English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu vstoupí interliga do odvetné části

O víkendu vstoupí interliga do odvetné části 18.01.2017 10:14:05 - autor: , přečteno 916x

Polovina interligové základní části WHIL ještě není úplně ukončena, zbývá dohrát poslední odložený zápas 13. kola Michalovce – Písek o víkendu ale bez jakékoliv přestávky vstoupí účastníci plynule do odvetné části soutěže. V sobotu budou sehrána dvě utkání na Moravě, kde se střetnou HC Zlín s Trenčínem a na Hané přivítají úřadujícího českého mistra Baník Most. Trojici českých soupeřů přivítají slovenské kluby – na Zemplíně ve šlágru kola přivítají Sokolky z Poruby, na Šariši v Prešově bude hrát druhý sokolský celek z jižních Čech a třetí utkání na Slovensku uvidí příznivci v metropoli u Dunaje, kam zamíří Panenky z Veselí. V neděli nastoupí v Edenu obě Slavie, ta pražská přivítá slovenské jmenovkyně z Partizánskeho. Víkendový program ukončí opět na Zemplíně slovenský mistr Iuventa Michalovce utkáním proti Sokolu Písek.

Uplynulé poslední kolo WHIL přineslo dvě nejtěsnější porážky domácích družstev, v Prešově uspěla ve slovenském derby Slávia Partizánske, která se dotáhla na dvoubodový rozdíl proti svému pronásledovateli, v Olomouci sahaly domácí Hanačky velmi vehementně na první body se soupeřem z první pětky, Poruba však potvrdila své zkušenosti a nejtěsnější výhru si uhájila. Obě středeční předehrávky se staly snadnou kořistí favoritů, pražská Slavia deklasovala nováčka z Trenčína a Šaľa se nepárala s ŠKP. V sousedském derby moravských soupeřů stačilo Veselí  na domácího favorita jen poločas, kdy v utkání vedlo, po změně stran vyhrál Zlín o jedenáct branek a bezpečně si výhru pohlídal.

Volný los v prvním odvetném kole má Slovan Duslo Šaľa  

Sobota 21. 01. 2017  v 16:00 hod.: HC Zlín – HK AS Trenčín

Družstvo HC Zlín  naskočilo do série zápasů, v nichž se očekává zisk bodů, po dvou „hratelných“ slovenských soupeřích, v nichž vyhrát zejména ten první je povinností. Zlínské družstvo je stále jedním z hlavních aktérů souboje moravských celků o postup do play-off má výhodu obou výher nad oběma soupeři v boji o postup (Olomouc – Veselí), zatím však také nemá žádnou výhru vedoucí pětice, navíc má ztrátu v podobě domácí porážky od Prešova. Největšími oporami jsou Sobieská, Očadlíková a Hradilová, z mladých se začíná prosazovat hlavně vysoká Andrýsková. Mladé družstva Trenčína se drží i nadále na předposledním místě, získalo dosud pouze jedinou výhru v souboji s posledním týmem tabulky ŠKP Bratislava. Nejlepšími střelkyněmi Trenčína jsou Selma Blažeková a Katarína Kostelná.

Sobota 21. 01. 2017  v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – DHK Baník Most.

Olomoučanky vstupují do druhé poloviny soutěže na sedmém místě se 12 body spolu se čtveřicí družstev, která tvoří střed tabulky.  V minulém kole vstoupily do období série domácích utkání, v nichž budou mít za soupeře nejtěžší soupeřky, s nimiž bude velmi obtížné držet krok a zejména udržet své pozice ve středu tabulky. Úřadující český mistr Baník Most sice ztratil trochu nečekaně výhru ve finále Českého poháru, vzápětí se mu odveta v Porubě podařila, když si vyšlápl  na vítěze poháru a vyhrál v Ostravě 23:28. „Černí andělé“ přijedou k interligovému utkání na Hanou také v roli favorita, Baník Most je totiž nejméně oblíbeným soupeřem Olomoučanek, když v patnácti sehraných utkáních v interlize vyhráli jen jediné a to hned v prvním roce vstupu Mostu mezi elitu. Nic však není nemožné, každé utkání začíná od stavu 0:0 a naše děvčata v minulém kole tuto pravdu skoro potvrdila. Baník sice disponuje nejstabilnějším hráčským kádrem mezi českými družstvy, má ve svém středu řadu českých – Müllnerová, Jeřábková, Růčková, Borovská, Zachová i slovenských reprezentantek  - Szarková, Mikulčik, ale ani olomoucká sestava nezůstává o moc pozadu. Favoritkami budou jistě hostující hráčky, ale pokud Hanačky, mezi kterými hrají prim také některé reprezentantky a také slovenské hráčky, přistoupí k zápasu s plným nasazením, mohou překvapit a to by se nám moc líbilo ..... 

