English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Pozvánka na šlágr kola

Pozvánka na šlágr kola 28.02.2008 10:42:38 - autor: , přečteno 2206x

Šlágrem 18. kola interligy házenkářek jistě bude v sobotu v Olomouci utkání prvního se třetím, tedy Zory Olomouc s Michalovcemi. Ani ve dvou dalších duelech kola se nedá hovořit o zápasech v nichž by o nic nešlo. Veselí ve snaze o uhájení druhého místa mezi českými družstvy pro play-off, by nemělo zaváhat v Trenčíně a v Praze se střetnou v přímém souboji Slavia s Jindř.Hradcem o 3. místo mezi českými týmy. Další duely už nebudou mít takový náboj, v Písku hraje B.Bystrica a oba týmy už skoro propásly šanci se do play-off probojovat a v utkáních Zlín - Šaľa a Bratislava - Nitra jde o střetnutí vysokých favoritů s outsidery.

Druhým utkáním s družstvem z čela tabulky tedy bude v sobotu v hale DHK ZORA Olomouc, souboj domácího družstva s trojnásobným mistrem Slovenska, vítězem posledních tří ročníků WHIL a vedoucím celkem letošního ročníku - Iuventou Michalovce.

Svěřenkyně trenéra Iuventy Dušana Daniše přijíždějí na Hanou s cílem upevnit si vedoucí postavení v interlize, naše děvčata se budou snažit jim v tom zabránit. Můžeme se tedy právem těšit na dramatickou házenou té nejvyšší kvality. Hostující celek opustila před několika týdny jejich dlouhodobě nejlepší hráčka Bebe Tothová, které klub umožnil do konce sezony hostovat v aktuálně 5. celku maďarské nejvyšší soutěže DVSC Debrecen. Pro Michalovce je to jistě ztráta, vždyť Tothová byla daleko nejúspěšnější střelkyní celé interligy, když pravidelně obsazovala první příčky v tabulce střelkyň WHIL. Podíváme-li se však do sestavy „zbývajících" hráček družstva, dá se říci co jméno to pojem. Vždyť v družstvu jsou další dvě 100 gólové spojky Anna Dittelova a Lucia Tobiášová, kterým sekunduje další spojka Marianna Cínová. Trio zkušených brankařek Zahorjanová, Kudročová a Krajcárová je jistotou v obranné hře, duo pivotmanek Kalaninová s Pajtášovou a rychlonohá křídla Hriciková s Ukrajinkou Rubcovou představují to nejlepší co může interliga nabídnout.

Vedení družstva Michalovců neponechává nic náhodě a netradičně dorazí do Olomouce už v pátek večer a v sobotu dopoledne si v hale DHK ZORA i lehce zatrénuje. Mimo již avizované neúčasti Tothové, dorazí Iuventa na Hanou v kompletní sestavě.

Domácí družstvo po sobotní porážce v Šaľe je odhodláno proti velkému favoritovi zabojovat. V týdnu děvčata po hektickém období zápasového rytmu středa - sobota - středa „dobíjela baterky" a do utkání kromě dlouhodobé neúčasti Barbory Stuchlové bude v utkání k vidění kompletní kádr hráček, tedy i s Kristýnou Salčákovou, která měla minulý týden problémy se zády.

Uplynulá kola interligy napovídají, že začíná přituhovat. Naše děvčata se snaží zuby nehty ubránit své postavení na 3. příčce WHIL před dotírajícím ŠKP Bratislava a vzhledem k losu obou týmů to budou mít hodně těžké. Proto každý bodík navíc může sehrát v konečném účtování rozhodující roli. Ve Slovenské části WHIL je již skoro jasno o tom, kdo bude hrát play-off o mistra Slovenska. Banská.Bystrica asi definitivně pohřbila šanci domácí porážkou s Trenčínem, takže v play-off si to asi rozdají Michalovce s Trenčínem a Šaľa s Bratislavou.

V české části WHIL však není situace tak jasná. Našim děvčatům chybí už jen krůček k tomu, aby do play-off šla z prvního místa mezi českými celky. Ostatní družstva však ještě nemají vůbec nic jisté. Veselí má sice dost obtížný los, ale své druhé místo do play-off s největší pravděpodobností uhájí, hodně napoví už zápas v Trenčíně. Písek se už může s play-off rozloučit a nemá dokonce ještě ani vyhráno v možném pádu do baráže. Nejdramatičtější boj se pak dá čekat mezi největším překvapením soutěže Jindř. Hradcem a obhájcem titulu pražskou Slavii. Už v sobotním utkání v Praze může Slavia snížit náskok svého soupeře na pouhé dva body a díky svému losu, kdy hraje do konce WHIL ještě 3x doma a jede jen do Nitry, asi do play-off půjde ze 3. místa. Pokud na toto umístění myslí Jihočešky, pak by musely v sobotu bodovat v Praze a za týden sebrat body našim děvčatům. A o to bude bohužel pozice našeho družstva za týden v Jindř. Hradci těžší. J.Hradec pak totiž hraje se Šaľou a Michalovcemi a končí v zachraňujícím se Zlíně.

Utkání DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce se hraje v sobotu 1. března 2008 od 17,30 hod. ve sportovní hale DHK ZORA na Andrově stadioně.