English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Odveta za podzim se Hanačkám podařila

Odveta za podzim se Hanačkám podařila 13.02.2017 06:29:04 - autor: , přečteno 366x

DHK ZORA Olomouc  B – Jiskra Havl. Brod  31:24  (16:14)

Vývoj utkání: 1:0, 3:3, 4:5, 6:8, 12:8, 13:10, 15:30,16:14 – 21:14, 24:17, 27:18, 30:20, 31:21, 31:24.

 Rozhodčí: Horsák Ördögh    90 diváků    7 m hody: 3/2 – 6/5   vyloučení: 1 – 2

 Sestavy a branky:

Olomouc B: Bártová, Havlíčková – Chlandová, Trumpešová, Řezníčková 3, Kašpárková 3, Žáková 2, Hurychová 7/2, Nelhýblová, Hochvaldová 6, Jansová 5, Sklenářová 5.

Trenérka: Mgr. Jana FISCHEROVÁ

 Havl. Brod: Zimová, Zdarsová – Kutlvašrová 3, Burdová 1, Stejskalová 2/1, Kotanová 2, Brožová 4, Kubalová 2, M. Kratochvílová 9/4, Velíšková, Kopicová 1, Kubátová.

Trenér: David KUČERA

Zahajovací utkání jarní části odvetného zápasu 1. ligy žen  potvrdilo, že se jedná o zahajovací utkání, už jen vzhledem k počtu technických chyb a nepřesností, zejména při zakončování akcí. Domácí družstvo vstupovalo do utkání trochu s obavami a rozpaky, vždyť po prvním podzimním utkání na Vysočině odjížděly z Havl. Brodu s poměrně jednoznačnou porážkou 30:21, když domácí nastoupily posíleny zejména o interligovou Michaelu Součkovou, která hostuje v Sokolu Písek, ale tentokrát po sobotním zápase na jihu Čech do Olomouce nepřijela. Na druhou stranu se na Hané objevily v dresu Havl. Brodu nové posily - zejména zkušená Stejskalová na hostování z Pardubic a Jitka Brožová, která nastoupila ke svému druhému utkání a stala se oporou družstva. Jednoznačnými jedničkami družstva ale byly Jitka Kutlvašrová, která těžila z výborné rozehrávky, střelecky a rychlostí se výrazně prosadila Monika Kratochvílová, kterou známe z jejího přechozího působení v Olomouci.

Z našich děvčat sehrála výbornou partii brankařka Sabina Bártová, i přes účast několika hráček z širšího interligového kádru A družstva žen (Hurychová, Trumpešová, Chlandová, Jansová), se nejvíc dařilo jak střelecky, tak i při organizaci obrany – Lucii Hochvaldové. Tím nelze říci, že by ostatní hráčky zklamaly, neprosadili se však nijak výrazněji při zakončování, střelkyně Hurychová se prosadila až po změně stran. Děvčata je všechny nutno pochválit za přístup k utkání a prokázanou bojovnost.

Utkání bylo v prvním poločase hodně vyrovnané, obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení, výraznější trhák se podařil domácím hráčkám zhruba v polovině prvního poločasu, kdy otočily z 6:8 na 12:8, do šaten se šlo za dvoubrankového vedení domácích. Ve druhém poločase už držely otěže pevně v rukou domácí, postupně navýšily své vedení až na sedmi a osmibrankový rozdíl, čtyři minuty před koncem dokonce  dosáhly  na desetibrankové vedení, v závěru však trochu polevily a umožnily tak soupeřkám zkorigovat výsledek na přijatelný rozdíl. Olomoucké družstvo vyhrálo jasně a zaslouženě, o jejich výhře nebylo od druhého poločasu naprosto žádných pochyb.