.: DHK ZORA OLomouc - Sokol Poruba.

Utkání dvou moravských soupeřů je pro Hanačky prvním ze série čtyř doamácích zápasů, které je nyní čekají. Jde sice o domácí zápasy, kterých zatím Olomoučanky mají odehráno nejméně ze všech týmů interligy, vesměs však jde o špičková družstva, která nastoupí v roli favoritek. V úvodu přijede čerstvý víěz Českého poháru  Sokol Poruba, po něm oba mistrovské týmy Baník Most a Iuventa Michalovce a sérii ukončí sice hratelný soupeř Bemaco Prešov, který ale má skalpy z domácíhch utkání se Slavií Praha a Veselím a dokázal vyhrát i ve Zlíně. Po této domácí sérii čeká Hanačky zápas v Praze  se Slavii a doma v utkání roku přivítaj Zlín. Čeká je tedy šestizápasový kolotoč  se soupeři, kteří budou body ztrácet jen velmi neradi a také je většinou jen tak lehce neztrácejí. Cílem našich děvčat bude tuto šestizápasovou šňůru alespoň dvakrát přerušit, sehrát s favority vyrovnané duely s nějakými bodovými zisky,  spokojenost by vládla asi i s padesátiprocentním bodovým ziskem. Dtužstvo ve svém prvním vystoupení v novém roce prokázalo, že na to, kokurovat i favoritům má, chce to jen hrát všechna utkání  se stoprocentním zaujetím a koncdentrací, vyvarovyat se chyb a uplatnit důraz, sílu a chladnou hlavu při zakončování vypracovaných ěancí. Sobotní utkání proti Sokolu Poruba bude mít určitě nádech správného derby, geografická blízkost obou soupeřů nahrává vytvoření bouřlivého prostředí s plnou tribunou.  Ostravský soupeř má za sebou dvě velmi dobrá utkání proti Černým andělům, ukázal svou správně naladěnou tvář zejména ve finále poháru na jihu Čech a bude chtít znovu po domácí porážce naskočit  na vítěznou vlnu. Motivující pro domicí je také fakt, že soupeře od sebe dělí pouze dvoubodový rozdíl a domácí děvčata by se mohla v případě úspěšného výsledku na soupeře bodově dotáhnout. Na Hanačkách stojí nemalý úkol, ukázat, že i ony se dovedou naladit na stejnou vlnu a svému favorizovanému soupeři jeho roli co nejvíc znepříjemnit. Každopádně se máme na co v sobotu v Olomouci těšit a stojí za to, do haly přijít a domácí hráčky povzbudit.

Neděle 15. 01. v 17:00 hod.: HC Zlín - SHK Veselí n. Mor.

Také poslední utkání kola (mimo dohávky Michalovce - Písek) bude plně hodnotným derby utkáním se všm všudy co k tomu paří. Sejdou se proti sobě dva tradiční - moravští soupeři, pakticky sousedé, které od sebe dělí jen pár desítek kilometrů. Oběma půjde o to, posílit ambice na postup do play-off o který oba usilují. Také ve Zlíně se dá očekávat plný dům a bouřlivá atmosfétra, obě družstva jsou v plné síle připravena odvést pro své barvy maximum. Zatím jsou na tom lépe svěřenkyně Petera Sabadky, které mají na svém kontě  čtyřbodový náskok, který naopak může naladit pozitivně Panenky, že soupeř není před nimi zase až tak daleko. V obou týmech hraje prim mládí, domácí sice spoléhají především na zkušenosti střelkyně Sobieské, zkušené Birkušové a na parádní formu Hradilové a Očadlíkové, stále víc se ale prosazují ty nejmladší - Andrýsková , Kříčková, Gärtnerová a další. Také v družstvu Veselí mají skuoinu zkušenějších, kam patří Olšovská, Vinklárková a Vargová (ta je všsk zrasněná), prosazují se ale také hlavně mladé, zejména třetí nejlepší střekyně interligyx Jana Šustková, Lukšíková, Pastorková, Balážová am další. Oba tábory však spoléhají na kolektivní pojetí a a oba svorně hlsí, že půjde o vyroavano partii a vyhraje ten, kdo udělá v utkání méně tchnických chyb. 

Utkání Iuventa Michalovce - Sokol Písek se hraje za týden 22. 01. 2017