English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > V neděli začínají odvety celorepublikových soutěží

V neděli začínají odvety celorepublikových soutěží 09.02.2017 08:57:51 - autor: , přečteno 421x

Po dvouměsíční přestávce většiny soutěží, vstupují po zimní přestávce na scénu celostátní soutěže všech kategorií dospělých a dorostenek a zahájí odvetná část nejvyšších soutěží uvedených kategorií. V podzimní první části mistrovských soutěží jsme zjistili skutečnost, že soutěže mají nestejné počty přihlášených a tím také do soutěží nasazených družstev a proto, všechny soutěže s výjimkou WHIL byly rozepsány na počet 12 soutěžících, celků a musí nutně dojít k tomu, že ve všech soutěžích (s výjimkou 2. ligy žen západ), které o víkendu zahájí své odvetné zápasy, dojde podle počtu družstev k volným termínům. I proto zahajují o tomto víkendu pouze tři družstva našeho klubu, starší dorostenky zahájí až po dvou kolech volna tedy 26. 02. 2017.

V 1. lize žen, ve které úspěšně startuje náš B team, došlo k odhlášení B družstva Sokola Poruba ze soutěže, takže další soutěž, která se hrála v plném počtu, bude mít lichý počet a tedy volné termíny, což pro plynulost a přehlednost soutěže nikdy není dobré. Ještě před třemi lety jsme měli v soutěžích 1. ligy pět B týmů interligových klubů (mimo Veselí a Písku, který ale hraje 2. ligu), nyní zůstala už jen družstva Olomouce a Zlína a kdo ví, jak to bude v příští sezoně. Prvoligová soutěž žen má v tomto ročníku velké oživení v podobě štiky soutěže HK Hodonín, který těží především z ambicí několika funkcionářů a hlavně z posílení svého družstva o řadu špičkových hráček zejména slovenských. To, že se ve slováckých klubech začalo velmi dobře, intenzivně a kvalitně pracovat s mladými talenty je už známo delší dobu a začíná se to odrážet i v mládežnických družstvech, vždyť i ve starších dorostenkách je družstvo Hodonína na vedoucí příčce.

Za Hodonínem je na dalších čtyřech místech vyrovnaná skupina vedená plzeňským družstvem Slavia VŠ, v jejichž družstvu kraluje trojice Galuškových, které jsou autorkami 156 branek z 284 celého družstva, za nimi s tříbodovým odstupem jsou naše děvčata, se stejným bodovým ziskem na čtvrtém místě, druhý plzeňský tým HC a s jednobodovou ztrátou Havl. Brod, který bude soupeřem našich děvčat v prvním jarním kole. Hned v prvním kole se může také zakymácet vedoucí místo Hodonína, který nastoupí ve Zlíně, jehož A tým má své utkání předehráno a může tedy v sobotu nastoupit v plné síle. Je zajímavé, že na podzim v Hodoníně také Zlín vyhrál  29:27.

Naše  B družstvo žen nastoupí v neděli 12. února v 11:30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc, přijďte povzbudit naše děvčata – vstup je volný  !!!

 V 1. jarním kole 1. ligy žen nastoupí proti sobě družstva:    

HC Zlín  B – HK Hodonín  sobota 11. 02. v 17:00 hod.

DHK ZORA Olomouc  B – Jiskra Havl. Brod neděle 12. 02. V 11:30 hod.

Slavia VŠ Plzeň – Jiskra Otrokovice  neděle 12. 02. v 14:00 hod.

Sokol II.Kobylisy – HC Plzeň neděle  12. 02. v 15:00 hod.

Sokol Vršovice – Sokol Vel. Meziříčí  neděle 12. 02. v 16:00 hod.

SHK Kunovice – volný los

Starší dorostenky olomoucké Zory, obhájkyně mistrovského titulu mají před sebou ještě tři týdny přípravy, aby mohly zaútočit na posun v tabulce vzhůru, zatím se drží na třetí pozici se čtyřbodovou ztrátou na Hodonín a dva body za Zlínem a nebudou to mít vůbec lehké. Oba soupeři před nimi mají výbornou formu a za nimi číhá na zaváhání ještě čtvrtý vzadu SHK Veselí n. Mor., který na podzim také získal cenný skalp Hanaček. Jedinou výhodou je fakt, že Zlín a Veselí mají naše děvčata doma a v Hodoníně nastoupí až v posledním kole. No bude to ještě velký boj od prvního kola, naše děvčata ještě mohou v posledních týdnech zabojovat a něco na své soupeřky vymyslet. Také proto budeme soutěž a její vývoj sledovat s napětím od prvních kol.

Naše děvčata může trochu nabudit snad také to, že minulý týden obdržely z ruky olomouckého primátora Mgr. Antonína Staňka ocenění za rok 2016, kde byly vyhlášeny nejlepším kolektivem mládeže olomouckého regionu. Blahopřejeme !!!

 

Program 1. kola 1. ligy starších dorostenek:

HC Zlín – HK Hodonín  sobota 11. 02. v 15:00 hod.

SHK Veselí n. Mor. – Sokol Poruba  neděle  12. 02. ve 13:00 hod.

SK Velká Bystřice – Sokol Vel. Meziříčí  neděle 12. 02.  v 17:00 hod.

DHK ZORA Olomouc, Tatran Bohunice, Jiskra Otrokovice – všechna volný los

Mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc vstupují do jarních odvet 1. ligy mladších dorostenek s odhodláním nasbírat co nejvíc bodů a posunout se v tabulce co nejvýš i když posun v tabulce bude hodně těžký. Jednak tabulka soutěže je hodně vyrovnaná a navíc odstup první čtveřice je od ostatních družstev dá se říci propastný. V čele je bez ztráty jediného bodu družstvo HK Ivančice a nás může těšit, že nemalou roli v něm hrají dvě hráčky – Barbory Vavroušková a Olšová, které trénují a hrají  i v našem družstvu starších dorostenek. Druhé místo si drží Zlín, který prohrál na podzim pouze v Ivančicích na dalších místech s tříbodovou ztrátou jsou Slavia Praha a Jindř. Hradec. Mezi těmito celky je pětibodová ztráta páté Plzně a za ní už naše děvčata a další týmy, které jsou seřazeny se dvoubodovými ztrátami.

 

Naše holky mají cíl neztratit body s družstvy za nimi a snížit ztrátu na špičku tabulky. Pomoci k tomu by jim měly především skupina děvčat ze Zubří – Polášková, čtvrtá nejúspěšnější střelkyně Bětka Krůpová, Míša Juříčková a Tereza Palátová, dále litovelské odchovankyně Rožková a Protivánková, olomoučanky Očenášková, Dobrovská, Korbařová a další.           

 

Rozpis 1. jarního kola 1. ligy mladších dorostenek:      

HC Praha Háje – Sokol Poruba  sobota 11. 02. v 12:00 hod.

DHC Plzeň – HK Ivančice  sobota 11. 02. v 15:30 hod.

DHK ZORA Olomouc – Jiskra Havl. Brod  neděle 12. 02. v 13:30 hod.

Sokol Vršovice – Házená Jindř. Hradec  neděle 12. 02. v 14:00 hod.

HC Zlín a Slavia Praha mají volný los