English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky Zory vyhrály turnaj ve Veselí

Mladší dorostenky Zory vyhrály turnaj ve Veselí 20.02.2008 07:22:46 - autor: vasek, přečteno 2758x

Generálkou před blížícím se pokračováním jarní části ligových soutěží byl pro prvoligové mladší dorostenky turnaj ve Veselí. Bohužel pro nemoc a zranění řady hráček základní sestavy odjelo družstvo na závěrečný turnaj velmi citelně oslabeno. Odcestovat na příklad nemohla ani jedna z brankařek, proto trenérka Ilona Hapková velmi přivítala výpomoc od družstva Sokola Karviná, které pro celý turnaj zapůjčovalo našim děvčatům vždy jednu z brankařek, kterými byly Ivana Fridrichová, Kateřina Bobková a Vendula Kraslová. Vedení družstva Sokol Karviná a všem třem děvčatům za výpomoc patří náš dík.

Turnaje se zúčastnilo celkem 7 družstev mladších dorostenek a družstvo st.dorostenek Pardubic, hrající mimo soutěž, které byly rozděleny do dvou skupin. První skupinu vyhrálo družstvo starších dorostenek Polabany Pardubice, 2. HC Veselí, 3. Jiskra Otrokovice, 4. TJ Turnov.

Ve druhé skupině ve které startovala naše děvčata bylo pořadí: 1. Sokol Karviná, 2. DHK ZORA Olomouc, 3. Polabany Pardubice, 4. S.P.E.M. Opava. Naše družstvo dosáhlo těchto výsledků: DHK ZORA Olomouc - Opava 20:9, Karviná 13:16, Pardubice 18:14

Do finálové skupiny postupovala první dvě družstva z obou skupin, přičemž výsledky ze skupin se započítávaly.
Konečné pořadí:
1. DHK ZORA Olomouc,
2. Sokol Karviná
3. Polabiny Pardubice (st.dor.)
4. HC Veselí

Výsledky našeho družstva: DHK ZORA - Pardubice 14:16, Veselí 14:10. O výsledku celého turnaje rozhodovalo poslední utkání ve kterém musela naše děv čata vyhrát nejméně o 4 branky, aby se staly vítězkami turnaje. To se jim nakonec podařilo, když rozhodující branku vstřelila 5 sec. před koncem z rychlého útoku Zavadilová, která se nakonec stala i nejlepší střelkyní celého turnaje se 24 brankami..

Družstvo podávalo během turnaje vyrovnané výkony a vítězství si zasloužily hlavně za bojovnost. Dařilo se zejména zkušeným Totové a Zavadilové. Na turnaji hrálo v našem družstvu 5 hráček ročníků nar. 1993, tedy věkově ještě starší žačky.

Družstvo hrálo na turnaji v sestavě:
brankařky: Ivana Fridrichová, Kateřina Bobková, Vebdula Kraslová (všechny Karviná) a hráčky Markéta Beranová 12, Eva Kolaříková 2, Karolína Štoselová 3, Monika Roubalová 10, Andrea Totová 19, Markéta Zavadilová 24, Adéla Turková 4, Petra Stelíková 1, Petrra Smékalová 1, Renata Studená 3.

Trenérka: Mgr Ilona Hapková