English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Předposlední kolo WHIL se hraje v týdnu před Velikonocemi

Předposlední kolo WHIL se hraje v týdnu před Velikonocemi 10.04.2017 14:54:39 - autor: , přečteno 392x

Předposlední kolo inzterligy bude na pořadu v týdnu před Velikonocemi, tři zápasy se odehrají ve středu, dva pak ve čtvrtek a navíc, utkání českého úřadujícího mistra Baníku Most se semifinalistou evropského poháru Challenge Cupu, Sokolem Poruba se z důvodu startu Sokolek proti švédskému soupeři předehrálo (Baník vyhrál 28:22) a pro Baník skončila sezona už v sobotu v Písku. Pro zajímavost Poruba své první utkání ve švédském Hööru prohrála rozdílem dvanácti branek a odveta v Ostravě na Bílou sobotu bude honě obtížná. Pro některá družstva WHIL budou poslední dvě kola už jakýmsi paběrkováním. Pro staronového vítěze interligy Iuventu Michalovce, bude středeční zápas doma proti Partizánskemu, posledním interligovým v sezoně, navíc součástí utkání bude dekorování vítězným pohárem a zlatými medailemi. To Partizánky budou na samý závěr po Velikonocích hrát asi klíčový zápas s Prešovem o třetí místo do slovenského play-off. Prešov před rozhodujícím duelem hraje ještě ve čtvrtek doma s Trenčínem, může si tedy polepšit.  Oba adepti na české play-off musejí ještě i ve středu hrát o všechno. Zlín se pokusí oživit výhrou doma nad Šaľou poslední šance jak proklouznout do play-off, Šaľa má totiž už také splněno, v posledním kole hraje doma s ŠKP a zisk bronzu má už po výhře se Slavií prakticky v kapse. Hanačky zase musejí v každém případě s Jihočeškami doma získat alespoň bod jistoty, protože v sobotu holky zaválely v Partizánskem a bod jim k jistotě stačí, nemusely by čekat na výsledek Zlína. Slavii čeká ve čtvrtek v Edenu zápas s Veselím, oběma soupeřům už v zásadě o mnoho nejde, Slavistky ztratily šanci získat medaili z WHIL, když vysoko prohrály v Šaľe, mohou si tedy spolu zahrát v klidu kvalitní házenou. Volný los ve 25. kole má ŠKP Bratislava.

V sobotním 24. kole WHIL byla pozornost upřena především do slovenských hal, v Šaľe se rozhodovalo o poslední medaili z WHIL, hrál se bojovný vyrovnaný zápas, ale bohužel síly na něj Pražankám vydržely jen necelý první poločas. Ještě do poločasu domácí srovnaly manko a po poločase zcela ovládly dění na hřišti. Slavia svou slovenskou misi o medaili prostě nezvládla. Druhý zajímavý zápas ale snad už jen s lokální pozorností zejména našimi příznivci, kteří sledovali, zda se děvčatům podaří odčinit domácí porážku s Trenčínem. Holky po výborném začátku, kdy si vytvořily zajímavý náskok i přes zaváhání v druhém poločase, kdy soupeř dokonce velké manko srovnal, naše družstvo znovu zapnulo na plný plyn a odvezlo si domů důležité dva body. Hodnotná házená se hrála ve Veselí, kde hrál Prešov a domácí vyhrály, ale až po zlepšení ve druhém poločase. K velkému překvapení spojenému s malérem pro Zlín se schylovalo v Bratislavě, kde domácí bezbodový poslední tým tabulky sahal po prémiových bodech, Zlíňačky však nakonec ostudu nepřipustily a vezou si domů hubenou výhru o jediný gól.

 

Středa 12.dubna v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – Slávia Partizánske  

Pro domácí bude letošní interligová derniéra v duchu slavnostního převzetí zasloužených poct pro čtyřnásobného interligového krále posledních čtyř triumfů v řadě a osmého prvenství celkově. To vše samozřejmě až po splnění povinností v podobě uchování konta v sezoně bez porážky. Slovenský rival nenechá lídrovi nic zadarmo, pro něj by i dílčí úspěch byl velkým povzbuzením do příští sezony. V podzimním utkání v Patizánskem vyhrála Iuventa 18:32 a bude favoritem i v tomto utkání na Zemplíně.

