English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga uhání bez přestávky, v novém roce už šestým kolem

Interliga uhání bez přestávky, v novém roce už šestým kolem 06.02.2017 18:17:57 - autor: , přečteno 833x

Uplynulé 16. kolo WHIL  bylo nataženo do tří hracích dnů, důvodem byla především středeční předehrávka  v Praze vyvolaná startem Sokola Poruba v osmifinálovém utkání Challenge Cupu, proti kosovskému soupeři KHF Shqiponja, který v 1. utkání osmifinále Sokolky porazily rozdílem několika tříd v Ostravě 51:18. Sobotní odveta v Kosovu bude patrně pouhou formalitou. Start v EP znamenal předehrávku Poruby v Edenu, kde domácí Slavia Praha potvrdila roli favorita a připsala si výhru 30:24 a také si upevnila svou třetí příčku v průběžném pořadí interligy. V dalších utkáních, hraných o víkendu, došlo ke třem podobným výsledkům rozdílem osmi až 11 branek, ve kterých si zejména oba slovenští lídři Michalovce a Šaľa  upevnili své pozice, podobně jako předpokládané dva body si připsal Zlín v souboji s Pískem. Našim děvčatům se v utkání, ve kterém předvedla obě družstva velký počet technických chyb se nedařilo, spokojen nebyl ani hostující trenér Urban.  Podobným rozdílem – o 11 branek  skončilo i utkání u Dunaje, kde domácí ani po šestnácté v sezoně nebodovaly a stále uzavírají tabulku sezony. Roli favorita  zde potvrdilo Partizánske a na Šariši český mistr Baník Most, který se ale zapotil v souboji s domácím Prešovem, který bude příštím soupeřem Olomoučanek a znovu potvrdil, že bude hodně nepříjemným soupeřem. Jinak k žádnému velkému překvapení nedošlo.

Další kolo se bude znovu nutné předehrát vlivem EP Poruby v Kosovu, na domácí předehrávku WHIL přijede do Ostravy - HC Zlín. Páteční termín zápasu interligy 10. února v Trenčíně zvolili pořadatelé pro utkání Trenčína s SHK Veselí n. Mor.  Zbývající čtyřzápasové Menu už je v nabídce interligy pouze pro sobotní odpoledne a bude mít zajímavou gradaci kvality zápasů. Nejprve nastoupí od 15:00 hod. v jižních Čechách dva poslední týmy tabulky Písek – ŠKP Bratislava, o hodinu později nabídne program slovenské derby Partizánske – Šaľa, po nich budou diváci na Hané sledovat dalšího východoslovenského soupeře  Bemaco Prešov a sobotní odpoledne vyvrcholí v severních Čechách, kde Černí andělé nastoupí v derby a šlágru kola proti pražské Slavii. Volný los v 17. kole bude čerpat Iuventa Michalovce

 Nejprve připravíme informace ke středečnímu zápasu v Ostravě, další pak budeme postupně doplňovat. V UTKÁNÍ SOKOL PORUBA - HC ZLÍN   VYHRÁLO DOMÁCÍ DRUŽSTVO 29:24 (14:13)

 Středa 08. února 2017 v 18:00 hod.: Sokol Poruba – HC Zlín

Už druhý „anglický“ týden Poruby je obtížný zejména proto, že ve středečních předehrávkách musí hrát naplno proti domácím soupeřům, zatímco víkendové zápasy Evropských pohárů jsou jakousi selankou. Alespoň v utkání proti Kosovskému soupeři, který se zdá být v celém osmifinále nejslabším článkem. Ve třetím kole, do kterého byl nasazen vyřadil ve dvojutkání Izraelského soupeře, tedy také žádná velká sláva. To v interlgových zápasech to už je jiné kafe, v Edenu nestačila Poruba na Slavii, bude tedy chtít alespoň ve druhém vystoupení proti Zlínu naplnit roli favorita a získat oba body. Má totiž v tabulce pouze dvoubodový náskok před Zlínem, takže žádný hazard si už nemůže dovolit. Zajímavostí zápasů mezi oběma soupeři je to, že největšími postavami Poruby je dvojice odchovankyň zlínské házené – Šárka Marčíková a Leona Šviráková, samozřejmě dalšími jsou pak Slovenky - Kostelná, Minarčíková, Rechtorisová a další. Zlín má široký hráčský kádr mladých odchovankyň, mezi kterými se nejvíc daří Sobieské, Očadlíkové (vrátila  se před sezonou právě z Poruby), Andrýskové Hradilové a Birkušové. Na podzim ve Zlíně vyhrála Poruba 15:18  a bude v roli favoritek i tentokrát.

Pátek 10.02. 16:30 hod.: HK AS Trenčín – SHK Veselí n. Mor.

Utkání dvou soupeřů z dolní části tabulky, může být zajímavým soubojem  družstev, která se v novém roce posílila a vůbec ještě nechtějí skládat zbraně. Domácí Trenčín se posílil o svou odchovankyni – Moniku Rajnohovou , která se vrátila ze svého působení ve Slavii, Maďarsku a Švédsku a první zápasy v domácím dresu to jen potvrzují. V pěti utkáních nastřílela 21 branek a patří mezi nejlepší hráčky svého družstva. Také Veselské panenky přivedly do týmu po novém roce posilu. Družstvo posílila z HK Močenok z 1. ligy levoruká spojka – 22 letá Nikoleta Krokavecová, odchovankyně Šaľy od která si slibuje trenér Hudák posílení útočné hradby. Nikoleta se střelecky prosadila ve všech třech utkáních v nichž dosud nastoupila a ve všech  zaznamenala 11 branek. Uvidíme, jak se posily zapracují do nových kolektivů. V pátečním utkání předpokládáme jako favoritky hostující celek, který má mnohem větší a kvalitnější výběr hráček. které se střelecky prosazují. Zejména jsou to osvědčené kanonýrky Olšovská, Lukšíková, ale především mladé Šustková,, Melichárková, nebo nově Krokavecová. Na podzim ve Veselí vyhrály domácí 36:25 a budou favoritkami i tentokrát.

