English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Trojice olomouckých ligových týmů o víkendu hraje doma

Trojice olomouckých ligových týmů o víkendu hraje doma 05.04.2017 19:18:07 - autor: , přečteno 259x

1.liga ženy

V utkáních 18. kola 1. ligy házenkářek k žádnému příliš velkému překvapení nedošlo. Přestože složení 11 celků 1. ligy žen je skoro půl na půl, šest je jich z Moravy a pět z českých klubů, svádí to podle výsledků ke srovnávání, jak se kterým klubům daří  a musíme konstatovat znovu, že výsledky moravských družstev i v 18. kole byly mnohem průkaznější. Třikrát se střetla moravská družstva s českými a ani jednou neprohrála, Hodonín si poradil s HC Plzeň, Otrokovice zdolaly Vršovice a Kunovice se rozešly smírně s Kobylisy. V jediném zápase hrála spolu družstva českých klubů a výhra zůstala doma, tedy v Plzni, kde zatím druhá VŠ Plzeň porazila hladce Havl.Brod, na druhé straně se střetla dvě moravská družstva, v souboji už jen dvojice B týmů interligových klubů, tentokrát zůstaly bez bodu domácí hráčky HC Zlín B a dva body si na Hanou odvezl B tým Olomouce.   

Střelecky se v minulém kole prosadily dvě Slovenky v dresu hodonínského celku - Laura Kováčiková se trefila už podruhé v sezoně 10 krát a zkušené křídlo hrající interligu za Zlín Annamária Birkušová se trefila v sobotu dokonce 13 krát a bylo to v deseti zápasech v dresu Hodonína už počtvrté. Další desetibrankovou kanonýrkou byla Linda Galušková z VŠ Plzeň. Hodonín už znovu posiluje, tentokrát rozšířil své řady o talentovanou brankařku z Poruby, chytající v interlize – Hanu Múčkovou - zatím na hostování.

Olomoucký B tým bude mít o víkendu v tradičním nedělním čase za soupeře družstvo Kunovic, které se před třemi koly odpoutalo z posledního místa a chtělo by se brzy zařadit do klidnějšího středu tabulky, kam to ale mají ještě nejmíň čtyři body vzdálené. Sestava Kunovic není příliš početná, mezi 12 hráčkami najdeme navíc dvě které hrávají pravidelně WHIL – Sekulová v Porubě a Balážová ve Veselí, dále jsou zde dvě starší dorostenky na hostování z Veselí, čtveřice hráček už překročila třicítku a bývalá legenda Lenka Fleková ještě nějaký ten křížek navíc. Takovéto složení hráčského kádru nedává příliš optimismu k tomu, aby se děvčata z tradiční házenkářské bašty posouvaly v tabulce na vyšší příčky. Cílem je udržet v Kunovicích 1. ligu budeme se zájmem sledovat jak se to bude děvčatům dařit. Nejlepšími střelkyněmi družstva jsou Balážová, která má na svém kontě úctyhodných 106 branek v první lize žen, dále se daří Jurasové, dorostence Kutálkové a Sekulové.

Rozpis 19. kola 1.ligy žen:

Sobota 08.04. v 12:30 hod.: HC Plzeň – Jiskra Havl. Brod

Sobota 08.04. v 13:00 hod.: Sokol Velké Meziříčí – HK Hodonín

Sobota 08.04. v 14:30 hod.: HC Zlín  B – Slavia VŠ Plzeň

Neděle 09.04. v 11:30 hod.: DHK ZORA Olomouc  B – SHK Kunovice

Neděle 09.04. v 13:00 hod.: Sokol II. Kobylisy – Jiskra Otrokovice

Volný los má Sokol Vršovice

 

1.liga starší dorky

Dva hodně podobné výsledky se zrodily v minulém kole, oba byly trochu nečekané, jeden zápas měl vynikající úroveň a hrály proti sobě dva nejlepší týmy starších dorostenek uplynulých pěti roků, HC Zlín – DHK ZORA Olomouc 27:28 a druhý se hrál ve Veselí – SHK Veselí – Tatran Bohunice  27:29. Ani další výsledek kola v Porubě, kde domácí družstvo porazilo Sokol Velké Meziříčí 28:25 se příliš nečekal, i když  Vel. Meziříčí zatím na jaře ze sedmi zápasů vyhrálo jen ve Velké Bystřici, která v posledním zápase minulého kola prohrála v Otrokovicích skoro až ostudně 41:10. V utkáních kola se zrodilo také několik pozoruhodných střeleckých výsledků. Nejlepší střelkyně skupiny Východ Natálie Svobodová z Bohunic nastřílela 14 branek a dostala se ze13 zápasů v nichž nastoupila už desetkrát přes 10 branek, v zápase, naopak dvě střelkyně Otrokovic Milada Stuchlíková vstřelila 10 a Barbora Lednická 12 se přes tuto hranici dostaly premiérově. 

