English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Sedmé vítězstíví Hanaček nad českými soupeři - DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 24:20 (14:9)

Sedmé vítězstíví Hanaček nad českými soupeři - DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 24:20 (14:9) 06.02.2008 22:51:05 - autor: vasek, přečteno 2220x

Posedmé nastoupily v utkání proti Slavii Hanačky v letošním ročníku interligy proti českému soupeři a posedmé si připsaly dva body. Utkání se Slavií bývají vždy velmi prestižní a přestože Olomoučanky v posledních dvou zápasech svého soupeře celkem jednoznačně přehrály (výhry o 11 a 16 branek) nenastupovaly do utkání bez respektu. Navíc musely oželet účast své nejlepší střelkyně Martiny Šaškové (nemoc) a reprezentačního křídla Barbory Stuchlové (pracovní povinnosti). Částečné obavy pramenily z vědomí, že Slavia se v posledních týdnech posílila o slovenské hráčky Bánkovou a Staršichovou a v kádru se objevila odchovankyně Havl. Brodu a hráčka juniorského družstva Slavie Hana Kutlvašrová.

Družstvo Slavie nakonec do Olomouce přijelo bez obou avizovaných slovenských posil, od začátku však nastoupila mladičká Kutlvašrová a ta dala o sobě hodně vědět. Potvrdila že v ní roste další velký talent české ženské házené. Družstvo Slavie působilo velmi sympaticky a sebevědomě, na hráčkách vůbec nebyla znát víkendová porážka ve Zlíně a po většinu času držely s favorizovanými domácími krok. Oporou byl i výkon brankařky Selicharové, postupem času ji však Olomoucké střelkyně stále častěji prostřelovaly a tak do branky v průběhu druhého poločasu nastoupila mladá Satrapová. V poli byla nejlepší hráčkou jak již bylo řečeno Kutlvašrová, více se čekalo od Crhové, střelkyně z první desítky pořadí interligy, která dala jen jedinou branku ze hry.

Domácí celek se opíral zase především o výborný výkon své brankařky, tentokrát se mezi tyče postavila Lenka Černá a stejně jako Bára Raníková v sobotu v Písku i ona byla výborná. Většina hráček v poli se v současnosti trochu potýká se ztrátou formy a herní pohoda chybí zejména při zakončování akcí. O to cennější je tedy to, že i přesto že se družstvu nedaří tak jako v podzimních měsících, dokáže se s touto situací poprat a maximální bojovností přehrávají své soupeře. Věřme, že se sportovní forma postupně vrátí a v pravý čas bude hra Hanaček zase plná lehkosti, elegance, ale i tvrdosti a agresivity, která jim byla před několika týdny tak vlastní.

Utkání se vyznačovalo jak již bylo řečeno vyrovnaností hry, rozhodujícími okamžiky je možno nazvat pětiminutovku v závěru prvního poločasu, kdy se jim podařilo odskočit ze stavu 8:8 na 12:8 a vzápětí na poločasových 14:9. Ve druhé půli ještě Slavia několikrát zahrozila a snížila na tříbrankový rozdíl, větší drama až do konce utkání už však domácí nepřipustily a své zasloužené vítězství dotáhly až do konce utkání. Zajímavostí utkání byla jubilejní 300. přesná trefa v ligovém utkání Míši Hrbkové, které dosáhla ve svém 91. mistrovském utkání v interligovém dresu ZORY Olomouc. Na avizovanou 1000. branku Martiny Šaškové si tak budeme muset počkat až nejméně do středy ve Zlíně. Má jich totiž na svém kontě přesně 997.

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:6, 6:7, 8:7, 8:8, 12:8, 12:9, 14:9 - 15:9, 15:11, 17:11, 17:13, 18:15, 19:15, 21:17, 22:19, 24:19, 24:20.

Rozhodčí: Bečička, Horák 300 diváků 7m hody: 3/2 - 5/4 Vyloučení: 3 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc:
Černá, Raníková, Kozáková - Hejtmánková 4/2, Selucká, Kovačíková, Marcišová, 2, Hrbková 2, Vašková 5, Dostálová 4, Kňourková, Spíchalová 3, Salčáková 1, Tomečková 3.

Slavia: Melicharová, Satrapopvá, Průšová - Crhová 5/4, Kleperádová, Štolfová 3, Knedlíková, Krouská 3, Kastnerová, Mouleová 1, Kutlvašrová 5, Jonášová 1, Janečková 1, Medunová 1.