Středa 12.dubna v 18:00 hod.: HC Zlín – Slovan Duslo Šaľa 

Pro domácí družstvo je k uchování naděje na postup do play-off podmíněna ziskem bodu i ze zápasu s Šaľou, ponechávat vše na poslední kolo ve Veselí by mohlo být už zbytečné. Naděje Zlína sice umírá poslední, ale doufejme, že naše družstvo si už druhou domácí porážku dovolit nemůže, nechce-li bojovat o holé přežití v play-out. Hostující celek Šaľy se dostal na závěr dlouhodobé části do výborné formy a pohody, což potvrdil vysokou výhrou doma nad Slavií. V podzimním zápase v Šaľe vyhrálo domácí Duslo 33:26 a bude i ve Zlíně favoritem.

Středa 12.dubna v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – Sokol Písek

Velké naděje vkládají domácí příznivci do potvrzení toho, že Hanačky po roční pauze opět budou závěr sezony hrát mezi českou elitou. Samozřejmě si přehnané ambice při postupu do toho, že by udělaly nějakou díru do světa mocných a silných nedělají. Jde o prestižní záležitost a předvést se při vyvrcholení sezony v nejlepším světle mezi absolutní českou elitou ukázat, že zlepšená forma v posledních týdnech nebyla náhodná, ale že se s Hanačkami bude muset počítat i v další sezoně. Při vší skromnosti a úctě ke středečnímu soupeři, musejí domácí děvčata nastoupit do zápasu s odhodláním a vědomy si svých kvalit, se kterými na svého soupeře od prvních minut utkání zatlačí. Také Jihočešky prokázaly v posledním období zvýšení svých herních kvalit, i když popravdě se to na výsledcích až tak markantně neprojevilo. Po čtyřbodovém zisku z první - podzimní části WHIL (s ŠKP a Trenčínem), přidaly v odvetách jen další dva body a to opět s ŠKP a to je ve středu v Olomouci čeká poslední zápas dlouhodobé části sezony. Paradoxně nejpřijatelnější porážku utrpěly Jihočešky se staronovým vítězem WHIL v předehrávce  před několika týdny 19:22. Stále se čekalo, že někdy v družstvu Písku  „bouchnou saze“ ale věříme, že to nebude právě v derniéře soutěže, ve středu proti našim holkám.  Na podzim naše družstvo u Otavy vyhrálo 22:31 a věřme, že to bude podobně i ve středu.

Čtvrtek 13. dubna v 18:00 hod.: Slavia Praha – SHK Veselí n. Mor.

Ve čtvrtek nastoupí v Edenu dvě česká družstva, pro Slavii to bude předposlední utkání, to poslední sehraje po Velikonocích v Trenčíně, Veselí má před sebou ještě tři zápasy, hned ve středu po Velikonocích sehraje odložený zápas 20. kola proti Porubě a sezonu ukončí o tři dny později doma proti Zlínu. Pražanky hrály v sobotu ještě plny elánu v Šaľe kam jely s vizí, poprat se o poslední volnou medaili z WHIL, elán jim ale vydržel jen do poločasu, poté odpadly a odjely domů s dvanácti brankovou náloží. Slavii nepomohla ani čerstvá posila realizačního týmu na lavičce v podobě bývalého úspěšného reprezentanta Františka Štiky, vítěze PMEZ a olympionika. Veselanky mají za sebou úspěšný zápas proti Prešovu, i když ani zde začátek zápasu nic optimistického nevěštil. Veselanky se dlouhodobě potýkají se zraněními, trenér Hudák začal nasazovat do hry i další teenagerky, myslí přitom samozřejmě už i na další sezonu. Poslední tři zápasy nevidí na to, že by získávaly body proti kvalitním soupeřům, ale jako herní testy mohou sloužit každopádně. Na podzim ve Veselí vyhrála Slavie nad panenkami jen těsně 25:28.

Čtvrtek 13. dubna v 18:00 hod.: Bemaco Pešov – HK AS Trenčín

Slovenské derby dvou celků, které udělaly v sezoně největší výkonnostní pokrok uvidí příznivci na Šariši. Bemaco sice o víkendu ve Veselí neuspělo, mělo ale po většinu zápasu navrch, po prvním poločase vedlo tříbrankovým rozdílem a nakonec ještě o další tři branky prohrálo. Podle vedení Pešova šlo o totální výbuch celku, který bude chtít potvrdit, že opravdu šlo jen o momentální selhání. Se stejným cílem ale přijedou do Prešova i Trenčanky, které stále ještě hřejí dva body získané před dvěma týdny v Olomouci i když před týdnem ve středu pod trenčanským hradem proti staronovému vítězi WHIL Iuventě prohrály poměrně výrazným rozdílem. Inu není každý den posvícení … V Prešově mohou oba týmy hrát uvolněně a můžeme sledovat kvalitní typicky slovenskou rychlou házenou. V Trenčíně na podzim vyhrál tehdy rozjetý Prešov 17:25 a bude i doma favoritem