English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Rumunky potvrdily svou kvalitu, Hanačky ale nezklamaly - DHK ZORA Olomouc - H.C. Dunarea Braila 26:27 (13:13)

Rumunky potvrdily svou kvalitu, Hanačky ale nezklamaly - DHK ZORA Olomouc - H.C. Dunarea Braila 26:27 (13:13) 10.02.2008 08:43:12 - autor: vasek, přečteno 2508x

HC Dunarea Braila

První osmifinálové utkání házenkářského Challenge Cupu potvrdilo očekávání, rumunský celek se představil jako vyspělý a výborně připravený kolektiv, s řadou vynikajících házenkářek, který v Olomouci předvedl představení z házenkářské moderny. Také domácí celek navázal, ve výborné divácké atmosféře slušně zaplněné haly, na předchozí kvalitní pohárové duely a po většinu zápasu tahal za delší konec. Vždyť hostující družstvo vedlo v průběhu prvního poločasu jen několikrát a to nejvíce rozdílem dvou branek, naopak po změně stran si domácí vypracovaly až čtyřgólový náskok, v koncovce však byly Rumunky přece jen šťastnější.

Hanačky předvedly skvělý nástup do utkání a během čtyř minut vedly 3:0. Pak se však rozstřílely dvě nejproduktivnější hráčky hostí, vysoká A. Braniste a nejlepší hráčka na hřišti Elena Moise a během tří minut vedly Rumunky 4:3. Až do konce prvního poločasu se obě družstva střídala ve vedení, aby první část utkání skončila plichtou. Také úvod druhého dějství patřil domácím, bohužel několika nepřesnostmi dovolily hostím srovnat. Potom však přišly hvězdné chvíle Míši Hrbkové, která dvěma brejky, doplněnými přesnými trefami Hejtmánkové a Vaškové zařídily vedení domácích o nadějné 4 góly. Rumunky opět snížily na kontaktní jedinou branku, ale znovu Hrbková podpořena Šaškovou zvýšily rozdíl branek na 24:20. Poslední desetiminutovka však vyšla lépe hotujícímu celku, který ji vyhrál 2:7.

Blížil se závěr utkání a když ve 29. minutě vyrovnala Romana Tomečková ze sedmičky na 26:26 a Rumunky v té době hrály skoro minutu jen ve čtyřech, zdálo se, že Hanačky v utkání budou bodovat. V poslední minutě utkání si pak hostující trenér vyžádal oddechový čas, který mu byl přidělen v trochu sporném momentě kdy domácí už získaly míč a A. Branniste prostřelila Raníkovou. V době, kdy se čas zastavil na čísle 29:56, a Rumunky stále hrály oslabeny už však jen o jednu hráčku, dostala za hrubý faul červenou kartu hostující Berehoiu a byla nařízena sedmička, Romana Tomečková však svou předchozí přesnou střelu nezopakovala a trestný hod neproměnila.

Domácí děvčata sehrála velmi dobrý zápas, za svůj výkon a bojovnost se nemusí stydět a určitě si zasloužila když ne vyhrát, alespoň si připsat jeden bod. Zaplatily však daň za nezkušenost, soupeř dovedl jejich zaváhání vždy potrestat. Děvčata však znovu prokázala, že se nemusí bát ani konfrontace se silnými Evropskými týmy a také pojedou jistě za týden do Rumunska v bojové náladě s cílem zopakovat výborný výkon a pokusit se o malý zázrak. Od svých soupeřek a několika rumunských fandů si vysloužila uznání a respekt, soupeř si na ně dá jistě v domácím prostředí velký pozor.

Z družstva domácích byla oporou znovu brankařka Barbora Raníková, ve výborném světle se představila obě mladá křídla Míša Hrbková a Romana Tomečková, škoda však, že obě svorně neproměnily po jednom 7m hodu (třetí má na „svědomí" Hejtmánková). Na obou nejlepších střelkyních družstva Vaškové a Šaškové byla trochu znát předchozí zdravotní indispozice, své si však obě odvedly, stejně jako na rozehrávce Hejtmánková a v obraně především Spíchalová a Kovačíková. Také Rumunky měly výbornou brankařku v Daniele Ancerencu, výbornou střelbu z dálky předvedla vysoká Alina Braniste, ale skvělá byla jedna z nejlepších střelkyň rumunské nejvyšší soutěže Elena Moise,která nejen že proměnila bezpečně všechny čtyři sedmičky, ale její pohyb po hřišti, uvolnění, zakončování akcí a rozehrávky byly ukázkové. Rumunky se představily s velezkušeným celkem, vždyť 7 hráček již překročilo třicítku a nejmladší hráčkou byla jediná 22 letá Janina Luca. Navíc 9 hráček družstva má již za sebou řadu ročníků v Evropských pohárech včetně startů Champions League v různých rumunských družstvech.

Průběh utkání: 3:0, 3:4, 5:4, 8:5, 8:7, 9:9, 10:12, 12:12, 12:13, 13:13 - 15:13, 15:15, 18:15, 19:16, 21:17, 21:20, 24:20, 24:22, 25:22, 25:26, 26:26, 26:27.

Rozhodčí: Jaskins, Zabko (oba Lotyšsko) 700 diváků 7m hody: 7/4 - 4/4 Vyloučení: 3 - 6, navíc červená karta za faul v čase 29:56 - Elena Berehoiu

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Černá - Hejtmánková 3, Stuchlová, Kovačíková, Marcišová 1, Šašková 3, Hrbková 4/1, Vašková 2, Dostálová 3, Kňourková, Spíchalová 3, Salčáková, Tomečková 7/3.
Trenér: Lubomír Krejčíř

Braila: Ancerencu, Vasile, Pelin - Cristea, Boduírlau 1, A. Braniste 8, Tomuleanu, Craciun 2, Luca 2, Lipan 1, Radovic 2, Berehoiu 3, D. Braniste, Moise 8/4.
Trenér: Liviu Palashiv.