English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Tři kola před koncem ve všech soutěžích bude ještě veselo

Tři kola před koncem ve všech soutěžích bude ještě veselo 18.04.2017 19:22:28 - autor: , přečteno 384x

1.liga ženy:

Poslední tři kola zbývají do ukončení prvoligové soutěže a z průběžné tabulky je jasné, že se o postupu lídra do interligy rozhodne mezi dvojicí týmů – HK Hodonín a VŠ Plzeň. Oba týmy hrají ještě tři utkání, Hodonín se střetne s oběma pražskými prvoligovými celky Vršovicemi a Kobylisy, jedno utkání sehraje doma a druhé v Praze, v posledním kole pak přivítá doma naše děvčata, která na podzim nad Hodonínem doma vyhrála 27:24. Plzeň bude hrát hned po Velikonocích městské derby s HC Plzeň a sezonu ukončí dvěma utkáními na hřištích soupeřů a to v Kunovicích a v Havl. Brodě. Oba tedy mají otěže ve svých rukách a jsou tedy schopni své snažení dotáhnout až k postupu. Je otázka jak oba baží po postupu mezi elitu, problémem mohou být finance, protože česko-slovenská soutěž je finančně podstatně náročnější, než současná 1. liga. Tento problém je však více problémem vedení klubů, takže uvidíme ….. Úplně jiné problémy i když  stejně závažné, řeší a budou řešit nejméně tři kluby, jejichž celky jsou ve vážném ohrožení v pásmu sestupu. Nejhůř jsou na tom oba dvanáctibodoví na 10. a 11. místě tabulky, tedy B tým Zlína a Kobylis, oběma navíc už zbývá do konce soutěže odehrát už pouze dva zápasy a o to, to mají složitější. V případě Zlína je situace pikantní v tom, že hrají v nedalekých Kunovicích, které na tom nejsou také o moc lépe a končí doma proti ještě méně vzdálenějším Otrokovicím, odkud hráčky mohou cestovat k utkání soupeře, trolejbusem MHD. Je velmi obtížné tipovat dnes, kdo soutěž opustí, k záchraně by mělo stačit 16 bodů a to v současné tabulce nemá nikdo s výjimkou první čtveřice družstev.

Jisté dnes je pouze to, že vítěz první ligy by měl postoupit do WHIL a uvolněné místo v 1. lize zaujme jeden z trojice sestupující z nadstavby interligy v play-out (Písek, Veselí, Zlín). Pro zajímavost z druholigových celků na prvních místech obou skupin, jsou na tom nejlépe ve skupině západ, Čes. Budějovice, které vedou s tříbodovým náskokem před další jihočeskou dvojicí – Jindř. Hradec - Písek B. Ve skupině východ je už jasným vítězem a tedy postupujícím do 1. ligy celek HK Ivančice.

Naše B družstvo je zatím na lichotivém třetím místě tabulky, které si ale bohužel s největší pravděpodobností neudrží, když má před sebou také už jen dvě utkání, to první v sobotu v Otrokovicích a končí posledním kolem v Hodoníně. Ani děvčata Otrokovic nebudou mít v posledních kolech příliš klidné spaní. Los si v závěru soutěže trochu zalaškoval, když proti sobě v posledních kolech nastoupí trojice hodně ohrožených „regionálních“ soupeřů – Otrokovice, Kunovice a B tým Zlína. Tady asi žádné kalkulace nebudou platit, hrát se bude muset nadoraz. Dá se tedy předpokládat, že do sobotního utkání proti našemu Béčku nastoupí určitě to nejlepší co má otrokovický trenér Boršický k dispozici, tedy mimo obou brankařek, jedna z nejlepších střelkyň minulých, ale i tohoto ročníku – slovenská ostrostřelkyně – Júlia Dolečková, za svobodna Varhaníková. Dalšími oporami jsou dvě z mladších odchovankyň klubu Tereza Divílková (1997), která v minulých dvou sezonách absolvovala přípravu v našem A týmu žen a další z velkých talentů Lenka Sekulová (2000). Na hřišti se jistě objeví i obě zkušené Ličmanová a Pavla Nevařilová, bývalá reprezentantka, která má ještě stále platnou registraci v islandském Fram Reykjavik, s nímž hrávala v Evropských pohárech, ale také rychlonohá Tereza Vysloužilová, která zkoušela štěstí už také v interligovém Veselí. Trenérka Olomouce Jana Fischerová bude mít těžší pozici při sestavování týmu do Otrokovic, protože A tým hraje ve stejný den v Ostravě poslední utkání dlouhodobé části WHIL, nastoupit nebude moci ani žádná z hráček dorostenek, které  budou hrát své důležité utkání v Otrokovicích až po utkání žen.        

