English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > V souboji B družstev žaček Zlína a Zory vyhrál Zlín

V souboji B družstev žaček Zlína a Zory vyhrál Zlín 08.04.2017 18:18:52 - autor: , přečteno 366x

HC Zlín  B –  DHK ZORA Olomouc  B  17:13  (  9:  5)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 6:2, 8:4, 9:5 – 9:7, 10:9, 13:10, 16:12, 17:13

Rozhodčí: Nesrsta, Mach                  65 diváků                7 m hody: 1/1 – 2/1                         vyloučení: 5 – 5

Sestavy a branky:

Zlín  B: Hučková – Hozová 6/1, Pohunková, Podškubková 2, Hvodenská 6, Kalivodová M., Krajčová 2, Kalivodová N. 1. Poláčková.

Trenér: Marek KOLÁŘ

Olomouc B: Hůtová, Habermannová – Vláčilová 2, Špačková, Machačová 2, Kuxová 5/2, Litvínová 2, Krejzlíková 1, Ryšánková, Selingrová 1.

Trenér: Miloš HALOUN

 

 

V sobotu 8. dubna odjížděly starší žačky DHK Zora „B“ do haly Euronics bez dvou stále zraněných hráček ke svému 3. utkání jarní části Zlínské ligy proti tradičnímu účastníkovi této soutěže HC Zlín „B“.

Na úvod holky nastoupily v této sestavě:  brankařka Klára Habermannová,  křídla  Vendula Vláčilová a Eliška Ryšánková, spojky Natálie Kuxová, Monika Machačová a Eliška Krejzlíková, pivot Kamila Špačková. Postupně se do hry zapojily též Klára Selingrová, a Eliška Litvínová, která se na hřiště vrátila téměř po měsíční pauze vynucené zraněním ve 4. kole Žákovské ligy ve Vršovicích. Pro případný záskok v brance byla nachystána Adéla Hůtová.

Úvod utkání vyšel lépe domácím hráčkám, které si v prvních 10 minutách vytvořily čtyřbrankový náskok. Zoračky se v této části hry pouze zastřelovaly a většina jejich pokusů končila vysoko nad brankou soupeře. Ve druhé části prvního poločasu se již hra vyrovnala a branky padaly rovnoměrně na obou stranách. Domácí si však pohlídaly náskok z úvodu utkání a poločas skončil  jejich vítězstvím 9:5. Do druhé půle již holky vstoupily mnohem lépe. Postupně snižovaly náskok soupeře a po deseti minutách zlínské házenkářky vedly již pouze o jednu branku 10:9. Rozhodující úsek utkání byl mezi 10. a 15. minutou druhé půle, kdy se domácím šňůrou tří branek podařilo odskočit na 13:9. Pak se již odvíjel scénář z konce prvního poločasu, kdy si zlíňačky udržovaly 4 brankový náskok  a zvítězily 17:13. V tomto utkání padalo málo branek, obě družstva stavěla na kvalitních obranách a dobrém výkonu brankařek. Hrálo se tvrdě,  holky si nic nedarovaly, o čemž svědčí i 10 vyloučených. Je však důležité, že v průběhu utkání nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění.

Holky si zaslouží pochvalu za přístup k utkání, plnění taktických pokynů a hru s velkým nasazením po celých 50 minut. Na rozdíl od podzimního zápasu, kde v domácím prostředí podlehly 16:31, tentokrát sehrály se zlínskými házenkářkami vyrovnanou partii.

Ve čtvrtek odjíždíme na velikonoční turnaj Praque handball cup 2017 a věříme, že se do jednotlivých zápasů budou moci zapojit již  všechny hráčky družstva a v konfrontaci s kvalitními zahraničními i domácími družstvy zde navážeme na dobrý výkon ze sobotního utkání ve Zlíně. 

Trenéři: Miloš Haloun a Petr Habermann