English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Vrcholí boj o titul starších dorostenek.

Vrcholí boj o titul starších dorostenek. 16.05.2017 10:56:11 - autor: , přečteno 332x

          Necelé dva týdny uplynuly od posledních zápasů 1. ligy starších dorostenek a od doby, kdy pro olomoucké dorostenky skončila letošní sezona. Přitom v uplynulých čtyřech letech kralovaly Olomoučanky této kategorii, když získaly čtyři mistrovské tituly v řadě a ve více než 80 mistrovských zápasech jen čtyřikrát neuspěly. Ovládly také zatím tři ze čtyř česko - slovenských pohárů, které jsou vždy vyvrcholením sezony a jsou přehlídkou toho nejlepšího v dorostenecké kategorii v obou zemích. Každá série ale jednou končí, skončila i ta velká série Hanaček. I přes nepříjemnou desetibrankovou porážku v posledním kole v Hodoníně, která se jim v celé své bohaté historii nepřihodila, odcházejí svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře se vztyčenou hlavou a je vůbec otázkou, zda se někomu z následovníků podaří takovou sérii zopakovat.

          Na moravský trůn starších dorostenek tedy usedla po právu děvčata z Hodonína, která shodou okolností prohrála v celé sezoně jen dvakrát a to se Zlínem a další bod ztratila po remíze v Otrokovicích. Vůbec nechceme podceňovat kvality hodonínského týmu, ale je skutečností, že své vítězství dosáhla prakticky trojice nejlepších, výborná brankařka Zichová a dvě kanonýrky levoruká Valerie Smetková a Nikola Kalinová, ale hráčský kádr čítá celkem pouze deset hráček včetně jediné brankařky. Paradoxně naše děvčata, která neztratila ani bod v jarních odvetách do posledního kola a pokud by nedošlo ke kolapsu v Hodoníně a své utkání tam zvládla, mohla svou hvězdnou sérii klidně prodloužit ještě o další sezonu. Na kdyby se ale hrát nedá, skutečností byla krutá porážka a konec sezony. Musíme ještě připomenout, že osudovému kolapsu se v sezoně nevyhnul ani největší favorit vítězství v moravské skupině – HC Zlín, který si vlastně celou sezonu prohrál po porážce ve Velké Bystřici, která nakonec získala v celé sezoně pouhé 4 body.

          Hodonínský tým nastoupil v uplynulém víkendu ke svému prvnímu zápasu o titul, když v hodonínské hale podlehl vítězi skupiny západ Baníku Most dvoubrankovým rozdílem 21:23. Mostečanky vyhrály skupinu západ bez ztráty jediného bodu, jde o družstvo, poskládané z největších talentů z celé republiky, které si movitý mostecký klub vytáhl do svého klubu a vychovává z nich nástupkyně mistrovského celku žen, ve kterém dostávají mladé teenagerky od trenéra Petera Dávida velký časový prostot v utkáních interligy žen. Řada hráček už nastoupila také k několika zápasům ve WHIL – Stříšková, Jungová, Šípová, Ecksteinová, Mikulášková a Ferencová.  Družstvo také disponuje plným čtrnáctičlenným hráčským kádrem, kterému jen těžko může omezená desítka hodonínských děvčat konkurovat. Pokud jde o zastoupení v reprezentacích z týmu Hodonína jsou v dorosteneckém výběru Smeková a bankařka Zichová, z celku Mostu pak v juniorkách Ecksteinová a Jungová a v dorosteneckém týmu ČR Dvořáková, Mikulášková, Novotná, Stříšková a Šípová. V prvním utkání se střelecky nejvíc dařilo v dresu domácích Kalinové 7 a Smetkové 5, z družstva Mostu se prosadily nejvíc Šípová 7 a Stříšková 6 branek. Odveta se hraje v Mostě v neděli 21. května v 17:00 hod. Obě družstva budou startovat v prvním červnovém víkendu ve Zlíně na česko-slovenském poháru.  

          V zápase o třetí místo se hrálo první utkání v Plzni, kde druhý tým západní skupiny DHC Plzeň vyhrál nad Zlínem 24:23.  Obě družstva jsou plné reprezentantek, v družstvu Plzně to jsou v juniorkách ČR Franzová a v dorostenkách Poslední, Kepková, Franková, Oravcová a Šmrhová, z družstva Zlína jsme napočítali 3 juniorské  reprezentantky - obě brankařky Rybníčková a Sedláková a Polomíková a v týmu dorostenek ČR pak Herbočková, Hubová, Pavelková, Plachá, Polášková a Ševčíková. Nejvíc branek v prvním zápase v Plzni nastřílely, v týmu domácích Oravcová 10 a Franzová 4, z družstva Zlína byly nejúspěšnější Herbočkov a hubová  6 a Polomíková 4 banky. Odveta se hraje v neděli 21. května v 17:30 hod. v hale Euronics ve Zlíně.