English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Galakoncert Báry Švábové v brance Zory

Galakoncert Báry Švábové v brance Zory 13.02.2017 07:22:58 - autor: , přečteno 510x

DHK ZORA Olomouc – Jiskra Havl. Brod 28:25 (13:12)

Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 3:2, 3:4, 7:5, 9:7, 11:7, 11:10, 13:10, 13:12 – 14:13, 17:14, 18:16, 19:17, 21:17, 23:19, 24:22, 26:24, 28:25.

Rozhodčí: Horsák Ördögh    59 diváků    7 m hody: 4/3 – 9/5   vyloučení: 2 – 1, diskvalifikace: Michaela Juřičková (Olomouc) za hrubý faul.

Sestavy a branky:

Olomouc: Švábová – Palátová, Paličková, Molíková 2, Brázdilová 2, Rožková 6/2, Juřičková, Očenášková 3, Dobrovská 3, Protivánková 4, Dušková, Krůpová 8/1.

Trenérka: Mgr. Ilona HAPKOVÁ

Havl. Brod: Rasochová, Doležalová – Medová 3, Miksová 1, Jindrová 3, Ďásková 4/1, Formanová, Lukešová 3, Palásková 8/4, Adamcová, Kohoutová, Kroufková 3.

Trenér: David KUČERA

S velkými obavami vzhlíželi příznivci a realizační tým družstva mladších dorostenek Zory Olomouc k zahajovacímu utkání odvetné části 1. ligy mladších dorostenek V týdnu před zahájením mistrovských bojů vypadla ze sestavy týmu jedna z velkých opor družstva a dorostenecká reprezentantka – brankařka Míša Polášková.  Přitom soupeř měl vysokou kvalitu a navíc olomoucké házenkářky dlužily z podzimu soupeři odvetu za porážku, kterou jim navíc podle mínění olomouckého družstva, trochu neoprávněně uštědřil. Domácí trenérka už mimo zdravotně indisponovanou Poláškovou má k dispozici už jen jedinou gólmanku – Barboru Švábovou a ta se v podzimních zápasech vzhledem k vysoké kvalitě reprezentační brankařky Poláškové, do branky moc často nedostávala. Nic naplat Bára musela chtě nechtě do branky, ale trenérka vůbec nelitovala. Barbora se ukázala ve vynikajícím světle, ukázala, jek velký talent v ní dříme, jen je třeba ho probudit. Olomoucká brankařka byla jednoznačně nejlepší hráčkou utkání, zlikvidovala neuvěřitelné množství těžkých střel včetně  čtyř sedmimetrových hodů, i když ty mnohdy s velkou dávkou štěstí. Ale i to k velkému výkonu patří. Báře patří uznaní za neohrožený výkon, kterým potvrdila, že s ní může trenérka bez obav počítat, velmi dobrou zprávou je také to, že družstvo může spoléhat na dvojicí výborných a vyrovnaných brankařek.  

 

Jinak hra obou družstev postrádala vyhranost, provázela ji řada nepřesností, tak jak to při prvních utkáních zpravidla bývá, tu ale nahrazovala děvčata obou týmů maximální bojovností a nasazením, děvčata bojovala ze všech sil, takže příznivci obou celků mohli být nanejvýš spokojeni. Hra zejména v první třicetiminutovce byla vyrovnaná, jen jednou se podařilo domácímu družstvu odskočit na čtyřbrankový rozdíl, většinou se hrálo vyrovnaně, takže i poločas skončil nejtěsnějším vedením domácího celku. Po změně stran se začaly přece jen více prosazovat domácí hráčky, několikrát navýšily vývoj na čtyřbrankový rozdíl, soupeř však vzdoroval do posledních minut a ještě minutu před koncem svítil na ukazateli skóre stav 27:25, nic tedy nebylo rozhodnuto.   

 

Naše družstvo je třeba pochválit za kolektivní výkon, všechny háčky plnily taktické pokyny trenérky a bojovaly ve všech akcích až do konce. Střelecky se nejvíc  dařilo Bětce Krůpové, prosadily se i další spojky, Rožková s Očenáškovou, důležité branky zaznamenala také Dobrovská. Několikrát se uplatnila spolupráce spojek s pivotem, které Adéla Protivánková proměnila v branky. Po nuceném odchodu Juřičkové se prosadila i další křídla Molíková a Brázdilová, i když tam bylo těch nepřesností v zakončování přece jen více. Soupeř se představil jako velmi dobrý celek, velké problémy dělala našemu družstvu kvalitní obranná hra, proti níž se některé naše hráčky jen těžko prosazovaly. Střelecky se prosadila nejvíc Simona Palásková.