English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Sobotní pohárová premiéra

Sobotní pohárová premiéra 03.01.2007 12:00:00 - autor: dhkzora, zdroj: http://www.chf.cz, přečteno 2052x

Posledním českým týmem, který bude mít příležitost zasáhnout do evropských pohárů bude o nadcházejícím víkendu družstvo DHK Olomouc. Hráčky z hanácké metropole čeká v sobotu první utkání třetího kola Challenge Cupu, kam byly na základě koeficientu přímo nasazeny a nemusely tak absolvovat podzimní úvodní kola této soutěže. Ve třetím kole je čeká soupeř velice silný a navíc velice dobře známý, neboť vídeňský los Olomouci přisoudil hráčky slovenské Banské Bystrice.

První utkání se odehraje v sobotu v Banské Bystrici, odveta je na programu 13. ledna v Olomouci, ale trenér moravského celku Lubomír Krejčíř to za příliš velikou výhodu nepovažuje: "V pohárech a kvalifikacích je pořadí utkání výhodou, ale vzhledem k vyrovnanosti obou družstev se tato výhoda malinko stírá."

Se slovenským týmem se měla Olomouc původně  setkat i na prosincovém přípravném turnaji, který sama pořádala, ale z pochopitelných důvodů z utkání nakonec sešlo. "Utkání jsme po oboustranné dohodě obou klubů nakonec zrušili, neboť by to vzhledem k nadcházejícímu souboji v Challenge cupu nebylo korektní" řekl nám prezident slovenského klubu Ivan Sauch a trenérský protějšek z Olomouce Lubomír Krejčíř dodává: "s Banskou Bystricí máme dlouhodobě dobré vztahy a byli jsme dopředu domluveni, že pokud se v Poháru nepotkáme, tak prosincovou přípravu absolvujeme společně. Bohužel si los pohrál a Banská Bystrica se turnaje nakonec nezúčastnila."

 Na zmiňovaném turnaji se tak představily kromě Olomouce dva české celky (Kunovice a Zlín) a jeden polský (Gliwice). Celkovým vítězem se stala domácí Olomouc, ale trenér Krejčíř s přípravou nebyl zcela spokojen: "Nechtěli jsme sérii těžkých utkání, ale aspoň jednoho soupeře na úrovni Banské Bystrice. To se nám bohužel nepodařilo, i když Zlín se v prvním poločase představil ve velice dobrém světla (pozn. Olomouc vedla 12:9). Gliwice prodělávají určitou výkonnostní krizi a navíc nepodaly optimální výkon, takže v konečném součtu nám těžké utkání z přípravy může v Poháru chybět."

 Soupeři se díky vzájemmým střetnutím ze společné česko-slovenské soutěže WHIL velice dobře znají a všeobecně se očekávají velice vyrovnaná střetnutí. To potvrzuje i dosavadní bilance vzájemných utkání těchto dvou týmů: 3 výhry Olomouce, 3 výhry Banské Bystrice a jedna remíza. V minulém ročníku WHIL se obě družstva o body podělila rovným dílem, když vždy zvítězilo domácí družstvo:   
DHK Olomouc - Banská Bystrica 29:20
Banská Bystrica - DHK Olomouc 27:21.

V letošním ročníku WHIL se obě družstva potkala v 7.kole na palubovce českého týmu, když družstvo Olomouce po výborném výkonu jednoznačně zvítězilo 31:23 (18:11). Trenér Krejčíř ale přesto vidí favorita ve slovenském celku. "Pro mne je jednoznačným favoritem tým soupeře, podzimní utkání z WHIL se nedá brát jako odpovídající, neboť soupeř nastoupil bez Szabové a mám pocit, že nás vzhledem k našim výkonům z úvodních kol i podcenil.Pro nás naopak toto utkání znamenalo obrat k lepšímu a věřím, že stoupající formu potvrdíme i v pohárových zápasech," řekl nám trenér Krejčíř a k postupovým šancím obou týmů dodal: "Banská Bystrica je plně profesionální tým, který má lepší ekonomické podmínky i personální obsazení družstva, my se můžeme snažit tyto jejich výhody eliminovat taktikou, nasazením a sportovní formou."

Prezident Banské Bystrice Ivan Sauch s tím však nesouhlasí: "šance obou týmů jsou otevřené, před sobotním úvodním utkáním vidím postupové šance obou družstev 50:50".

Trenéru Krejčířovi v utkání bude chybět brankařka Lenka Černá, ale vzhledem k vynikajícím výkonům Báry Raníkové pevně věří, že ji reprezentační brankařka dokáže plnohodnotně nahradit.

Protože došlo k termínové kolizi odvety Challenge cupu  s interligovým utkáním,  bude Olomouc zápas 11.kola s Michalovcemi předehrávat na domácí palubovce již ve středu 10. 1. "Utkání s Michalovcemi pro nás může být přípravou na odvetu proti Bystrici, věřím, že výsledek z prvního pohárového utkání nám umožní v ligovém zápase vyzkoušet různé taktické varianty, neboť v zápase proti slovenskému Mistru se od nás nebude čekat vítězství."

3.kolo Challenge Cupu:

Banská Bystrica  - Olomouc 6. 1. 18,00

Olomouc - Banská Bystrica  13. 1. 17,30

Kompletní los 3.kola Challenge cupu:

HC Nagrese   - Veliko Tarnovo

AC Drama  - Fleury Aubrais

Teuton Atzgersdorf   - HC Užgorod

C.C. Madeíra  - Universita Cluj

ŠKP B.Bystrica  - DHK ZORA Olomouc

ZRK Kikinda  - KH Gjakove (Kosovo)