English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu očekáváme několik zajímavých zápasů WHIL

O víkendu očekáváme několik zajímavých zápasů WHIL 15.02.2017 17:29:53 - autor: , přečteno 537x

 Pouze pět utkání bylo odehráno v rámci minulého kola interligy a všechna skončila výhrami favoritů, i když u některých byly před utkáním určité obavy, nebo pochybnosti, jestli tomu tak opravdu bude, což se mohlo týkat na příklad zápasů Poruba – Zlín, Partizánske – Šaľa, Olomouc – Prešov, nebo Baník Most – Slavia Praha, které se nakonec ani nehrálo z důvodu onemocnění hráček Slavie. Už středeční předehrávka v Ostravě proti Zlínu, byla až extrémně vyrovnaná, o konečném výsledku se  nakonec rozhodovalo až v úplném závěru utkání, zkušenější domácí tým si zisk bodů pohlídal. Obě utkání hraná na Slovensku se v průběhu zápasů vyvinula jednoznačně pro hostující soupeře, stejně jednoznačně skončilo nakonec utkání soupeřů z úplného dna soutěže, když si Jihočešky v Písku připsaly své třetí vítězství, když všechna dosáhla na úkor slovenských soupeřů ŠKP a Trenčína. S napětím očekávané utkání na Hané po počátečním vyrovnaném průběhu, který vlastně trval celý první poločas, se podařilo nejprve domácímu týmu zvládnout bravurně závěr poločasu, kdy odskočily třemi brankami v řadě na poločasových 12:9.  Rozhodující zářez do sebevědomí Slovenek učinily Hanačky mezi 10. – 15. minutou druhého poločasu, kdy šestibrankovou šňůrou zaznamenaly rozhodující náskok na 21:12 a v utkání si došly do vítězného konce pro důležité dva body.

Zápasy 18. kola se budou hrát po oba víkendové dny. V sobotních utkáních bude mít trojice duelů česko-slovenské obsazení, kdy ve dvou se očekává jednoznačný průběh a výhra favorizovaných družstev Šaľy proti Písku a Sokola Poruba, která pojede pro oba body do slovenské metropole na ŠKP, naopak třetí zápas slibuje vyrovnanou bitvu na Slovácku mezi domácím Veselím a Partizánským. Zajímavé „východňárské“ derby uvidí Prešov, i když zde se očekává vcelku hladká výhra Iuventy, některé souboje v tomto zápase mohou mít pikantní náboj, vždyť v domácím celu Prešova nastoupí řada odchovankyň Iuventy – Gubíková, Bačíková, Ščerbáková, Lešková atd. Obě nedělní utkání budou čistě českou záležitostí, ve stejném čase (17:00 hod.) nastoupí v pražském Edenu domácí Slavia proti našim děvčatům a do Zlína zamíří český mistr Baník Most. Obě střetnutí slibují kvalitní házenou, i když obě mají jednoznačné favority ve Slavii a Baníku Most.  Volný los v 18. kole bude čerpat HK AS Trenčín

 

Sobota 18. 02. v 15:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – Sokol Písek

Celek Šaľy potvrdil v minulém kole stabilitu své výborné formy, zcela jednoznačně přehrál ve slovenském derby, stále se lepšící Slávii Partizánske a upevnila si pozici druhého slovenského týmu pro play-off, když před oběma slovenskými soupeři už má desetibodový náskok. V utkání proti Jihočeským Sokolkám se očekává jednostranný průběh a hladká výhra domácího souboru. Trenér domácích Michal Lukačín bude opět spoléhat na své nejproduktivnější zakončovatelky, kterými jsou rychlonohá křídla Klučková a Pócsiková, které se už svorně protlačily těsně pod hranici TOP 10 nejlepších střelkyň soutěže. Písečankám se v posledním utkání proti ŠKP probudily obě Plzeňačky Šelajsová a Kubišová, které byly nejlepšími střelkyněmi týmu. Vysokými favoritkami bude domácí Duslo, které ale na podzim v Písku vyhrálo jen 23:27. 

Sobota 18. 02. v 17:00 hod.: SHK Veselí – Slávia Partizánske

Veselanky nabuzené výhrou v Trenčíně a tím, že se přiblížily na dostřel kandidátům na postup do českého play-off  nastupují k dalšímu „hratelnému“ utkání v domácím prostředí, ve kterém by mohly své ambice ještě navýšit. V každém případě však půjde o vyrovnaný souboj, protože ani Slovenky nebudou chtít prodat kůži lacino a udělají všechno pro úspěch svého družstva. Ambiciózní slovenský trenér domácích Ľuboš Hudák bude spoléhat na své opory, zejména na silnou skupinu kvalitních opor svých krajanek, v čele s brankařkou Sedláčkovou, Olšavskou, Pastorkovou a nově i Krokavecovou, ale i další hráčky – kanonýrku Šustkovou, Vinklárkovou, Lukšíkovou a další. V žádném případě nelze Panenky odepisovat, jejich boj o paly-off ještě může být hodně zajímavý a o všem se může rozhodovat až v posledních kolech ve Veselí, kde přivítají v samotném závěru jak Hanačky tak i Zlín. Soupeř Partizánske má ve svém středu několik velmi kvalitních hráček, tentokrát si ale myslíme, že nabuzený domácí celek zápas a roli favorita zvládne. V podzimním utkání  skončilo utkání po zajímavém průběhu nejtěsnější výhrou Slovenek 21:20   

