English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Udrží Iuventa v Mostě čisté konto ?

Udrží Iuventa v Mostě čisté konto ? 25.01.2017 15:44:44 - autor: , přečteno 588x

Nastávající víkend bude opět bohatý na počet sehraných zápasů a i když se celé 15. kolo sehraje v jediný den – v sobotu 28. ledna, bude sehrána také v neděli rekordní předehrávka, která bude soutěžním  zápasem 26. kola, který tedy bude předehrán přesně o 12 týdnů dříve, než bylo rozpisem stanoveno a to je určitě rekordem soutěže. Jedná se o zápas mezi Sokolem Písek a Iuventou Michalovce, ve kterém nastoupí hostující celek v roli vysokého favorita. Pouze dvě utkání kola budou soubojem  dvou soupeřů ze stejné země. V jižních Čechách nastoupí proti sobě v domácí hale Sokol Písek proti Slavii Praha na Slovensku se utkají o Černého Petra dvě slovenská družstva, poslední ŠKP Bratislava nastoupí proti Trenčínu. Zajímavou dvojici vytvoří oba úřadující mistři svých zemí – v severních Čechách přivítají slovenského mistra Iuventu Michalovce  a Černí andělé budou dělat všechno pro to, aby Iuventě znepříjemnili bezproblémové obhájení titulu.  Za další utkání považované za šlágr kola můžeme považovat slovensko – český souboj stále se lepšícího Partizánského, pro které bude souboj se Zlínem jedním z klíčových pro jeho postup do play-off.  V dalším  slovenském vzájemném souboji se dá očekávat další vyrovnaný boj, kde zejména v domácím prostředí mají Panenky po zkušenostech z předchozích ročníků, k zisku bodů hodně  blízko.  

Minulé kolo interligy bylo bohaté na počet zápasů , s dohrávkou v Michalovcích jich bylo sehráno sedm, v žádném z nich ale nedošlo k většímu překvapení, vesměs se průběh i výsledky zápasů očekávaly. Čtveřice zápasů byla hrána ve slovenských halách, a s výjimkou zatím posledního týmu tabulky – ŠKP Bratislava zůstalo i na začátku odvetných zápasů jako jediné v tabulce bez bodového zisku. Z hostujících družstev splnilo úlohu favorita už jen družstvo Baníku Most, které nedalo šanci domácím Hanačkám k zisku důležitých bodů, i když Hanačky podaly proti favoritovi hodně sympatický výkon. Svou povinnost splnilo také družstvo Iuventy Michalovce, které rozdílem třídy porazilo příslušníka vedoucí pětice Sokol Porubu, který se drží pouze s dvoubodovým ziskem na konci vedoucí pětice. Zajímavé bylo snad jen střetnutí v Praze, kde výborný dojem zanechalo Partizánske, které drželo  krok s favorizovanou Slavii Praha. Naopak se víc čekalo v domácím prostředí od Zlína, který si měl podle předpokladů poradit bez větších problémů s předposledním Trenčínem. Vysoký standard si stále drží Bemaco Prešov, které si bez zaváhání poradilo jednoznačně se Sokolem Písek, který neuspěl ani v dohrávce v neděli na Zemplíně.

Volný los v nastávajícím kole bude mít DHK ZORA Olomouc.   Všechna utkání patnáctého kola se hrají v sobotu 28.  ledna 2017.

V 17:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – HK Slovan Duslo Šaľa

První sobotní utkání WHIL je na Slovácku očekáváno s velkým zájmem, v předchozích letech se Panenkám několikrát v domácích utkáních proti Chemičkám dařilo, připsaly si i několik výher, nebo remíz, naopak v Šaľe se jim vyhrát ve vzájemných utkáních nikdy nepodařilo. Pro domácí děvčata bude výsledek utkání hodně důležitý, dá se dokonce říci, že jde o jedno z posledních utkání, které je může ještě udržet v šanci pro play-off. I tak však hráčská kvalita obou soupeřů je rozdílná, panenky disponují mladými hráčkami, které dokáží příjemně překvapit, někdy však ale také překvapit  nepříjemně. Slovenky naopak mají vyzrálý kolektiv, velkou předností je rychlý přechod do útoku a využívání brakeových situací. V podzimním utkání v Šaľe vyhrálo domácí družstvo po vyrovnaném průběhu 28:26.          

V sobotu 28. 01. v 18:00 hod.: Sokol Písek – DHC Slavia Praha

V neděli  29. 01. v 10:00 hod.: Sokol Písek – Iuventa Michalovce

Domácí mají před sebou druhý náročný víkend v řadě, kdy během dvou týdnů absolvují v podstatě celou čtvrtinu jarní části interligy, před týdnem byl program zpestřen ještě dlouhým cestováním na východ Slovenska a zpátky, vracely se z anabáze po cestě přes skoro celou republiku, tak jako skoro celou sezonu bez bodu a stejný osud, s výjimkou dlouhého cestování je asi čeká i následující víkend. Jen těžko se dá předpokládat, že by v sobotu a neděli přidala děvčata nějaký bod  od Slavie a Iuventy  v neděli, což asi bude nad jejich síly. Slavistky si jedou skoro jistě pro povinné dva body hráčská kvalita obou týmů je hodně rozdílná, jakákoliv bodová ztráta v obou utkáních by byla obrovským překvapením. Na podzim v Praze vyhrály Slavistky 28:11, minulý týden ještě v rámci podzimního kola v Michalovcích vyhrála Iuventa  34:18    

