English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > První krok k záchraně byl pro Hanačky vítězný

První krok k záchraně byl pro Hanačky vítězný 09.04.2017 20:08:01 - autor: , přečteno 418x

DHK ZORA Olomouc – HC Praha Háje  21:20  (12:11)

Vývoj skóre. 1:0, 1:2, 4:3, 8:5, 9:8, 11:11, 12:11 – 15:11, 15:15, 16:17, 17:19, 21:19, 21:20.

Rozhodčí: Friedel, Kučerka                   32 diváků                  7 m hody: 9/5 – 6/5                          vyloučení: 7 – 5

Sestavy a branky:

Olomouc: Polášková, Švábová – Palátová, Paličková, Vondrková, Molíková 1, Korbařová 2, Brázdilová,. Juříčková 10/4, Protivánková 1, Dušková, Ivánková, Krůpová 7/1.

Trenérka: Mgr. Ilona HAPKOVÁ

 Háje: Rákosníková, Duchoňová -  Kosařová 2/1, Švihnosová, Bernatová, Kaiserová 2, Nelhýbelová, Kvídová, Marešová, Tichá 2, Jašková 6/4, Bejdová 1, Kušnerová 7.

Trenér: Miroslav CABALKA  

Mladší dorostenky Zory Olomouc se „zásluhou„ chyby vedoucí svého družstva dostaly do křížku s Disciplinární komisí ČSH a tvrdě za ni pykaly. Nejen, že jim bylo utkání, v němž byl zaznamenán neoprávněný start trojice hráček kontumován ve prospěch domácích Vršovic, ale následně byla zmíněné trojici zastavena činnost na dva týdny, což znamenalo obrovské oslabení ve dvou následných zápasech družstva v utkáních, ale obejít se bez těchto děvčat muselo také družstvo starších dorostenek při zápase ve Zlíně. Odebrání dvou bodů z „vítězného“ zápasu ve Vršovicích a následné debakly v utkáních, ve kterém holky nehrály kompletní je posunuly do míst, ze kterých se sestupuje. Ano i tato hrozba visela nad děvčaty, které samozřejmě hodně touží zahrát si nejvyšší soutěž mladších dorostenek i v následující sezoně. Ale zanechme pláče nad rozlitým mlékem k ničemu nám to nepomůže, chce to zatnout pěsti a bojovat.

 

První šance se naskytla v neděli, kdy na Hanou do haly Zory Olomouc přijelo družstvo z Prahy Hájů, které si dělalo zálusk na dvoubodový import bodů. Smůla holek kolem trenérky Hapkové ale neskončila ani před tímto duelem. Zranění si zařádila v družstvu i v dalším zápase, když ke Kristýně Očenáškové, přibyla Markéta Dobrovská a v sobotu před zápasem si poranila zápěstí v utkání starších dorostenek ještě i Julie Rožková, takže další absence trojice děvčat ze základu. Okleštěná sestava se tedy pustila do boje a začátek vypadal hodně nadějně. Holky brzy odskočily na dvoubrankový rozdíl v polovině poločasu navýšily na tříbrankové vedení a to si s malými obměnami udržovalo. Několik minut před poločasem však nejlepší střelkyně hostí, levoruká Tereza Kušnerová dvěma brankami snížila, což si  zopakovala ještě za pár minut a poločasový výsledek 12:11 byl stálou hrozbou. Když se domácím po poločase podařilo zvýšit na 15:11, vypadalo to hodně nadějně. Pražanky se však nevzdávaly, opět zaúřadovala levačka Terezy a v krátkém čase tři sedmimetrové hody neomylně potrestané Adélou Jaškovou znamenaly obrat ve vývoji skóre, které pět minut před koncem už znamenalo hrozbu, domácí prohrávaly 17:19. Posléze ale zafungovalo „Zuberské duo“, když nejprve Míša Juřičková chladnokrevně nasázela za záda brankařky Hájů tři sedmičky v řadě a Bětka Krůpová už v předposlední minutě utkání navýšila vedení domácích na 21:19, vypadalo to hodně nadějně. Na výhře domácích bojovnic už nezměnila nic ani další sedmička Hájů v pořadí pátá úspěšná a utkání skončilo nejtěsnějším výsledkem pro domácí.      

 

Zisk dvou důležitých bodů ve své podstatě znamenal hned při prvním pokusu splnění cíle – záchrany v soutěži. Vzhledem k tomu, že obě poslední družstva Havl. Brod a Poruba mají po svých víkendových porážkách na naše holky už šestibodovou ztrátu a nemohou je tedy bodově dostihnout, je záchrana skutečností a navíc naše družstvo může ještě zaútočit i na pozici Hájů, které ještě mají před sebou tři utkání, všechno se soupeři v tabulce před nimi. Naše holky, by ale musely vyhrát alespoň své utkání v Porubě.  

 

Pokud jde o krátké zhodnocení výkonu děvčat, plné absolutorium zaslouží „Poly“ Polášková v brance, která potvrdila, jak moc nám chyběla v zápasech v době „ nuceného půstu“. U hráček v poli můžeme pochválit bohužel asi jen zuberskou dvojici Juřičková - Krůpová, (třetí nejmladší Terezka Palátové hodně chtěla ale neprosadila se), které se postaraly o17 branek družstva ze 21 vstřelených. Juřičková ač se v průběhu utkání zranila a několik minut byla ošetřována, odehrála hlavně závěr zápasu excelentně a prokázala velkou dávku sebevědomí a chladnokrevnosti, hlavně při zakončení sedmiček. Proměnila všechny čtyři své 7 m hody a nutno připomenout, že předtím se to v utkání dvěma spoluhráčkám čtyřikrát nepodařilo. Stejná pochvala platí i o Bětce Krůpové, která stála hlavně při obratu vývoje zápasu na konci prvního a na začátku druhého poločasu. Dvě důležité branky z dálky ozdobily výkon Sáry Korbařové, která ukázala svůj střelecký potenciál, který však ne vždy plně využívá. Všechny holky bojovaly, dařilo se jim však o poznání méně, hodně práce v obraně vykonala Protivánková, roli dirigentky se při absencích ujala Molíková.   

 

Hráčský kádr Hájů je složen z fyzicky vyspělých děvčat, hrajících převážně v družstvech Mostu a Astry Praha v soutěžích starších dorostenek. V brance se více dařilo po vystřídání Duchoňové, tahounkami družstva byla už zmiňované Kušnerová a Jašková.