English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Hanačky oplatily Zlínu porážku z podzimu

Hanačky oplatily Zlínu porážku z podzimu 01.04.2017 20:45:20 - autor: , přečteno 608x

HC Zlín – DHK ZORA Olomouc  27:28  (16:20)

Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 3:, 3:4, 4:7, 8:9, 8:13, 10:13, 11:14, 13:16, 14:17, 15:19, 16:20 – 18:21, 19:23, 21:25, 26:25, 27:26, 27:28.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek                   68 diváků                 7 m hody: 3/3 . 4/2                                vyloučení: 1 – 1

Sestavy a branky:

Zlín: Rybníčková, Sedláková – Popelková 2, Záhorová, Ševčíková 7/3, Plachá 3,  Polášková, Koldová 5, Fiurášková 2, Hubová 7, Majzlíková, Manďáková 1,  Jagodič, Jenáčková.

Trenérka Zuzana JURÍKOVÁ

Olomouc: Hašlarová, Ošlejšková – Gazdíková, Pšenicová, Olšová 5,  Molíková, Řezníčková 8. Glogarová, Bajerová 4, Králová 3, Vavroušková 8/2.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

 

 

Strrhující podívanou nabídlo sobotní podvečerní utkání starších dorostenek, dvou odvěkých rivalů, domácího Zlína a oslabených Hanaček. Domácí družstvo nastupovalo i tentokrát v roli favorita, která je provází ve většině zápasů v sezoně, ke kterým družstvo nastupuje. Je pravda, že zlínský tým dovede někdy i nemile překvapit (jako příklad podzimní porážka ve Vel. Bystřici), na druhé straně si však se soupeři může zahrávat, protože jejich herní potenciál je postaven hodně vysoko. Ne náhodou už v jarních odvetách jsou zlíňačky stoprocenně úspěšné, dostaly se už před podzimního lídra z Hodonína a kráčely suverénně ke svému cíli, kterým je boj o zlato. V sobotu však ve Zlíně narazila kosa na kámen. Olomoučanky se zvučných jmen ve zlínské sestavě nezalekly i když ty už svými parametry budily respekt. Zejména obě juniorské reprezentantky v brance domácích Rybníčková a Sedláková, nebo vysoké hráčky v poli zejména Hubová, Ševčíková, nebo Koldová, což jsou vesměs základní pilíře prvoligového družstva zlínských žen, předváděly své kvality. Olomoučanky však nastoupily do zápasu s velkou chutí a počínaje Kristýnou Hašlarovou v brance, s obrovskou chutí a nasazením hrajícím ivančickým duem Olšová – Vavroušková, spojky Řezníčkovou a Bajerovou a všemi ostatními chtěly ukázat, že se dokáží věhlasnému soupeři nejméně vyrovnat.   

Od prvních minut měly herně i výsledkově navrch Hanačky, už po deseti minutách si vytvořily mírný náskok 4:7, po několika chybách v rozehrávce našich děvčat, však domácí hráčky vyrovnaly hru a snížily na 8:9 V mezidobí mezi 15. a 20. minutou hosté několika povedenými brejky odskočily na nejvyšší vedení v celém utkání 8:13 a se čtyřbrankovým vedením skončil první poločas. Druhý poločas začal mohutným náporem domácích děvčat, které zvýšily důraz v osobních soubojích, bohužel na úkor několika tvrdých střetů, což ale ani Hanačky neponechaly bez odezvy a hra se proto začala zbytečně kouskovat a přibývala poranění, bohužel to nejvážnější utrpěla Řezníčkové, která musela asi dvacet minut před koncem ze hry odstoupit. Bohužel to bylo v době, kdy se domácím podařila úspěšná desetiminutovka, kdy mezi 10. a dvacátou minutou Hanačky nevstřelily ani gól a domácí otočily vývoj pěti brankami v řadě na 26:25. Domácí brankovou smršť přibrzdila Bajerová vyrovnávací brankou z dálky. Na začátku poslední desetiminutovky domácí Plachá dostala domácí opět do vedení, to ale bylo v podání domácích všechno. Hašlarová v brance Olomouce zavřela branku, dvakrát zachraňovala z hranice brankoviště a pět minut před konce hostující celek nejprve střelou z dálky v podání Olšové a vzápětí po zisku míče Gazdíkovou – Vavroušková z brejku stanovila konečný výsledek, který naše družstvo po velkém boji ubránilo. Olomoučanky se bodově dotáhly na lídra Zlín, mají však o zápas méně jako domácí i Hodonín, za kterým zaostávají o jediný bod.

