English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Líté boje ve finále zápasů play-off

Líté boje ve finále zápasů play-off 24.05.2017 10:12:55 - autor: , přečteno 253x

           Uplynulý víkend zatím jen poodhalil roušku skrývající nastávající rozuzlení finálových zápasů play-off. Podle rozpisu začaly první zápasy na hřištích celků, které byly hůře postavenými družstvy a oba výsledky jsou tedy do jisté míry překvapeními, protože pro vítězná družstva a v tomto případě pro outsidery, znamenají v obou případech mečboly. Pro favority, kterými jsou ve dvojici bojující o titul obhájce Baník Most, pro družstvo hrající o bronzové medaile, kterým je také obhájce loňského třetího místa – Sokol Poruba, bude vyvíjen nepříjemný tlak, protože jen málo může scházet k tomu, aby obhajoba neopadla podle představ.

          Pokud se podíváme na oba duely tak ten, ve kterém se bojuje o titul, byl hodně vyrovnaný a rozhodlo se po nerozhodném výsledku po základní části (20:20) a střelbou  7 m hodů, které rozhodla až v poslední sérii Veronika Galušková – hráčka Slavie Praha. První vítězný bod si tedy připsaly Slavistky, série se nyní stěhuje na sever Čech a dá se předpokládat, že oba celky udělají všechno pro to, aby si opět sáhly na mistrovskou trofej. Každopádně to však bude boj na ostří nože. V druhém utkání už tolik emocí v prvním zápase nepanovalo. Domácí děvčata, po nejtěsnějším poločasovém vedení, dokázala za excelentní podpory brankařky Lucky Raškové, rozpoutat  po nástupu do druhého poločasu absolutní peklo, za první desetiminutovku druhého poločasu navýšily své vedení na 17:10 a všichni v hale začali věřit, že výborně rozehranou partii dovedou do vítězného konce, což se nakonec podařilo. Je jasné, že podobné peklo mohou Hanačky očekávat i v sobotním pokračování duelu v Polance n O., kde se utkání bude hrát. Nic tedy není rozhodnuto, Hanačky učinily v domácím prostředí jen první krok, věřme však, že i víkendové pokračování bude mít podobný průběh a že si naše děvčata z Ostravy povezou domů po osmi letém půstu opět medaili, byť by měla jen bronzový lesk. Stejný cíl však pro víkendová utkání budou mít domácí děvčata.

          Na Slovensku vede po prvních dvou utkáních série, která se hraje na tři vítězná utkání, obhájce titulu Iuventa Michalovce, která vede v sérii 2:0 na zápasy, i když v prvním zápase musely domácí tvrdě bojovat a vyhrály až po střelbě sedmimetrových hodů, když v normálním hracím čase skončilo utkání remízou 20:20 a Zemplíčanky vyhrály až po nervy drásajícím souboji v 34 pokusu série sedmiček. Nedělní utkání už vyhrály domácí 27:23, Šaľanky však chtějí každopádně sérii po domácích zápasech prodloužit a chtějí se na Zemplín každopádně ve středu 31. května vrátit a rozhodnout až v páté sérii. V souboji o bronzové medaile vstoupily lépe hráčky Prešova, které vyhrály první ze soubojů v Partizánskem 25:16 a vykročily tak k zisku historicky první medaile. Rozhodující zápas se hraje v sobotu na Šariši.

          Předposlední zápas nadstavby českých celků o konečné 5. – 7. místo přinesl labutí píseň pro domácí Veselí, které porazilo Zlín doma 28:25, což však už vůbec nic nemění na posledním místě Veselí. I když poslední místo by znamenalo sestup o kategorii níž, Veselští funkcionáří jsou však v klidu. Vědí, že WHIL by se měla rozšířit na 14 družstev 8 českých a šest slovenských a vědí také, že na příklad Jindř. Hradec skončil před několika lety šestkrát v řadě na posledním místě mezi českými týmy a až na šestý pokus nakonec interligu opustil.             

Přehled zápasů play-off:

2. utk. o titul ČR – sobota 27. 05. 2017  v 18:00 hod.: Baník Most – Slavia Praha

3. utk. o titul ČR – neděle 28. 05. 2017  v 18:00 hod.: Baník Most – Slavia Praha

 

2. utk. o bronz ČR – sobota 27. 05. 2017 v 17:00 hod.: Sokol Poruba – ZORA Olomouc

3. utk. o bronz ČR – neděle 28. 05. 2017 v 18:00 hod.: Sokol Poruba – ZORA Olomouc

Nadstavba ČR: neděle 27. 05. 2017 v 18:00 hod.: HC Zlín – Sokol Písek

 

3. utk. o titul SR – pátek 26. 05 2017 v 18:00 hod.: Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce

4. utk. o titul SR – sobota 27. 05. 2017 v 10:30 hod.: Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 

2. utk. o bronz  SR – sobota 27. 05. 2017 v 18:00 hod.: Bemaco Prešov – Slávia Partizánske

3. utk. o bronz  SR – neděle 28. 05. 2017 v 10:00 hod.: Bemaco Prešov – Slávia Partizánske