English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Podzimní porážka Hanaček ve Veselí pomstěna

Podzimní porážka Hanaček ve Veselí pomstěna 08.04.2017 17:33:39 - autor: , přečteno 361x

DHK ZORA Olomouc – SHK Veselí  n. M.  34:24 (17:14)

Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 5:2, 7:4, 7:8, 9:8, 12:12, 14:12, 16:13, 17:14 – 18:15, 21:15, 22:18, 26:20, 30:22, 30:24, 34:24.

Rozhodčí: Jaroň, Malina    63 diváků    7 m hody: 3/3 – 5/4, vyloučení: 5 – 1

Sestavy a branky:

Olomouc: Hašlarová, Polášková – Gazdíková 3, Pšenicová, Olšová 3, Protivánková 1, Řezníčková 4, Glogarová, Bajerová 7/1, Králová 6, Vavroušková 8/2, Rožková 2.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Veselí: Žáková – Čevenková, Palčíková 1, Janoušková, Větříšková 1, A. Klimešová 4/1, Grabcová 11/1, Kutálková 3/1, Tinková 1/1, Nekardová 3.

Trenér: Miroslav SLOVÁK

Utkání soupeřů z první čtveřice týmů tabulky 1. ligy starších dorostenek slibovalo vyrovnaný souboj, domácí Hanačky byly připraveny navázat na týden starou výhru ve Zlíně, kterou se dostaly znovu do hry o mety nevyšší. Veselanky měly také u domácích děvčat z podzimu vroubek, protože v prvním zápase v listopadu minulého roku ve Veselí se soupeřkami o šest branek prohrály. Je pravdou, že Veselí přijelo do Olomouce bez trojice svých hráček, když největší ztrátou pro hosty byla asi neúčast brankařky Jany Vašulkové, ale také Melichárková, která nám na podzim nasázela 6 a Kateřina Klimešová 3 branky, byla znát. Nicméně jinak Veselí hrálo v sestavě se všemi dalšími hráčkami, včetně Grabcové, která se na podzim do branky Hanaček trefila 15 krát. Všechny chybějící hráčky hrály Veselí ve zhruba stejné době jako zápas v Olomouci. když nastoupily do utkání interligy proti Prešovu. Absence trojice hostujících děvčat však nijak nesnižuje úspěch Hanaček, prostě na dvou židlích současně sedět nelze, je to však škoda zejména pro Veselské dorostenky.

 

Průběh utkání z počátku totiž vůbec nenaznačoval, že by měla domácí děvčata svého soupeře spláchnout. Naopak výsledek byl dlouho vyrovnaný, domácí hráčky se nemohly vymanit z těsného vedení, na začátku poslední třetiny prvního poločasu  se dokonce podařilo soupeři na několik minut  jít do vedení a těsný výsledek svítil na ukazateli skóre ještě dvě minuty před přestávkou, nakonec se podařilo přece jen domácím navýšit na poločasové tříbrankové vedení. Po změně stran se začaly naplňovat předzápasové prognózy, hostující celek začal přece jen víc chybovat, čehož využívala domácí děvčata k navyšování svého vedení, když zejména první desetiminutovka byla pro vývoj skóre asi rozhodující. Domácí celek zvýšil své vedení na osmibrankový rozdíl 26:18. V prostřední části druhého poločasu se hrála vyrovnaná partie, poslední desetiminutovka však už patřila úplně domácímu družstvu, od stavu 30:24, už střílely branky jen domácí hráčky, které nakonec upravily na konečný desetibrankový rozdíl

 

Pokud lze celkově zhodnotit kvalitu a průběh zápasu, je nutno připustit, že celkově hra nedosáhla kvality utkání před týdnem ve Zlíně. Je však třeba připustit, že příčinou byla nutnost přizpůsobit některé prvky hry okolnostem, které se po utkání ve Zlíně objevily. Šlo především o možnost využít ve hře jednu z klíčovou hráček družstva, Dianu Řezníčkovou, která nastoupila k utkání s ne zcela doléčeným zraněným zápěstím odhodové ruky, které si způsobila při utkání ve Zlíně. Hra se tedy organizovala tak, že Diana chodila do hry pouze do útočných aktivit, do obrany ji střídala Protivánková a lze s určitou mírou tolerance připustit, že zvolený model fungoval. Pokud budeme v krátkosti hodnotit jednotlivé hráčky, plné absolutorium zaslouží brankařka Kristýna Hašlarová, která několik posledních zápasů podává stabilně výborné výkony, v sobotu zaznamenala 21 úspěšných zákroků a je jednoznačně oporou. Ze spojek se v úvodu prosazovala nejvíc Mischel Olšová, Bajerová se začala prosazovat až v závěru poločasu, kdy se i ostatní spojky přesvědčily o prostoru zranitelnosti brankařky soupeře, na což byly neustále trenérem upozorňovány. Stejný problém trápil v úvodu i Řezníčkovou, jejím úkolem bylo podle již popsaného modelu především řídit útočnou hru družstva, střelbu měly obstarávat ostatní střelkyně, ale naopak v prvních 15 minutách z pěti střeleckých pokusů Diany byl jen jeden úspěšný. Svůj vysoký herní standard sehrála opět Bára Vavroušková, které se dařilo využívat spolupráci s Olšovou a bezchybně zakončovala připravené kombinace. Do hry se tentokrát víc zapojovala také Rožková, předvedla několik úspěšných obranných zákroků, a ve druhém poločase se účinně zapojovala i do přípravy kombinací směřujících ke střeleckým zakončením. Z křídel se dařilo střelecky více Králové na pravé straně, Gazdíková byla ve druhém poločase nasazována převážně do osobního bránění nejlepší střelkyně soupeře  Grabcové. Zbývající dvojice spojek Pšenicová a Glogarová tentokrát v uplatňovaném herním modelu příliš mnoho prostoru ke hře nedostaly.

 

Z hostujícího družstva byla zejména v začátku zápasu spolehlivá v brance Žáková, hlavně tím, že vykrývala prostor v brance, kam převážně směřovaly střely domácích, možná měla naše střelkyně dobře „přečteny“. Duší většiny akcí pak byla kreativní Bětka Klimešová a zakončování střelbou ze všech pozic, obstarávala většinou jedna z nejlepších střelkyň soutěže Barbora Grabcová s úctyhodnými 123 brankami na svém kontě.