English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Boj v čele WHIL se přiostřuje

Boj v čele WHIL se přiostřuje 13.03.2008 05:35:27 - autor: , přečteno 2250x

 

Tři kola před skončením dlouhodobé části WHIL není stále o ničem rozhodnuto. Remíza vedoucích družstev pod Zemplínem (Michalovce - Šaľa 28:28) sice naznačila, že po třech letech může dojít k výměně na místě celkového vítěze interligy, Iuventa navíc má o něco méně příznivý los (hraje dvakrát venku a jednou doma), zatímco Šaľa už naopak jede jen do B.Bystrice. Teoreticky je v boji o celkové prvenství ve hře ještě i naše družstvo, ta šance je však opravdu jen minimální.

Oba lídry však musí děsit současná stoupající forma ŠKP Bratislava a dá se očekávat, že jim bude ve slovenském play-off více než vyrovnaným soupeřem. Potvrzuje to jednak svým vítězným tažením v Evropském poháru, kde má po remíze ve Francii jen krůček k postupu do semifinále Challenge Cupu, ale i tím jak urputně šlape na paty našim děvčatům v boji o bronz ve WHIL. Ve středeční předehrávce v Trenčíně s přehledem ŠKP vyhrál (20:26) a srovnal s našimi děvčaty už i bodové konto, navíc má v případě rovnosti bodů, lepší vzájemná utkání.

Chtějí-li tedy Hanačky bronz z WHIL - a to jistě chtějí, nesmí si dovolit žádné zaváhání, svého soka držet neustále na distanc a vyhrát jak oba domácí zápasy se slovenskými soupeři (B.Bystrica a Nitra), tak i v pekle haly ve Veselí v zápase s Brittermem.Takže matematika je jasná, teď bude jen důležitá realizace záměrů.

Zápasy posledních tří kol budou ještě hodně zajímavé také z pohledu postavení českých družstev do play-off. Naše pozice postupu do play-off z prvního místa je už naprosto jasná, finišující Slavia má velkou šanci prodrat se ještě na výhodnější druhou pozici před Veselí. Pikantní bude právě jejich vzájemný zápas v sobotu v Praze. V případě očekávané výhry domácí Slavie se dotáhne na rozdíl dvou bodů a o všem tedy rozhodnou zase naopak paradoxně oba soupeři bojující o třetí místo ve WHIL, protože naše družstvo hraje v předposledním kole ve Veselí a Bratislava v posledním v Praze se Slavií. I proto není nejférovější to, že se střetnutí Slavia - Bratislava bude hrát až v posledním kole v neděli, když úřední nařízený začátek všech utkání posledního kola byl stanoven na sobotu v 18:00 hod. a oba soupeři již budou vědět jaký výsledek jim co zaručuje.

Poslední neznámou pro play-off je to, který z obou jihočeských týmů nakonec do čtveřice nejlepších českých družstev proklouzne a bude soupeřem našich děvčat v semifinále. Blíže k tomu má J.Hradec, který sice má těžší los (hraje v Šaľe a ve Zlíně a doma s Michalovcemi), než Písek (ten hraje doma s Nitrou a Trenčínem a v Bratislavě), ale má čtyřbodový náskok a lepší vzájemná utkání, takže jediné zaváhání Písku v některém ze zbývajících utkání hatí všechny jeho naděje.

Sobotní utkání Olomoučanek bude tedy z pohledu výše uvedeného velmi důležité. Jejich soupeřky ŠKP Banská Bystrica sice poslední dvě utkání prohrály (v Písku a v Praze se Slavií), Tyto výsledky však v žádném případě neznamenají, že na Hanou přijede soupeř slabý a odevzdaný. Právě naopak, s přihlédnutím k problémům, které klub letos provázely, mohou děvčata hrát uvolněně a v klidu konsolidovat svůj tým s výhledem na příští sezonu. V týmu je řada osobností, které nás jistě přesvědčí o svých kvalitách, jako jsou na příklad brankařky Ivanková a Končeková, bundesligou protřelá Oborilová, nebo stálice inerligy Szabová, Lapinová, či obě srbské legionářsky Malenovič a Boškovič.

Utkání DHK ZORA Olomouc - ŠKP Banská Bystrica se hraje v sobotu 15. března 2008 mimořádně už od 14:30 hod.