English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Evropské poháry jsou už v semifinále

Evropské poháry jsou už v semifinále 20.03.2008 11:06:56 - autor: , přečteno 2223x

 

Všechny čtyři pohárové soutěže nejlepších Evropských klubových družstev žen dospěly minulý víkend už do semifinálové fáze. Naše děvčata zůstala tentokrát těsně před branami semifinále, důrazně však dala o sobě vědět a zanechala za sebouv Evropě výraznou stopu svým postupem do čtvrtfinále. Nakonec byly vyřazeny nejtěsnějším rozdílem o jedinou branku rumunským Dunarea Braila, které i ve čtvrtfinále družstvemprokázalo své kvality a postoupilo již mezi nejlepší čtyři družstva v Challenge Cupu.

Podívejme se tedy jak vypadají před svým vyvrcholením všechny soutěže. Tou nejprestižnější je samozřejmě:

Champions League
Ve čtvrtfinálové síti uvízla obě dánská družstva - Slagelse DT a Viborg HK a potvrdila tak ústup dánské ženské z vrcholu, dále rumunský mistr Oltchim Valcha a bundesligoý 1.FC Nürnberg . Naopak postup dvou družstev ze země mistryň světa Ruska, není jistě překvapením, stejně jako stálic a velkoklubů světové ženské házené Hypo Niederösterreich a maďarského Györi Audi ETO.
Semifinálové dvojice:
Zvezda Zvenigorod (RUS) - Györi Audi ETO (HUN)
HC Lada Togliatti (RUS) - Hypo Niederösterreich (AUT)

EHF Cup
Se soutěží se rozloučilo jedno ze dvou španělských družstev Orsan Elda Prestigio, stejně jako zástupci dvou silných házenkářských zemí - norský Byasen HB Elite a francouzské družstvo HB Metz Moselle Lorraine s českými hráčkami Kysučanovou, Poznarovou a Zachovou a neprošel ani polský Lublin. V semifinále se tqak potkají čtyři družstva ze silných zemí: Rudśka, Španělska, Maďarska a tak jediný zástupce ve všech pohárech Dánska.
Semifinálové dvojice:
Dunaferr NK (HUN) - ithako-Navarra (ESP)
Ikast Bording Elite Handbold (DEN) - HC Dinamo Volgograd (RUS)

Cup Winners' Cup
Do semifinále neproniklo další z dánských družstev KIF Vejen, nedařilo se ani zástupcům Francie Havre HAC s exolomoučankou Janou Simerskou, ani jednomu ze dvou rumunských zástupců Jolidon Cluj-Napoca a vypadl také známý slovinský tým RK Krim Mercator Ljubljana. Do semifinále se tedy prosadili zástupci Španělska., Norska Rumunska a Chrovatska..
Semifinálové dvojice:
AKABA Berbera (ESP) - CS Rulmentul-Urban Brasov (ROM)
HC Podravka Vedeta (CRO) - Larvám HK (NOR)

Challenge Cup
Pohárem, který nás nejvíc zajímal a kde startovali v úvodu hned čtyři účastníci interligy WHIL (Olomouc, Veselí, Banská Bystrica a Bratislava), se nakonec do semifinále probojobal i náš přemožitel Dunarea Braila spolu s bundesligovým VfL Oldenburg, jedním z francouzských týmů a posledním z interligových zástupců ŠKP Bratíslava. Naopak své postupové ambice nenaplnil druhý z francouzských týmů Cercle Dijon Bourgogne, ani l=pe postavený rumunský celek Tomis Constanta. Semifinále se stalo také konečnou stanicí pro jediný celek z Islandu Valur Reykjavik a pravidelného účastníka našeho turnaje o Pohár míru McDonald's Wr.Neustadt.
Semifinálové dvojice:
VfL Oldenburg (GER) - H.C. "Dunarea" Braila (ROM)
ŠKP Bratislava (SVK) - Merignac Handball (FRA)

V semifinálových bojích všech pohárů tedy budou hrát zástupci 11 evropských zemí, když jednotlivé země mají tyto počty svých zástupců:
Rusko 3, Maďarsko, Rumunsko a Španělsko po 2, Rakousko, Německo, Francie, Norsko, Dánsko, Chorvatsko a Slovensko po jednom účastníku.

Zatímco ruská klubová družstva prokázala své postavení v absolutní špičce a také avarsko a Rumunsko se dvěma účastmi potvrzují své postavení mezi elitou, překvapením je po jednom zástupci ze země vícemistryň světa Norska, držitelek bronzových medailí z MS Německa, nebo 5. Francie, nebo několikanásobných mistryň světa a Evropy Dánska.

Utkání všech pohárů se hrají v termínech 19. (20.) 04. a 26. (27.) 04. 2008.