V každém případě jsme v sobotu ve Zlíně viděli nadprůměrné utkání, takové jak to v soubojích obou celků většinou bývá, s razantní střelbou ze středních vzdáleností, ale i s řadou brejkových situací, které v průběhu utkání s narůstající únavou a z toho pramenících chybách na obou stranách začaly narůstat. Spolehlivý výkon podala v brance Hanaček brankařka Kristýna Hašlarová a i když číslo 15 úspěšných zákroků neukazuje na nijak oslnivé číslo, přesto však Kristýna družstvo podržela v nejdůležitějších momentech utkání, hlavně pak v posledních deseti minutách hry. Vysoký standard odvedla Diana Řezníčková, která zejména svou sérií branek z podstřelů v polovině a v závěru prvního poločasu hodně zamávala sebevědomím brankařek Zlína. Škoda jejího nuceného odchodu ze hřiště po kontaktu s jednou z bránících hráček domácích, zranění odhodové ruky bylo tak bolestivé, že nedovolilo naší střelkyni ani po zatejpování v utkání pokračovat. Velký zápas odehrály obě mladší dorostenky na hostování z Ivančic Barbory Olšová a Vavroušková, zejména Olšová byla v utkání až nebývale aktivní, její kreativita na soupeře platila, však také utržila řadu nevybíravých střetů s protihráčkami, dařilo se jí i střelecky, ukázková byla její poslední branka ze střední vzdálenosti. Barbora Vavroušková odvedla nejvíc práce na pivotu, kde také utržila několik tvrdých zásahů. Škoda jejich dvou neproměněných sedmiček, jinak mohl být její výkon bezchybný. Další ze spojek Bajerová nezačala utkání příliš dobře, dvě chyby v úvodu trochu otřásly jejím sebevědomím, poté kdy se v závěru poločasu dvakrát trefila z dálky, její sebevědomí opět narostlo na obvyklou výši. Trochu zakřiknutě působil tentokrát výkon křídel, Králová se prosadila třikrát střelecky v prvním poločase, ve druhé polovině už byla skoro neviditelná, Gazdíková si plnila hlavně obrané úkoly, velkou část utkání odvedla výborně osobku na Hubovou, která si ve druhém poločase už skoro „neškrtla“. Pšenicová, byla aktivnější v prvním poločase, své snahy však do střelecké pozice nedotáhla, Glogarová se prosazovala hlavně v obranných činnostech.

 

Ve zlínském týmu se obě brankařky vystřídaly v průběhu utkání, paradoxně měly větší problémy se střelami našich spojek se střední vzdálenosti. Nejlepší střelkyní v úvodu utkání byla dobře stavěná spojka Hubová, která často využívala své fyzické parametry ke střelám ze středních vzdálenosti, prosazovala se však i po vnikání na brankoviště. V průběhu utkání jí dobře sekundovala Karolína Ševčíková, která byla také stoprocentní střelkyní sedmiček, prosadila se i další ze spojek Koldová.  Z rozhodujících hráček, které se ze širokého hráčského kádru děvčat ročníků 1998 - 2001 v utkání neobjevila, byla se 60 brankami nejlepší střelkyně družstva Natálie Herbočková.