English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ani remíza v Rumunsku na postup do čtvrtfinále nestačila - H.C. Dunarea BRAILA - DHK ZORA OLOMOUC 27:27 (15:13)

Ani remíza v Rumunsku na postup do čtvrtfinále nestačila - H.C. Dunarea BRAILA - DHK ZORA OLOMOUC 27:27 (15:13) 17.02.2008 09:06:47 - autor: vasek, přečteno 3680x

HC Dunarea Braila

Ani výborný koncentrovaný výkon v odvetě v Rumunsku nestačil házenkářkám DHK ZORA Olomouc k postupu do čtvrtfinále Evropského Challenge Cupu. Po velkém boji však dokázaly remizovat v bouřlivém prostředí před 1500 diváky znovu potvrdily, že se mohou bez obav postavit i silným soupeřům zvučných jmen.

Po domácí porážce o jedinou branku (26:27) neodjížděly Hanačky do Rumunska v roli favorita, přesto se však chtěly o postup poprat a velkému favoritovi jejich cestu do čtvrtfinále ještě znepříjemnit. To se jim v plné míře podařilo a domácí družstvo v dramatické koncovce muselo použít všechny prostředky, aby postup co nejtěsněji uhájilo. Přitom utkání se pro české družstvo vůbec nevyvíjelo příznivě. Domácí zahájily velkým tlakem do 20. minuty si vytvořily pětibrankový náskok, když Hanačky se nedokázaly prosadit proti skvěle chytající Ancerencu. Své sehrála i nervozita hostujících děvčat, která vyvrcholila i dvěma neproměněnými sedmičkami (Hrbková a Tomečková¨), naopak velezkušená domácí kanonýrka Moise se ze všech svých sedmiček nemýlila.

Na začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu zavelela k obratu ve skóre nejprve v pohodě hrající Vašková a dva úspěšné trháky Dostálové a Salčákové přinutily domácího trenéra k Time outu. Za stavu 10:10 se domácím rozstřílela vysoká Lipan, která vymetala růžky branky hájené Lenkou Černou. Necelé dvě minuty před skončením poločasu při vyloučení domácí hráčky se podařilo opět snížit na jedinou branku, nepozornost v poslední vteřině však dopomohla domácím snížit na jednobrankový rozdíl.

Také první pětiminutovku druhé půle začaly lépe domácí hráčky, když po brankách Spíchalové a Vaškové odpověděly proměněnou sedmičkou a dvěma proskoky a zase to bylo o pět branek. Na druhé straně se však znovu prosadila Katka Vašková, kterou její průniky sice hodně bolely, ale byly úspěšné. Za stavu 21:18, byla znovu vyloučena domácí hráčka a Hanačky toho náležitě využily. Nejprve Dostálová z brejku, dvakrát Vašková a Tomečková otočily v 15. minutě vývoj a hostující družstvo poprvé v zápase vedlo.(21:22). Naopak při následném vyloučení Marcišové trestaly zase domácí házenkářky. Znovu se chytila jejich nejlepší střelkyně A, Braniste, která se z dálky nemýlila. V tu dobu měly Hanačky také trochu smůly, když na jedné straně neproměnila Spíchalová samostatný únik, na druhé straně až po dvou úspěšných zákrocích Lenky Černé napotřetí po dorážce zvýšily Rumunky na 26:24.

Drama vrcholilo, Tomečková z brejku vstřelila kontaktní branku, bohužel se znovu prosadila Braniste a necelé 3 minuty před koncem znovu vedly domácí o dvě branky. Další brejk v podání Romany Tomečkové, která skórovala i přesto, že byla faulována za což byla domácí hráčka vyloučena. Hanačky zahrály postupný útok a Spíchalová z pivota rozhodla o dělbě bodů. Závěrečné sekundy domácí družstvo zoufale bránilo výsledek, bohužel mělo v držení míč a zkušeně dohrálo zápas před brankovištěm hostujícího ocelku.

Utkání bylo dramatické po většinu času a herní kvalitou převýšilo i olomoucký zápas před týdnem. V družstvu domácích zachytala velmi dobře Ancerencu, hostující hráčky to pak měly hodně těžké se prosadit přes vysokou zeď v podobě bránících Rumunek. Na soupeře tak platil především rychlý útok. Znovu se prosadila střelecky A. Braniste, které tentokrát úspěšně sekundovala Lipan. Z družstva DHK ZORA zachytala velmi dobře Lenka Černá, která prokázala, že tak vypjaté zápasy prostě umí. Hvězdou hostujícího družstva se pak stala ve skvělé střelecké pohodě hrající Kateřina Vašková, duší útočných akcí byla Veronika Hejtmánková, další z tradičních opor Martině Šaškově se tentokrát více dařilo v obranné fázi, které vévodila spolu s dalšími - Kovačíkovou, Šaškovou a Spíchalovou. Obě křídla Tomečková a Dostálová využívala své rychlosti, místo Stuchlové, která do Rumunska necestovala se prosadila Salčáková, která motala hlavu bránícím Rumunkám a nutila je faulovat. V obvyklé pohodě naopak nebyla tentokrát Míša Hrbková. Z pivotů dostala více prostoru Spíchalová a také ona obstála.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:4, 7:4, 9:4, 9:5, 10:5, 10:10, 12:10, 12:11, 14:11, 14:13, 15:13 - 15:14, 16:15:, 19:15, 20:15, 20:18,. 21:18, 21:22,, 22:22, 23:24, 26:24, 26:25, 27:25, 27:27.

Rozhodčí: Azemi, Beqiri (Kosovo) 1500 diváků 7m hody: 3/3 - 5/3 vyloučení: 4 - 1.

Sestavy a branky:
Braila: Ancerencu, Vasile, Pelin - Cristea 2, Braniste A. 8, Bodirlau, Tomuleanu, Cracium 4, Chitacu, Luca 2, Lipan 4, Radovič 2, Braniste D., Moise 5/3.

Trenér: Liviu PARASHIV

Olomouc: Černá, Raníková - Hejtmánková 3/3, Selucká, Kovačíková, Marcišová, Šašková 2, Hrbková, Vašková 8, Dostálová 5, Kňourková, Spíchalová 4, Salčáková 1, Tomečková 4.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Fotogalerie

Zobrazuji 125 (z 29 fotografií).  1 2 [další >>]