English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky se na Praga Cupu neztratily

Starší žačky se na Praga Cupu neztratily 18.04.2017 14:11:26 - autor: , přečteno 1087x

Ve čtvrtek odjelo družstvo starších žaček DHK Zora „B“ do Prahy, kde se zúčastnilo 26. ročníku Prague handball cup 2017. V naší kategorii bylo přihlášeno 85 týmů, které byly rozděleny do 14 skupin. Naše družstvo bylo zařazeno do skupiny WC 7 společně s Malév SC (HUN), HC Schoten (BEL), FH 78 I (DEN), SV Union Halle Neustadt e.V. (GER) a českým zástupcem DHC Slavia Praha.

Již první hrací den byl pro hráčky velmi náročný. V úvodním utkání turnaje se střetly s maďarským týmem Malév SC. Prvních deset minut patřilo maďarským házenkářkám, které celkem snadno procházely přes naši nedůraznou obranu. Po  domluvě o přestávce se obranná činnost výrazně zlepšila a holky vyrovnaly hru i skóre utkání. V dramatickém závěru však zaúřadovaly též maďarské rozhodčí, které začaly používat dva rozdílné metry v posuzování jednotlivých situací a holky prohrály nejtěsnějším rozdílem 10:12. Rozhodně si však z tohoto zápasu musíme vzít ponaučení, že jakékoliv zaváhání se vždy projeví na jeho celkovém výsledku.

Ke druhému utkání jsme nastoupili v tenisové hale Na Brumlovce  proti belgickému týmu HC Schoten I. Umělá tráva vysypaná křemičitým pískem dělala problémy všem jeho aktérům. Jediná možnost k dosažení branky zde byla přímočará hra s rychlou podávkou míče a přečíslením soupeře. Holky se však často pokoušely o stranové uvolnění. Tyto pokusy většinou končily uklouznutím, následným pádem a ztrátou míče. Tento boj s povrchem přesto lépe zvládly hráčky Zory a zvítězily 16:12.

Třetí utkání jsme hráli již v pozdních večerních hodinách proti dánskému družstvu FH 78 I. Tento tým do zápasu nastoupil až příliš přemotivován a vyhecován svým trenérem. Dánské házenkářky nestíhaly v obraně a většinu našich průniků řešily stažením hráčky za střeleckou ruku v náskoku nad brankovištěm. Svoje si zde užila Natálie Kuxová. Štěstí, že její rameno i po tomto zápasu zůstalo v místech, kam patří. Utkání nedohrála též  Eliška Krejzlíková, která nedobrovolně skončila na střídačce s krvavým zraněním v obličeji. Holky si zaslouží pochvalu, že se nezalekly stylu hry soupeře  a dokázaly zvítězit 11:10.

První hrací den tak zakončily ve 21:30 hod. dvěma vítězstvími, nachozenými 20 kilometry k jednotlivým zápasům a vědomím,  že je ráno čeká budíček před šestou hodinou, aby včas stihly utkání proti německému soupeři SV Union Halle Neustadt e.V. Tento zápas se po celou dobu hrál pod naší taktovkou. Německé hráčky bránily naše holky jen za cenu nedovolených zákroků na brankovišti, byly často vylučovány a Zoračky s přehledem zvítězily 14:8.

Odpoledne nás čekal jediný český zástupce ve skupině DHC Slavia Praha. Toto družstvo hraje moderní, rychlou a technickou házenou založenou na vysokých spojkách, které svých parametrů často využívají ke střelbě ze střední vzdálenosti. Přesto s nimi holky odehrály velmi dobrý první poločas, který prohrály pouze o 3 branky. Ve druhé půli se již projevila větší sehranost a vyhranost hráček Slavie ze Žákovské ligy, které potvrdily svoje kvality a zvítězily 19:11. Zoračky tak po třech vítězstvích a dvou prohrách obsadily 3. místo v základní části turnaje a postoupily do skupiny A.


 

#

Tým

Zápasy

Výhry

Remízy

Prohry

Skóre

Body

1

DHC Slavia Praha (CZE)

5

5

0

0

91:42

10

2

Malév SC (HUN)

5

4

0

1

71:42

8

3

DHK Zora Olomouc (CZE)

5

3

0

2

62:61

6

4

SV Union Halle Neustadt e.V. (GER)

5

1

0

4

42:64

2

5

HC Schoten I (BEL)

5

1

0

4

45:79

2

6

FH78 I (DEN)

5

1

0

4

39:62

2

 

V hlavní části A jsme byli zařazeni do skupiny WC 19 a v prvním utkání nedělního bloku nás čekal chorvatský tým HC Lokomotiva Zagreb. Toto utkání bylo oboustranně velmi kvalitní. Soupeřky využívaly především svých fyzických parametrů, naše holky  pak technických dovedností se zakončením po uvolnění 1:1. Chorvatské hráčky svoji mírnou převahu dotáhly do vítězného konce a zvítězily 21:15.

K poslednímu utkání turnaje holky nastoupily proti slovenskému celku HC Tatran Stupava – Malacky, který ze základní skupiny postoupil po čtyřech vítězstvích z 2. místa. V tomto zápasu padalo málo branek díky kvalitním obranám a výkonům brankařek. V průběhu celého utkání byla patrná  převaha hráček Zory, které si zaslouženě připsaly dva body za vítězství 10:6. Do finálových bojů však postoupil pouze vítěz skupiny HC Lokomotiva Zagreb a pro naše hráčky účast na 26. ročníku Prague hanball cupu skončila.

 

Pro všechny hráčky byl tento turnaj velkou školou s možností konfrontace s předními evropskými a domácími družstvy s různými herními styly. O kvalitách našich soupeřů svědčí fakt, že so do finále probojovaly celky DHC Slavia Praha, která porazila HC Lokomotivu Zagreb 16:13 a zaslouženě obsadila 1. místo. V souboji o 3. místo byly úspěšnější dánské házenkářky Ajax Copenhagen I, které porazily své krajanky  Viby IF Haandbold I 12:9. Naše holky se na tomto turnaji neztratily, ve všech utkáních příkladně bojovaly a mnohdy dokázaly potrápit starší a zkušenější soupeře. Nechci zde vyzdvihovat jednotlivce, ale chci pochválit celý tým, který si turnaj náležitě užil a získal cenné zkušenosti do dalších utkání. Je též důležité, že se všechny hráčky zapojily do hry a všechny se též zapsaly do střelecké listiny.

 

 

Sestava a branky: Klára Habermannová, Adéla Hůtová – Eliška Krejzlíková 14, Natálie Kuxová 24, Eliška Litvínová 7, Monika Machačová 14, Eliška Ryšánková 3, Klára Selingrová 10, Natálie Stroupková 4, Kamila Špačková 4, Vendula Vláčilová 7

Trenéři: Miloš Haloun a Petr Habermann

 

Holky, děkujem !!!     

 

 

#

Tým

Zápasy

Výhry

Remízy

Prohry

Skóre

Body

1

HC Lokomotiva Zagreb (CRO)

2

2

0

0

36:23

4

2

DHK Zora Olomouc (CZE)

2

1

0

1

25:27

2

3