Rozpis 20. kola 1.ligy žen:   

 

Čtvrtek 20. 04. v 18:30 hod.: Slávia VŠ Plzeň – HC Plzeň

Sobota 22. 04. v 13:00 hod.: Jiskra Otrokovice – DHK ZORA Olomouc  B

Sobota 22. 04. v 16:30 hod.: SHK Kunovice – HC Zlín  B 

Sobota 22. 04. v 17:00 hod.: Jiskra Havl. Brod – Sokol Vel. Meziříčí

Neděle 23. 04. v 15:30 hod.: HK Hodonín – Sokol Vršovice

Volný los má Sokol II. Kobylisy   

Starší dorky:

Momentálně asi nejzajímavější závěr soutěže se dá s určitostí očekávat u starších dorostenek východ. Tři kola před koncem je v čele trojice naprosto vyrovnaných soupeřů, kteří bojují ze všech sil o postup do bojů o cenné kovy. V minulém kole z tohoto souboje asi už definitivně odpadlo Veselí, i když i děvčata trenéra Slováka mohou ještě výrazně promluvit do konečného pořadí, když v neděli přivítají na svém hřišti celek Zlína bojujícího o nejvyšší mety. Čelo tabulky se srovnalo před závěrem i po stránce počtu sehraných zápasů, první trojici ještě čekají tři zápasy a nejvýhodnější pozici má asi Hodonín, který hraje dva zápasy doma a jediný v předposledním kole v Brně proti Tatranu Bohunice. Družstvo Zlína hraje v závěru dvakrát na hřištích soupeřů, v neděli ve Veselí a v posledním kole pojede do Ostravy k utkání proti Porubě, v předposledním kole ještě hostí nevyzpytatelné Otrokovice. Nejsložitější situaci mají asi naše děvčata, která hrají všechna utkání na hřištích soupeřů, postupně v Otrokovicích, Porubě a v posledním kole u lídra v Hodoníně. Závěr soutěže tedy bude hodně zajímavý, o všem se může rozhodnout v kterémkoliv z následujících kol. To ve skupině západ už mají jasno, o zlato se tam utká vítěz skupiny Baník Most s vítězem skupiny východ. Na utkání o bronzové medaile s některým z Moravských celků jsou dva adepti „české“ skupiny – DHC Plzeň a Slavia Praha a ti si rozhodující zápas zahrají proti sobě v neděli 23. dubna v Plzni.   

V minulém kole došlo k jedinému utkání, které svým výsledkem ovlivnilo pořadí v čele tabulky. Našim děvčatům se podařilo odčinit podzimní porážku z Veselí a vyhrály desetibrankovým rozdílem. Je však třeba uznat, že soupeř neměl k dispozici úplnou sestavu, trojice děvčat  hrála utkání za ženy v interlize. to však je problém klubu, nikoliv náš. V ostatních zápasech vyhráli bez problémů favorité, Hodonín vyhrál bez potíží ve Vel. Meziříčí, Bohunice po boji porazily doma Otrokovice, když v domácím dresu zářila autorka 12 branek Svobodová, ale ještě pilnější byla otrokovická  Stuchlíková, která se trefila dokonce 15 krát. Ve Vel. Bystřici prohrály poslední domácí, se Sokolem Poruba, vysoko, rozdílem 15 branek. Naše děvčata pojedou v sobotu do Otrokovic, s cílem připsat si dva důležité body. Jejich úloha však nebude vůbec jednoduchá, družstvo Otrokovic disponuje mladým družstvem, převážně ročníků 2000 – 01, tedy mladších dorostenek, věkově starších (1998/99) je v družstvu pět, ty hrají mimo starších dorostenek ještě i v družstvu žen v 1. lize. Nejvýraznějšími hráčkami jsou právě ty nejmladší, zejména Lenka Sekulová, Stuchlíková a Slováčková, z těch starších je nejproduktivnější Lednická.