Sobota 18. 02. v 18:00 hod.: Bemaco Prešov – Iuventa Michalovce

Slovenské derby dvou nejvýchodnějších družstev interligy slibuje hodnotnou házenou, přestože Iuventa má daleko zkušenější a kvalitnější hráčský kádr s řadou hráček, které přišly z předních evropských družstev. Bemaco před týdnem v Olomouci potvrdilo to, co se mezi odborníky už dlouho diskutuje o tom, jak kvalitní a perspektivní tým trenér Daniš vede. Na Hané držel celý poločas naprosto vyrovnaný průběh, po několika brejcích a kvalitním zakončení domácích, odešla z branky gólmanka Gubíková a domácí zápas zlomily. O kvalitách vedoucího týmu interligy, který ještě v sezoně neprohrál, není třeba dlouze diskutovat, hráčský kádr předurčuje Iuventu do role favorita i v tomto derby. Na podzim se na Zemplíně radovaly domácí hráčky po výhře nad Bemacem 47:24.

Sobota 18. 02. v 18:00 hod.: ŠKP Bratislava – Sokol Poruba

Slovenská metropole bude svědkem utkání, ve kterém by byl velkým překvapením, bodový zisk domácího družstva. To hraje soutěž stále s nulou na svém kontě a s téměř stoprocentní jistotou tomu bude i po tomto utkání. V domácím družstvu najdeme sice dvě hráčky patřící mezi 15 nejlepších střelkyň soutěže - Nemethová a Trúnková, která dokonce před týdnem překročila hranici 10 nastřílených branek v utkání, na výraznější úspěch družstva to však bylo i tak málo. Poruba po dvouzápasové sérii předehrávek a cesty do Kosova, kde vyřadilo v Challenge Cupu  domácí celek a probojovala se už do čtvrtfinále poháru přijede do Bratislavy v roli vysokého favorita a nepřipouští si tedy nic než vysokou výhru. Má k tomu všechny předpoklady, když i na podzim v Ostravě porazila ŠKP vysoko 39:14.       

Neděle19. 02. v 17:00 hod.: Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc

Slavistky po jediném vynechaném zápase minulý víkend v Mostě, jehož příčinou byl hromadný výskyt blíže nespecifikovaných zdravotních komplikací většího počtu klíčových hráček družstva, který byl odložen na příští čtvrtek 23. února, nastoupí v neděli proti olomouckému celku, opět v roli favorita. Věřme, že komplikace na hráčkách nezanechaly žádné následky a že utkání může být bez problémů sehráno. Pražanky hrály naposledy mistrovské utkání ve středeční předehrávce doma proti Sokolu Poruba 1. února, kdy vyhrály 30:24. V utkání se hodně dařilo střelkyním Pokorné a Kutlvašrové, autorkám po sedmi brankách, pět přidala pivotka Šetelíková. Pražanky však mají i další kvalitní hráčky na soupisce, které je řadí k nejvyrovnanější a nejsilnější sestavě interligových týmů, která si dělá obrovské ambice na nejvyšší příčky v soutěži. Olomoucké házenkářky po sérii čtyř domácích utkáních, ve kterých však uspěly pouze v minulém týdnu proti Bemacu Prešov, nejedou do Prahy vůbec v pozici obětních beránků, ale sebevědomě a se snahou podat co nejkvalitnější výkon a zabojovat i o body do interligové tabulky. Jako ve všech utkáních musí být stavebním kamenem maximálně koncentrovaný a bojovný výkon s minimem chyb a s využitím všech šancí, které se v utkání naskytnou. Bohužel také na některých hráčkách olomouckého družstva se v průběhu týdne projevily zdravotní problémy, které však až na dlouhodobé problémy nepřekračují rámec potíží, s nimiž by nebylo možno utkání absolvovat. Věřme, že se v průběhu dalších dnů situace nezhorší. S respektem k síle a kvalitě soupeře chtějí naše hráčky v Praze zanechat dobrý herní dojem a potvrdit, jednak stoupající formu, ale také vysoké ambice, které si děvčata sama před sebe postavila. Favoritem však zůstává pražský celek, který vyhrál na podzim i na Hané 20:27.     

Neděle 19. 02. v 17:00 hod.: HC Zlín – DHK Baník Most

Házenkářky Zlína mají před sebou další výzvu v podobě zisku bodů od týmu z čela tabulky. I když jsou si vědomy toho, že družstva jako Most body jen tak lehce v souboji s dalšími neztrácejí a zisk od mistra by byl o to víc příjemným bonusem a  je povinností těch, kteří usilují o postup do play-off, bojovat vždy a proti každému. Tím víc, když do hry vstoupil opět dost razantně celek Veselí, který se už otevřeně hlásí k tomu, že ještě nic nevzdal a věří si, že by mohl postoupit. Závěr dlouhodobé části WHIL tedy bude mimořádně dramatický a emotivní, počít se bude každý bod, každé zaváhání nebo naopak každý nečekaně získaný bod. Všichni soupeři, kteří jsou ve hře, budou samozřejmě bedlivě sledovat v každém kole vývoj vzájemných duelů a počítat co se stalo, nebo nestalo, jaký to má, nebo nemá vliv na vývoj atd. Počkejme tedy do neděle a po obou nedělních zápasech vyhodnoťme, jak se komu dařilo. Náš  realistický pohled na utkání ve Zlíně: favoritem zůstávají v tomto utkání Černí andělé, kteří na podzim doma Zlín porazili 30:21 a vyhrají i v neděli i když výsledek bude hodně těsný.