V předvelikonočním kole 1.ligy starších dorostenek, které bude 19. kolem soutěže se bude hrát jedno utkání mezi družstvy vedoucí čtveřice, v Olomouci nastoupí proti domácímu týmu děvčata z Veselí a to bude šlágr kola. Po více než měsíční pauze, kdy měly tři kola v řadě volný los, nastoupí HK Hodonín, který naposledy hrál 4. března proti Porubě a nakonec bylo utkání kontumováno ve prospěch Hodonína pro neoprávněný start jedné z hráček Poruby. Hodonín míří na Vysočinu, kde nastoupí proti Vel. Meziříčí, pro které bude toto utkání posledním v sezoně, má odehráno. Ano, i takové paradoxy se v soutěži s nestejným počtem družstev v soutěží stávají. V neděli dojde k zajímavému střetnutí v Brně Bohunicích, kde domácí Tatran, kterému se před týdnem podařil husarský kousek v podobě skalpu Veselí, nastoupí proti na jaře neporaženým dorostenkám Jiskry Otrokovice. Posledním nedělním utkáním pak bude souboj dvou posledních týmů soutěže – ve Velké Bystřici nastoupí domácí SK proti Sokolu Poruba.    

Olomoucké dorostenky po importu bodů před týdnem z horké zlínské palubovky mají před sebou dalšího soupeře, se kterým nemají vyrovnané účty, když na podzim odjížděly z Veselí bez bodu, budou chtít pokračovat v umazávání svých negativ. Zda se jim to podaří, to uvidíme. Musíme však počítat s tím, že na Hanou přijede ambiciózní soupeř plný kvalitních házenkářek, který umí zatopit každému soupeři. Vždyť v družstvu je několik děvčat nastupujících pravidelně v interligovém týmu veselských žen (Vašulková, Melichárková) a v posledních utkáních po zdravotní krizi v interligovém týmu, naskočily do WHIL už také sestry Klimešovy. Několik hráček družstva dorostenek nastupuje v družstvu žen Kunovic v 1. lize, převahu však mají děvčata, převážně z Velké n. Veličkou, které hrají za družstvo tamních mladších dorostenek. Vždyť až na 4 výjimky tvoří družstvo věkově mladší dorostenky. Největšími střeleckými esy jsou zejména Barbora Grabcová autorka 123 branek v soutěži starších dorostenek, která je rekordmankou v počtu nastřílených gólů v jednom zápase (18), dále Melichárková, sestry Klimešovy a Kutálková. Družstva ve kterých děvčata z týmu staršího dorostu trenéra Slováka hrávají, mají v sobotním čase zápasu starších dorostenek, problém pouze v interlize. Prvoligové ženy Kunovic hrají až v neděli s naším B družstvem v Olomouci a mladší dorky Velké n. Vel. mají volný los, takže velká kolise s ostatními týmy nehrozí.   

Rozpis zápasů 19. kola – starší dorky:

Sobota 08.04. v 11:00 hod.: Sokol Velké Meziříčí – HK Hodonín

Sobota 08.04. v 15:00 hod.: DHK ORA Olomouc – SHK Veselí n. M.

Neděle 09.04. v 13:00 hod.: Tatran Bohunice – Jiskra Otrokovice

Neděle 09.04. v 13:30 hod.: SK Velká Bystřice – Sokol Poruba

Volný los má HC Zlín 

1.liga mladší dorky:

Olomoucké mladší dorostenky mají za sebou dvě utkání, v nichž musely hrát  bez trojice klíčových hráček, které byly pro neoprávněný start (chyba vedoucí družstva, pykaly ale hráčky) potrestány dvoutýdenním zákazem činnosti. Už druhé utkání v řadě tedy hrály bez své jedničky v brance a další dvojicí klíčových hráček (celá trojice je členkami dorostenecké reprezentace ČR). Nejhorší na celé situaci je to, že družstvo v obou utkáních utrpělo hodně vysoké porážky – doma s Plzní 45:24 a ve Zlíně 44:16. Těmito porážky a navíc kontumací ve vítězném zápase ve Vršovicích se Olomoučanky propadly do nebezpečného pásma sestupu. Nedělní utkání doma s HC Praha Háje bude tedy velmi důležité pro získání sebedůvěry do posledních zápasů.

K překvapení v utkáních 18. kola nedošlo, favorité si upevnili své postavení v čele tabulky a už se jen prakticky čeká na  21. kolo, v němž dojde k souboji Zlín – Ivančice, které rozhodne o vítězi soutěže a zlatých medailích mistra ČR. Naše děvčata budou mít v rámci 19. kola za soupeře družstvo z Prahy - HC Háje, které je bezprostředně před naším celkem se čtyřbodovým náskokem.  Děvčata HC Háje mají skoro všechna hostování ve starších dorostenkách Mostu, nebo Astry Praha a mladších dorostenkách Baníku Most. Nejlepšími střelkyněmi družstva jsou Alžběta Janoušková, Hana Kosařová a Tereza Kušnerová. Naše družstvo by mělo už nastoupit v plném složení, na podzim  Praze na Jižním Městě vyhrálo naše družstvo 28:21.

Rozpis zápasů 19. kola:

Sobota 08.04. v 12:30 hod.: HC Zlín – DHC Plzeň

Sobota 08.04. v 14:00 hod.: Sokol Vršovice – Sokol Poruba

Neděle 09.04. v 13:00 hod.: Slavia Praha – Jiskra Havl. Brod

Neděle 09.04. v 13:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – HC Praha Háje

Volný los mají:  HK Ivančice a Házená Jindř. Hradec