English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Starší dorostenky Zory opět nejlepším kolektivem mládeže regionu

Starší dorostenky Zory opět nejlepším kolektivem mládeže regionu 03.02.2017 09:00:37 - autor: , přečteno 464x

Netradičně v Aule Padagogické fakulty UP v Olomouci se ve čtvrtek odpoledne sešli nejlepší sportovci olomouckého regionu, aby vyhodnotili a ocenili nejlepší ze svého středu za rok 2016. I kyž na netrdiční místě, šlo o velmi trsadiční a prestiř´žjí anketu, která letos měla už svou 51. Reprízu. Mezi vyznamenanými se po dvouleté přestávce opět objevily starší dorostenky olomoucké Zory, které převzaly z rukou primátora města Doc. Mgr. Antonína Staňka cenu pro nejlepší mládežnický kolektiv roku  2016.

V sezoně 2015/16 získalo družstvo vedené trenérem Mgr. Lubomírem Krejčířem, již šestý titul mistryň České republiky v řadě, když tento kolektiv navázal na předchozí dva tituly mistryň ČR v kategorii mladších dorostenek v letech 2011 a 2012 a starších dorostenek v letech 2013 – 16. Po sezoně 2014/15 odešlo z družstva 7 klíčových hráček základního kádru družstva, které našly převážně uplatnění v interligovém družstvu žen klubu, a pro sezonu 2015/16 bylo nutno postavit zcela nové družstvo, což se za nemalého úsilí realizačního týmu i samotných hráček podařilo a ve finále o titul mistryň ČR družstvo porazilo dvakrát Sokol Písek a obhájilo titul.

Také v podzimní části nové sezony se družstvu daří hrát úspěšně ve východní skupině 1. ligy starších dorostenek a je tedy reálný předpoklad, že naváže na své předchozí úspěšné sezony. Rovněž v letošní sezoně je hráčský kádr z velké části nový, generační výměna družstva pokračuje, je doplňováno z talentů jak z vlastních odchovankyň, tak i z klubů  z okolí (Litovel, Zubří, Žeravice, Ivančice atd.). V současných reprezentačních výběrech družstev ČR jsou z družstva starších dorostenek dvě juniorské reprezentantky W 19 –  Karolína Žáčková a Monika Bajerová, tak i dorostenecké reprezentace W 17 – Julie Rožková a Adéla Protivánková.

Na vyhlášení nejlepších sportovců regionu zastupovali družstvo trenér Lubomír Krejčíř s hráčkami Dianou Řezníčkovou a Kistýnou Hašlarovou, přítomni byl i tajemník klubu Zdeněk Juráš a vedoucí dorostenek Václav Dobeš. Mezi Dvacítkou oceněných mládežnických sportovců – jednotlivců se prosadila a byla oceněna také hráčka interligového družstva žen Markéta Hurychová. Družstvu dorostenek i Markétě srdečně blahopřejeme za vzornou reprezentaci klubu. 

Pro úplnost, ještě další ocenění – nejlepším kolektivem dospělých se stali hokejisté HC Olomouc, nejlepším jednotlivcem mezi dospělými byl oceněn slovenský brankař hokejistů Braňo Konrád, mezi trenéry obdržel vyznamenání další hokejista – Zdeněk Venera. Nejlepším juniorem se stal veslař Eduard Bezděk.