Sobota 21. 01. 2017 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – Sokol Poruba

Šlágr kola uvidí v sobotu v Michalovcích příznivci lídra tabulky, kteří nastoupí proti čerstvému vítězi československého poháru. Domácí celek si drží stále letošní neporazitelnost, má k dobru dohrávku s Pískem, která je udržuje v mírném odstupu od ostatních družstev v čele tabulky. V minulém kole mělo družstvo volno, ale po dnešním zápase je před nimi jeden z klíčových zápasů odvetné části, když pojede na horkou půdu na hřiště úřadujícího českého mistra. Ani sobotní zápas doma s Porubou, která se veze na vítězné vlně nebude jednoduchý, patří mezi ty obtížnější, při nichž nelze nic podcenit. Domácí družstvo Iuventy má k dispozici vyzrálý celek zkušených házenkářek prošpikovaný řadou zahraničních hráček, oporou je velmi dobrá španělská brankařka Alvarez, patřící ke špičce interligy a dalších pět cizinek, zejména Ukrajinky Levchenko a Perederyi, nebo Ruska Chernova a Běloruska  Dubautsova. Soupeřky z Poruby netřeba dlouze představovat, ve velmi dobré formě hraje brankařka Doláková, zlínské odchovankyně Marčíková a Šviráková nebo Slovenky Minarčíková a Kostelná. Favoritkami je družstvo Iuventy, které v podzimním utkání v Ostravě vyhrálo nad Porubou vysoko 22:36.

Sobota 21. 01. 2017 18:00 hod.: Bemaco Prešov – Sokol Písek

Utkání by mohlo nést punc vyrovnaného souboje, což potvrzuje i vyrovnaná bitva v podzimním utkání 1. kola v jižních Čechách, které skončilo výhrou Prešova 28:29. Bemaco svedlo v posledním utkání v domácím prostředí vyrovnanou bitvu ve slovenském derby s Partizánským a odešlo poraženo 23:24. Šarišanky budou chtít potvrdit cennou výhru z podzimního zápasu v Písku, mají konsolidovaný hráčský kádr s několika silnými osobnostmi, mezi které patří především navrátilkyně z maďarské ligy Martina Bačíková a Ukrajinka Liebiedieva oporou je slovenská reprezentační brankařka Gubíková. Jihočešky stále ještě nepřekročily, vlastní stín.   Navzdory ambicím a velkým očekáváním se krčí se čtyřmi body na třetím místě od konce a vůbec to nevypadá na výraznější posun tabulkou vzhůru

Sobota 21. 01. 2017 v 18:00 hod.: ŠKP Bratislava – SHK Veselí n. Mor.

Zatím poslední tým soutěže, reprezentující házenkářky slovenské metropole toužebně vyhlížejí úspěšnější období, které se rýsuje už v příštích kolech, kdy v těsném sledu nastoupí proti Trenčínu a Písku s nadějí na bodový zisk, který by znamenal odlepení se od posledního místa. Jen těžko lze očekávat, že by se policajtkám podařilo uspět proti přece jen konsolidovanějšímu soupeři, který si troufá i na větší kalibry, než zatím předvedl. Panenky čekají jen na prolomení hranice, na kterou čekají a prvním krokem by měl být import bodů od Dunaje. V dohlednu nejsou ani další bodové zisky, kterými by mohly být souboje s Trenčínem, Partizánským, nebo Pískem, Panenky však nejsou bez šance ani proti Šaľe na kterou to umí (na př. v posledních osmi letech Šaľa ve Veselí vyhrála jen dvakrát.     

Neděle 22. 01. 2017 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – HK Slávia Partizánske

Utkání jmenovkyň v nedělním odpoledni v Praze by mělo být odvetou Partizánek za porážku v prvním kole v domácím prostředí. Tam Pražanky kralovaly, když si odvezly výhru 22:35. Slovenky měly v prvních kolech podzimní části problémy, družstvo nenašlo trenéra po odchodu Petera Olšavského do Poruby, takže zatím hraje pod vedením Zuzany Hollé a nevede si vůbec špatně. Je otázkou, jak si poradí úzký hráčský kádr se Slavistkami, které si drží stále, svou pozici na třetím místě interligy a děvčata se netají ambicemi své postavení si ještě vylepšit. Favoritem zápasu v Edenu jsou jednoznačně hráčky Slavie Praha.

Neděle 22. 01. 2017 v 15:00 hod.: Iuventa Michalovce – Sokol Písek

Dohrávka 13. kola WHIL bude mít jednoznačného favorita v domácím týmu IuventySlovenky suverénně kralují soutěži, mají tak kvalitní hráčský kádr, že si nikdo vůbec nepřipouští variantu se ztrátou bodů. To Sokol Písek se jistě pokusil zaskočit domácího favorita v sobotním utkání v Prešově, od dohrávky si ale jakýkoliv zisk vůbec nepřipouští.