English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V Bratislavě tradičně - prohra o gól - ŠKP Bratislava - DHK ZORA Olomouc 18:17 (11:10)

V Bratislavě tradičně - prohra o gól - ŠKP Bratislava - DHK ZORA Olomouc 18:17 (11:10) 19.01.2008 23:33:22 - autor: vasek, přečteno 2104x

Tradiční výsledek, tradiční scénář utkání, tradiční zklamání hostujících hráček, které se svými soupeři v utkáních hraných v Bratislavě, předvádějí většinou velmi dobrou házenou, vlivem určitých okolností však zatím vždy byly ochuzeny o pocit vítězství. V Bratislavě se hrála v sobotu házená výborné úrovně, která nepostrádala nic z toho co vrcholná házená má mít. Hrálo se rychle, tvrdě, na obou stranách s výtečnými výkony brankařek, s minimem technických chyb a s častou, někdy však dost nepřesnou střelbou. Utkání bylo od začátku do samého konce vyrovnané, v prvním poločase si sice domácí dokázaly vytvořit zpočátku tří, postupem času až pětibrankový náskok, který však hostující hráčky dokázaly srovnat a do šaten se odcházelo s jednogólovým vedením domácích.

Také druhý poločas začal zvýšením náskoku domácího družstva na 3 branky a stav 13:10 svítil na ukazateli skóre plných 12 minut. Kuriozitou druhé půle bylo, že až do 14. minuty byl stav druhého poločasu 2:0, teprve potom se střelkyně začaly prosazovat a v druhé polovině poločasu nastřílely 12 branek, což však také není nic moc. V 18. minutě bylo vyrovnáno 14:14, poté domácí znovu třemi brankami utekly na uklidňující náskok, ale za dvě minuty bylo srovnáno na 17:17. Poslední čtyři minuty se hrálo více na jistotu, žádný ze soupeřů nechtěl udělat možná rozhodující chybu. Ta však v podání hostujícího celku přišla dvě sec. před závěrečným hvizdem, v podobě faulu na pronikající domácí hráčku, následoval 7m hod v podání Beňuškové a konec. Této situaci však předcházela celá série akcí, které mohly utkání rozhodnout ve prospěch hostujícího družstva - bohužel ........

Nechceme a ani nesmíme kritizovat výkon rozhodčích, nestranní pozorovatelé a dokonce i někteří domácí příznivci sportovně uznali, že výhra jejich družstva je nemůže vůbec těšit a že by utkání více slušela remíza. To však nic nemění na faktu, že tento scénář se bohužel v Bratislavě opakuje pravidelně při každém zápase našeho družstva a všechna tři utkání proti tomuto soupeři skončila vždy výhrou domácích o jedinou branku (24:23, 31:30, 18:17). Je to bopravdu jen náhoda ? Statistické údaje o počtu vyloučených a střelbě 7m hodů mohou být zavádějící, ale přesto si může každý udělat svůj názor na to, když proti jediné sedmičce zahrávané našimi hráčkami stojí devět 7m hodů domácích a z toho 8 jich bylo nařízeno ve 2. poločase.

Domácí družstvo se opíralo o výbornou brankařku Vaverkovou, nejlepší jejich hráčkou a dá se říci i strůjkyní vítězství byla Petra Štetáková, která jednak dominovala v domácí obraně a její hra v pivotu byla přímo čítanková. Dostala-li přesnou přihrávku od svých spoluhráček, (zejména ji zásobovala Školková), svou silou a hmotností nedala bránícím hráčkám vůbec žádnou šanci a nedala-li branku pak následovala sedmička. Domácím se mimo reprezentačních spojek (Školková, Porubská, Beňušková, H. Janšáková) a již zmiňovaného pivota prosazovala i křídla.

V družstvu hostí zachytala výborně Lenka Černá, několika zlikvidovanými sedmičkami domácích se blýskla i Barbora Raníková. V poli se tentokrát bohužel prosadily jen ty nejzkušenější - Šašková, Vašková a Hejtmánková, úplně absentovalo nebezpečí pro soupeře z křídel a obrovský rozdíl proti soupeři byl ve hře pivotů, kteří nedokázali zpracovat přihrávky od svých spoluhráček. O góly se tak postaraly zejména střely z prostoru spojek a tři proměněné brejky.

Průběh utkání: 3:0, 4:2, 5:3, 6:4, 9:4, 9:9, 10:10, 11:10 - 13:10, 1313, 17:14, 17:17, 18:17.

Rozhodčí: Barborík, Rondoš 200 diváků 7m hody: 9/5 - 1/1 Vyloučení: 3 - 5 Hejtmánková (Olomouc) červená karta

Sestavy a branky:
Bratislava:
Vaverková, Podhradská - Kusendová, Školková 3, Cicmanová 1, Beňušková 1/1, Porubská 1, Globanová 4/2, Súkenníková 1, Štetáková 4,. Madarová, Janšáková Z., Janšáková H. 3/2, Bachratá.

Olomouc: Černá, Raníková - Hejtmánková 4/1, Stuchlová, Kovačíková, Marcišová, Šašková 4, Hrbková, Vašková 4, Dostálová 3, Kňourková, Spíchalová, Salčáková 1, Tomečková 1.