Rozpis 20. kola 1.ligy starší dorky:   

 

Sobota 22. 04. v 15:00 hod.: Sokol Poruba – Tatran Bohunice

Sobota 22. 04. v 15:00 hod.: Jiskra Otrokovice – DHK ZORA Olomouc

Neděle 23. 04. v 13:00 hod.: SHK Veselí n. M. – HC Zlín

Neděle 23. 04. V 17:30 hod.: HK Hodonín – SK Vel. Bystřice  

Volný los má Sokol Velké Meziříčí

 

 

Mladší dorky:

Jedinou soutěží dorostenek je letos 1. liga mladších dorostenek, kde vzejdou mistři a další medailisté po skončení dlouhodobé soutěže. Lídry soutěže jsou bez ztráty bodu mladší dorky Ivančic, které ale mají jen minimální náskok před HC Zlín, vypadá to tak,  že o výsledku a o mistru se rozhodne v jediném utkání, v předposledním kole, kdy dosavadní vedoucí celek HK Ivančice bude hrát ve Zlíně. Nakonec může o mistru rozhodnout právě toto jediné utkání. Na podzim v Ivančicích vyhrála domácí děvčata 27:21, teoreticky tedy i porážka ve Zlíně rozdílem pěti branek zajistí Ivančicím mistrovský titul, přotože se dá jen stěží předpokládat, že by oba nejlepší ztratili ještě s jiným soupeřem nějaký bod, Ivančice hrají obě zbývající utkání doma s Olomoucí a Hájemi, Zlín naopak bude hrát na hřištích soupeřů v Praze proti Hájům a v Porubě. Také o bronzových medailích je prakticky rozhodnuto – Slavia Praha má čtyřbodový náskok a stačí jí ze tří posledních  zápasů jednou vyhrát.   

Naše děvčata jedou v neděli hrát do Ivančic, bez valných nadějí na konečné vítězství. Do konce jim zbývá mimo tohoto zápasu sehrát ještě utkání v Ostravě proti Sokolu Poruba, na nijak závratný posun v tabulce vzhůru už to sice nevypadá, ale  zikem dvou bodů v posledním kole v Ostravě by se mohla děvčata přece jen posunout do středu tabulky, protože Háje, které jsou v tabulce dva body před nimi hrají s oběma družstvy v čele tabulky a doma s Plzní, tedy bez valných nadějí na bodový zisk. V utkání s lídrem tabulky v Ivančicích si naše děvčata příliš šanci nedávají, družstvo soupeře je výborným družstvem s řadou reprezentantek v sestavě, většina hráček hraje na hostování v našem družstvu starších dorostenek (Vavroušková a Olšová) a v družstvu Vel. Meziříčí hraje dokonce pětice hráček (Šiplová, Patočková, Cahová, Fraňková a Bendová).

Rozpis 20. kola 1. ligy mladší dorky:                                       

Sobota 22. 04. v 12:00 hod.: HC Praha Háje – HC Zlín

Sobota 22. 04. v 15:00 hod.: Jiskra Havl. Brod – Házená Jindř. Hradec

Neděle 23. 04. v 11:30 hod.: HK Ivančice – DHK ZORA Olomouc

Neděle 23. 04. V 16:30hod.: DHC Plzeň – DHC Slavia Praha

Volný los má Sokol Vršovice