English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Starší dorky Zory přivezly z Ostravy 2. místo

Starší dorky Zory přivezly z Ostravy 2. místo 30.01.2017 04:41:59 - autor: , přečteno 570x

Zimní spánek dorosteneckých družstev házené je minulostí, za dva týdny začnou odvetné soutěže ve všech kategoriích, v plném počtu zahájí pro naše děvčata prvním kolem odvet 12. února utkáními proti družstvům Havl. Brodu soutěže 1. ligy žen a 1. Ligy mladších dorostenek. Naše starší dorostenky vstoupí do jarních odvet až za další dva týdny, kdy zahájí domácími odvetami doma proti Vel. Meziříčí. Do vlastního zahájení ještě zbývá našemu družstvu ještě hodně času, proto trenéři přivítali nabídku k účasti na tradičním turnaji v Ostravě, který vždy bývá jakousi generálkou před jarními odvetami. Navíc pro naše družstvo to byla po tvrdé zimní přípravě první letošní zápasová konfrontace a to v hodně kvalitní ostré konkurenci. Dvoudenní soupeření dvojice českých a dvou moravských ligových celků bylo v ostravské hale na „Čapkově sokolovně“ hráno v plném hracím čase 2 x  30 minut, takže kvalitně prověřilo zejména fyzickou připravenost družstev, ale také poznatky z herních činností.

 V turnaji jsme přivítali dva přední slovenské celky – úřadujícího slovenského mistra a aktuálně druhý celek nejvyšší soutěže  MHK Bytča a momentálně čtvrté družstvo 1. ligy SR  Prešov. Z českých celků hrál na turnaji stále ještě úřadující obhájce titulu mistra ČR – naše děvčata a domácí prvoligový Sokol Poruba, který obhajuje své loňské třetí místo v české skupině východ. Kvalita tedy byla zaručena a byla také ve většině zápasů potvrzena. Předem ještě musíme připomenout, že bohužel v období turnaje už skoro tradičně naše družstvo hraje oslabeno, protože vrcholívají nejrůznější epidemie. Tentokrát se nemoci nevyhnuly oběma u nás hostujícím děvčatům z Ivančic Valouškové a Olšové, které patří k největší oporám. Navíc z rodinných důvodů ukončila činnost na začátku roku brankařka Ošlejšková a z dalších nejrůznějších důvodů, zejména však studijních, ukončila činnost Vaňková. Družstvo tedy na turnaj pro nedělní dvě utkání posílily dvě mladší dorostenky Krůpová a Juříčková.

 Celý turnaj proběhl bez vážnějších problémů, naše děvčata předvedla na stupeň přípravy a rozehranosti dobý výkon, trenéři byli spokojeni jak s přístupem hráček, tak i s dosaženými výsledky. Nakonec naše družstvo vyhrálo dva své první zápasy, v prvním v sobotu po velmi dobrém výkonu porazilo domácí družstvo 29:17. V prvním nedělním utkání nastoupily proti slovenskému celku ŠŠK SLŠ Prešov, ve kterém po vyrovnaném výkonu v prvním poločase zvládly excelentně začátek druhého poločasu, kdy navýšily v jeho průběhu své vedení do 18. minuty až na 28:16 a utkání dovedly do výhry 31:24. K tomuto utkání snad jetě jen jednu malou poznámku. V rozpise turnaje se píše o účasti děvčat ročníku 1998 a mladších, bohužel v SR mohou startovat v soutěžích hráčky roč. 1997, což je letitým rozporem u českých družstev, které odmítají proti starším družstvům startovat. Shodou okolností v sobotu v Ostravě hrálo také interligové družstvo žen Prešova a minimálně čtyři hráčky zůstaly v Ostravě a hrály také obě utkání turnaje. Nic proti tomu, když nastoupila děvčata věkově na turnaj patřící, kterých Prešov má dostatečný počet, ale bohužel se mezi nimi objevily i některé hráčky ročníku narození 1997.

 Po třetím utkání podle rozpisu nastoupila naše děvčata k rozhodujícímu utkání proti také neporaženému družstvu MHK Bytča. V zápase o celkové vítězství v turnaji se našim děvčatům dařilo držet vyrovnaný průběh prakticky celý první poločas, v jeho průběhu rozdílem 4 až 5 branek (11:16 a 12:17), poločas vedly 14:17. Našim děvčatům postupně ubývaly síly, soupeř neustále snižoval náš náskok a od zhruba 20. minuty se obě družstva začala střídat v nejtěsnějším vedení a soupeřky dvakrát zvýšily až na dvoubrankové vedení. Naše děvčata dokázala v poslední minutě vyrovnat, soupeř se však střelou do prázdné branky znovu ujal vedení a naše děvčata už v závěru alespoň na remízu nedosáhly. I přes nejtěsnější porážku 28:27 si zaslouží naše družstvo pochvalu, byly slovenskému mistru velkým a vyrovnaným soupeřem oběma celkům je nutno zatleskat za výbornou a vyrovnanou házenou.                

 

 Sestava a branky DHK ZORA:

Polášková 1, Hašlarová – Gazdíková 6, Pšenicová 2, Protivánková 11, Řezníčková 20, Glogarová 1, Bajerová 23/10, Ulrychová 4, Krůpová 3, Juříčková, Rožková 4.

 Trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř

 

Výsledky všech utkání:

Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc  17:29  ( 9:15)

MHK Bytča – ŠŠK SLŠ Prešov   27:25  (14:11)

MHK Bytča – Sokol Poruba  27:18  (15:11)

DHK ZORA Olomouc – ŠŠK SLŠ  Prešov  31:24  (16:14)

DHK ZORA Olomouc – MHK Bytča  27:28  (17:14)

Sokol Poruba – ŠŠK SLŠ Prešov  15:21  ( 8: 6)

 

 Nejlepší hráčky:

Nejlepší střelkyně: Katarína Bačikovská (MHK Bytča) - 24 gólů

Nejlepší hráčka: Zuzana Lukáčová (ŠŠK SLŠ Prešov)

Nejlepší brankařka: Zuzana Balogová (ŠŠK SLŠ Prešov)

 

 

 

Konečné pořadí:

1.

MTH Bytča

3

3

0

0

82:70

6

2.

DHK ZORA Olomouc

3

2

0

1

87:69

4

3.

ŠŠK  SLŠ Prešov

3

1

0

2

70:73

2

4.

Sokol Poruba

3

0

0

3

50:77

0