 

Sobota 11. 02. V 15:00 hod.: Sokol Písek – ŠKP Bratislava

Utkání dvou posledních celků tabulky interligy. Bohužel ani tentokrát se nedá očekávat nijak oslnivá házená, oba soupeři nemají v ruce nic moc co by mohly nabídnout, jihočešky alespoň slibují zápas od zápasu, že dojde ke zlomu, ten však přišel zatím jen dvakrát a to v Bratilsavě a v Písku s Trenčínem a to je na postup tabulkou vzhůru zatím móóóóc málo !  Na druhé straně je třeba brát v úvahu a ocenit, že v celku ŠKP se prosazují dlouhodobě dvě hráčky, Natália Nemethová už se ziskem 64 branek vstoupila do TOP 12, bájnou padesátku nastřílených branek už má na svém koně také Nikoleta Trúnková, to písecká (Slavistka) Pavlasová má vstřeleno o branku míň.  Ke zlomu snad dojde právě v sobotu, kdy přijede jako „obětní beránek“ ???,  soupeř z metropole Slovenska.

Sobota 11.02 v 16:00 hod.: HK Slávia Partizánske - HK Slovan Duslo Šaľa

Ve slovenském derby můžeme očekávat hodně kvalitní souboj, Partizánske se sice asi smířilo, že ani trenér, ani výrazné posily asi do družstva nepřibudou,  budou chtít asi už sezonu nějak doklepat, i když se dá říct, že to „doklepávají“ hodně dobře. V družstvu se v novém roce objevilo několik nových jmen – Maxová, Mináriková, Bohunská a Jessika Michnová, jsou všechno hráčky dorosteneckého věku, u nichž není zcela jasné jak se v družstvu uchytí.  Klub musí hlavně spoléhat na osvědčená jména, Súlovská, Michnová, Gerič, Hollá, Szökeová atd. Před dvěma týdny sice Partyzánky jen remizovaly doma se Zlínem, kontumací Zlína pro neoprávněný start hráčky Zlína, přišly lehce k bodu navíc. Ani hostující družstvo Šaľy nejede do nedalekého Partizánskeho s vědomím, že by nechtěly vyhrát, ale právě naopak. Duslo hraje s vědomím, pozice druhého nejlepšího slovenského družstva a nechce o ni přijít, i když Partizánske, ale i Prešov mají  úplně jiné plány. Šaľa podává dlouhodobě  spolehlivé výkony, vyhrála všechno, co musela a měla a má dostatečný náskok před dalšími slovenskými týmy. Favorita ale v této pozici je jen těžko určit, favorizujeme ale Duslo, které má přece jen širší a kvalitnější kádr.

 

Sobota 11. 02. V 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – Bemaco Prešov

Olomoucké házenkářky končí sobotním zápasem čtyřzápasovou sérii na domácím hřišti, která navíc obsáhla i volný los. Bohužel ve všech předchozích utkáních šlo o soupeře z absolutní špičky, které bude ještě pokračovat i za týden v Praze. Pouze sobotní soupeř v Olomouci patří do kategorie tzv. „hratelných“ i když v průběhu sezony potvrdil, že nesmí v zápase vzniknout ani náznak podcenění, které by se mohlo krutě vymstít (viz např. oba příští soupeři Zory - Slavia Praha a Zlín, které Prešov porazil). K nějakému podcenění by mohlo svádět zejména to vědomí, že v předchozích utkáních, které Prešov po své obnovené premiéře proti Hanačkám sehrál, ve všech podlehl a to jak v Prešově, tak i v Olomouci. Olomoučanky před týdnem proti Michalovcům nastoupily oslabeny o dvě Slovenky Gajdošíkovou a Kapsovou a o Hurychovou, které všechny patří k oporám družstva. Je otázka, zda budou do soboty v pořádku, aby mohly plnohodnotně nastoupit do důležitého zápasu. Bemaco patří v letošní sezoně k nejpříjemnějším překvapením soutěže a to nejen již zmiňovanými překvapivými výsledy. Velezkušený trenér Dušan Daniš, který procestoval již početnou řádku družstev, které vedl, se po letech vrátil do svého původního působiště a podařilo se mu doplnit družstvo na počet, který není obvyklý ani v daleko věhlasnějších klubech, které přesahuje počet 25. Jde ale o velmi kvalitní házenkářky, na příklad reprezentační brankařka Gubíková z Michalovců, odkud pochází také Bačíková, která se vrátila na Slovensko z Budapešti, Demajová z Šaľy, Ukrajinka Liebiedieva z Užhorodu, další dvě odchovankyně Iuventy Ščerbáková a Lešková, nebo několik vlastních odchovankyň z dorostu. V každém případě půjde o hodně vyrovnané a vypjaté utkání, roli favorita bude muset vzhledem k předchozím výsledkům přijmout domácí celek.  

 

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha

Zápas mezi průběžně dvěma nejlépe postavenými českými týmy WHIL Baník Most a Slavii Praha byl přeložen. Neodehraje se 11. února, ale ve čtvrtek 23. února 2017. Kvůli rozsáhlé marodce hráček v týmu Slavie Praha bylo utkání 17. kola, které mělo toto družstvo odehrát na hřiši Baníku Most, přeloženo na čtvrtek 23. února.