English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > ZORA letos došla z českých týmů v Evropských pohárech nejdál.

ZORA letos došla z českých týmů v Evropských pohárech nejdál. 17.02.2008 15:23:56 - autor: dhkzora, přečteno 2233x

Teprve do čtvrtfinále se nepodařilo proklouznout házenkářkám DHK ZORA Olomouc v letošním ročníku Evropské pohárové soutěže Challenge Cup. Přesto se však dostaly jako jediný český mužský, nebo ženský klubový celek až mezi 16 nejlepších týmů. Jediná branka nakonec rozhodla o tom, že Hanačky zůstaly před branami čtvrtfinále, když by jim stačilo v Rumunsku proměnit jedinou z šancí, které si v průběhu utkání vytvořily, což by jim k postupu stačilo.

Olomoučanky však zanechaly i v zaplněné hale v Braile výborný dojem a za své vystoupení v letošním ročníku Evropských pohárů se vůbec nemají za co stydět. Vždyť v sedmi zápasech, které letos v Challenge Cupu sehrály byly jen jednou poraženy a to nejtěsnějším rozdílem jediné branky. Olomoučanky si navíc mohly právem postěžovat na nepřízeň osudu při losování, vždyť jim přisoudila dva velmi kvalitní soupeře a to z nepříliš házenkářsky a ekonomicky atraktivních zemí (Polsko, Rumunsko).

Ohlédněme se krátce za skončenou pohárovou sezonou, alespoň několika statistickými údaji. Celkem sehrálo družstvo 7 utkání, z toho 3 ve skupině 2. kola Challenge Cupu ve dnech 28. - 30. září v domácím prostředí, a po dvou ve 3. kole, 3. a 10. listopadu proti Zgodě Ruda Sl. z Polska a nyní 9. a 16. února 2008 proti rumunskému družstvu HC Dunarea Braila.

Přehled výsledků
DHK ZORA - Britterm-Slokov VESELÍ (CZE) 29:15
DHK ZORA - Megas Alexandros GIANNITSA (GRE) 38:15
DHK ZORA - VOC AMSTERDAM (NED) 34:19
DHK ZORA - KS ZGODA RUDA Sl.-Bielszowice (POL) 27:21 23:22
DHK ZORA - H.C. „Dunarea" BRAILA (ROM) 26:27 27:27

Ve všech 7 zápasech nastoupily: Černá, Raníková, Hejtmánková, Kovačíková, Marcišová, Šašková, Hrbková, Dostálová, Tomečková a Vašková, o jediný start méně mají Stuchlová a Spíchalová, 5 startů si připsala Kňourková, 4 Kozáková, 3 Holická a 2x nastoupily Salčáková a Selucká.

O vstřelené branky se rozdělily: Šašková 31, Tomečková a Vašková 26, Hrbková a Dostálová 23, Hejtmanková 21, Stuchlová 17, Marcišová 14, Spíchalová 11, Kovačíková 7, Holická 3 a Salčáková se Seluckou po 1 brance.