English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Výborně hrající Šaľa překvapení nepřipustila - Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 25:19 (13:9)

Výborně hrající Šaľa překvapení nepřipustila - Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 25:19 (13:9) 24.02.2008 00:20:11 - autor: vasek, přečteno 3938x

Hanačky odjížděly na jih Slovenska s přáním, posílit své ambice v boji o medailové umístění v letošním ročníku interligy. V cestě jim však stál soupeř, který doma neprohrává. Vždyť v dosavadní historii šesti ročníku WHIL prohrály chemičky v domácím prostředí jen třikrát, z toho dvakrát podlehly Iuventě Michalovce (naposledy 20. ledna 2007) a jednou, hned v prvním ročníku WHIL, hostu soutěže rakouskému Hypo Niederösterreich. Ve všech zbývajících 61 utkáních vyhrály. Navíc v letošní sezoně s výjimkou Slavie, která zde prohrála jen o 2 branky a Michalovců, které stejně jako naše děvčata tady podlehly o 6 gólů, všechny ostatní soupeře Šaľa převálcovala rozdílem několika tříd (Nitra a B.Bystrica o 9, Trenčín o11, Bratislava o17, Písek o 18 a Zlín o 22 branek).

Z tohoto pohledu je tedy výsledek Hanaček ve včerejším zápase, dá se říci přijatelný. Domácí tým v tomto utkání sice dominoval po všech stránkách a působil po celý zápas jako dobře namazaný stroj, hostující hráčky jim však nedaly nic zadarmo a celkově se dá tedy říci, že byl k vidění zápas dobré úrovně.Domácí hráčky podporované skvělou brankařkou Nemethovou létaly po palubovce, jako by měly křídla a trestaly chyby hostujícího družstva krutě rychlými brejky. Po deseti rychlých protiútocích, které se zrodily jednak po technických chybách a po odražených míčích od tyčí, nebo po zásahu brankařky, se měnilo skóre.. Proti utkání před týdnem v Praze se Slavií, kde Šaľa ztratila bod za remízu 20:20 byl její výkon v domácím prostředí nesrovnatelný.

To že utkání nakonec skončilo porážkou hostujícího celku o 6 branek pak lze přičíst jednak výbornému výkonu brankařek Olomouce, když Barbora Raníková kryla řadu střel nejen z dálky, ale i z náskoků nad brankoviště a Lenka Černá se zase blýskla likvidací dvou sedmiček, ale i solidní obraně. V útočné fázi měly Olomoučanky tentokrát i trochu smůly. Když čtyři jejich střely skončily na tyčích, naopak domácí mimo již zmiňovaných branek z brejků dosáhly i několika úspěšných zásahů po šťastně odražených míčích. Celkový počet 18 technických chyb je však na to potrápit ještě víc favorita, přece jenom hodně.

Utkání samotné bylo od začátku vyrovnané, hostující družstvo dokonce častěji vedlo, ke zlomu došlo až po 20 minutách hry, kdy domácí po sérii tří brejků a sedmičky odskočily na čtyřbrankový rozdíl, který ještě do poločasu navýšily. Po změně stran hostující družstvo dokázalo z prvních dvou útoků snížit a když Raníková vychytala stejný počet náskoků soupeřek, zdálo se, že by se mohlo utkání znovu vyrovnat. Nešťastná tečovaná střela, která skončila brankou domácích, jako by je nastartovala a na druhé straně neuvěřitelná smolná série dvou tyčí Vaškové, znamenala brejky po odražených míčích, které zejména rychlíci Trochtová s Váradyovou trestaly a rázem vedla Šaľa šestibrankovým rozdílem. Ten se v průběhu poslední desetiminutovky navýšil po pokračujícím scénáři: neúspěšná střela - odražený míč - brejk - branka až na 9 branek. V závěru se přece jen ještě prosadily i Hanačky, kterým se podařilo hrozivé skóre alespoň kosmeticky upravit.

Není zvykem v těchto komentářích hodnotit výkon rozhodčích. Udělejme však výjimku, protože výkon slovenské dvojice Ondogrecula ml. - Baďura si to zaslouží. Byl naprosto korektní, nestranný a nepodlehli častým projevům několika neobjektivních fandů a utkání odpískali k plné spokojenosti obou družstev..

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 6:7,11:7, 11:8, 13:8, 13:9 - 13:11, 17:11, 17:12, 19:14, 20:15, 21:16, 25:16, 25:19.

Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula ml. 400 diváků 7m hody: 6/3 - 4/2 Vyloučení: 3 - 4

Sestavy a branky:
Šaľa:
Némethová, Fabiánová, Túrociová - Hučková, Trochtová 5, Martanovičová 3, Braunová 2, Fečová 3, Váradyová 6, Csalava 1/1, Czanik, Šalatová 4/1, Weibelová 1/1.

Olomouc: Raníková, Černá - Hejtmánková 3/2, Selucká, Kovačíková, Marcišová, Šašková 3, Hrbková 3, Vašková 3, Dostálová 1, Kňourková, Spíchalová 2, Salčáková, Tomečková 4.