English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Česko-slovenský pohár dorostenek vyhrály Michalovce a Ivančice

Česko-slovenský pohár dorostenek vyhrály Michalovce a Ivančice 29.05.2017 22:40:18 - autor: , přečteno 214x

            Už popáté se letos na závěr dorosteneckých soutěží v Česku a na Slovensku, konal turnaj dorostenek obou kategorií jako vyvrcholení dorosteneckých soutěží. Počin obou sousedních házenkářských svazů byl výbornou pobídkou pro kluby, až na několik výjimek, zejména v prvních ročnících, kdy se nezúčastnily ty nejlepší z obou zemí, zejména však slvenských jinak vždy startují první dvě nejlepší družstva starších a mladších kategorií. Výjimkou nebyl ani letošní ročník, který se hrál v obou kategoriích ve sportovní hale Euronics ve Zlíně a byl výbornou konfrontací úrovně a kvality hry starších a mladších dorostenek obou zemí. Zlínský turnaj navázal svou kvalitou určitě na všechny předchozí ročníky a v některých je i předčil.

            V kategorii starších dorostenek se setkala ve vyvrcholení turnaje dvojice velmi kvalitních týmů, obou mistrovských celků, shodou okolností z klubů mistrovských družstev dospělých – Iuventy Michalovce a Baníku Most, s řadou talentů, kteří předváděli házenkářskou modernu, založenou na technické zdatnosti většiny hráček, kreativitě hry ale i s výborným bráněním a tvrdou střelbou, fyzicky velmi dobře disponovaných hráček. Vzájemné utkání obou mistrovských týmů bylo opravdovým vyvrcholením třídenních bojů: Zajímavým úkazem byla skutečnost, že zatímco uvedené utkání se vyznačovalo vyrovnaností výsledku i hry, Slovenky v ostatních duelech své soupeřky převyšovaly výraznými rozdíly, zatímco Baník Most sehrál i zbývající zápasy s velmi těsnými výsledky. Ve výborné konkurenci se neztratil ani Hodonín, který dovedl držet krok zejména s českým mistrem, kterému podlehl jen těsně o jedinou branku.

            V mladších dorostenkách předčily jednoznačně oba české týmy své slovenské soupeřky a obsadily jednoznačně první dvě místa. Znovu se ukázalo, že nejlepším českým a dnes už česko-slovenským družstvem mladších dorostenek jsou děvčata Ivančic, které nejen že znovu porazily jednoznačně největšího rivala Zlín a navíc znovu na jeho hřišti, ale vyhrály i nad oběma slovenskými celky, i když s mistrovským Prešovem vyhrály jen o jedinou branku. O vyrovnanosti svědčí navíc i to, že slovenský mistr skončil až na posledním místě, naopak domácí Zlín prohrál s Ivančicemi, ale s oběma slovenskými soupeři vyhrál naprosto suverénně. Znovu se potvrdilo, že Ivančice, jehož většina hráček, hrála uplynulou sezonu mimo své soutěže také na hostování v družstvech starších dorostenek (Olomouc, Vel. Meziříčí a Bohunice), těží ze zkušeností a hry vyšší kategorie, což se v soutěži markantně potvrdilo.   

            Letošní ročník turnaje byl také prvním, na kterém chyběly dorostenky Zory Olomouc.  Ty kralovaly v prvním ročníku v roce 2013 a to v obou kategoriích. Mladší hrály ještě ve druhé ročníku v Šaľe, čímž jejich účast skončila. Starší naopak vyhrály první tři turnaje v řadě, až ve svém čtvrtém startu před rokem v Michalovcích skončily za oběma slovenskými celky na třetím místě.

http://www.hkivancice.cz/article/detail/id/550

 V jednotlivých ročnících bylo pořadí účastníků následující:

 Mladší dorostenky:

1. ročník 2013: (Hodonín)

     1. DHK ZORA Olomouc    6

     2. DHC Plzeň                    4

     3. MHK Bytča                    2

     4. UDHK Nitra                   0

2. ročník 2014: (Šaľa)

     1. SVŠ Plzeň                     4

     2. MHK Bytča                    4

     3. Slovan Duslo Šaľa        2

     4. DHK ZORA Olomouc     

3. ročník  2015:  (Hodonín)

     1. Iuventa Michalovce       6

      2. Štart Trenčín                 4

      3. DHC Slavia Praha         2

      4. Sokol Poruba                0  

4. ročník  2016: (Michalovce)  

     1. Iuventa Michalovce      6

      2. UDHK Nitra                  2

      3. HK Ivančice                  2

      4. HC Plzeň                      2

 5. ročník  2017: (Zlín)

     1. HK Ivančice                 6

      2. HC Zlín                        4

      3. Slovan Duslo Šaľa       2

      4. Bemaco Prešov           0

 

 

Starší dorostenky:

1. ročník 2013: (Olomouc)

 1. DHK ZORA Olomouc  6  

 2. DHC Slavia Praha       4

 3. Iuventa Michalovce     2

 4. MHK Bytča                  0 

2. ročník 2014: (Šaľa)

 1. DHK ZORA Olomouc  6

 2. Iuventa Michalovce     4

 3. UDHK Nitra                 2

 4. SVŠ Plzeň                    0

3. ročník 2015: (Olomouc)

 1. DHK ZORA Olomouc  6

 2. HC Zlín                        4

 3. MHK Bytča                  2

 4. UDHK Nitra                 0  

4. ročník 2016: (Michalovce)      

 1. Štart Trenčín                6

 2. MHK Bytča                 2

 3. DHK ZORA Olomouc 2

 4. Sokol Písek                  2 

5. ročník 2017: (Zlín)

 1. Iuventa Michalovce    6

 2. DHK Baník Most       4

 3. UDHK ŠG Nitra         2

 4. HK Hodonín              0