V 17:00 hod.: HK Slávia Partizánske – HC Zlín

Velmi zajímavé utkání se očekává v sobotu v Partizánskem, ve kterém se předpokládá vyrovnaný zápas dvou kvalitních týmů, které oba mají zájem stabilizovat svou  výkonnost ve střední části tabulky, s cílem postupu do play – off, u Partizánského jde zejména o postavení před Prešovem, u Zlína by úspěchem byl samotný postup mezi českou čtveřici. Slovenské družstvo se v posledních kolech dostalo do velmi dobré formy, prim hrají všechny obvyklé opory – brankařka Súlovská, kanonýrky Michnová (vedoucí střelkyně WHIL) a Slovinka Gerič a rychlonohá křídla – hrající trenérka Hollá a Szökeová. Velmi dobrý výkon předvedla děvčata ve veledůležitém souboji na Šariši, odkud si odvezly dva cenné body, výborně zahrály i v neděli v Praze. Slovenky mají před sebou nyní sérii šesti zápasů, v nichž při dobré konstelaci mohou získat i plný počet dvanácti bodů a ani to nemusí být konečná. S cílem bodovat jedou v sobotu do Partizánskeho také svěřenkyně Petera Sabadky, výhra by je posunula na dostřel kýženému postupu do play – off.  Moravanky mají  totiž skladbu další pořadí zápasů   opačnou než Slovenky, po lehkém soustu proti Písku hrají v řadě šest utkání v nichž získat body může být dost obtížné. Ani v utkání před týdnem doma proti Trenčínu nijak neoslnily. V podzimním utkání ve Zlíně se dařilo Partizánskemu, které zde vyhrálo 37:21.

V 18:00 hod.: Sokol Poruba – Bemaco Prešov

Obě družstva v minulém kole hrála na východě Slovenska, Sokolky nastoupily v hale lídra tabulky Iuventy v Michalovcích a odvezly si domů pořádný balík.  Hráčky ani trenéři takový příděl určitě nepředpokládali, Iuventa opět předvedla jedno ze svých výborných představení a přesto, že se  mu v průběhu utkání zranily dvě opory, vyhrála zcela jednoznačně (36:25). To v domácím zápase s druhým z východoslovenských  soupeřů budou vystupovat v roli favoritů v ostravském týmu vévodí především početná slovenská enkláva, podpořená dvojicí exzlínských spojek Marčíková, Šviráková, v posledních zápasech se začala prosazovat dorostenka Konečná, která odstartovala svou strmou cestu vzhůru ve finále poháru. Soupeř Poruby má své výsledky jako na houpačce. Před dvěma týdny podlehl doma Partizánskemu, o týden později porazil bez problémů Písek, drží se stále v dostatečném náskoku před dotírajícím Partizánským.  Favoritem sobotního    zápasu  budou domácí Sokolky, které vyhrály i v podzimním utkání v Prešově 28:33   

V 18:00 hod.: DHK Baník Most – Iuventa Michalovce

Jednoznačný šlágr dvou nejlepších družstev interligy, které kraluje zatím Iuventa, která v soutěži ještě neztratila ani bod a vede s tříbodovým náskokem. Mezi oběma kluby nepanují v současnosti nijak extrémně přátelské vztahy, před několika týdny dokonce byly podány disciplinární podněty na vystupování hráčky Mostu a slovenské reprezentantky Lucie  Súkenníkové – Mikulčík proti družstvu Mostu. Nechceme se v důvodech ani chování hráček pitvat, jisté je to, že chování a vzájemné osočování přes média do sportu nepatří. Chtěli jsme pouze upozornit na to, že vztahy jsou vyhroceny a není vyloučeno, že nedojde  k dalšímu pokračování určitých nepřístojností a excesů. Věřme ale že vše proběhne v mezích slušnosti a že uvidíme kvalitní a výbornou házenou na kterou se bude hodně dlouho vzpomínat. Obě družstva budou vstupovat do utkání s vyrovnanými ambicemi, kvalita hráčských kádrů je vzácně vyrovnaná, zkušeností mají  asi víc hráčky slovenského mistra, které začínaly soutěž s řadou odehraných zápasů s nejlepším družstvy Evropských  pohárů, nejen v družstvu Iuventy, ale i z předchozích působišť.  V obou táborech panuje klid před bouří, ale  při rozhovorech hráček, zejména družstva Černých andělů si nikdo  nepřipouští, že by neměl Iuventě porážku vrátit i s úroky. Neznáme momentální zdravotní stav obou zraněných hráček Iuventy v utkání proti Porubě, přesto však mírně favorizujeme Michalovce.

 V 19:00 hod.: HK AS Trenčín – ŠKP Bratislava

V nedělním podvečeru dojde k souboji dvou posledních družstev tabulky, domácí    nováček vstoupil v letošním roce posílen o svou odchovankyni  Moniku Rajnohovou, která se po působení ve Slavii Praha přesunula do Švédska, odkud se však vrátila do mateřského klubu, aby vyztužila  mladý celek domácích. Její zkušenosti a střelecké schopnosti budou určitě přínosem.  Něco již naznačilo družstvo před týdnem ve Zlíně, tam to stačilo jen na tříbrankovou porážku. V trenčínském týmu se začínají prosazovat také i další hráčky, z Partizánskeho se po příchodu již adaptovala Selma Blažeková, platnou hráčkou je také Katarína Kostelná z Bytče. Družstvo ŠKP Bratislava má na svém kontě stále nulu, čeká se na první zářez, v kolektivu se začínají prosazovat některá děvčata výrazněji, zatím se to daří výrazněji Nemethové a Trúnkové. Favoritkami jsou hráčky Trenčína, kter na podzim porazily ŠKP u Dunaje 18:22.