English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga házenkářek se nadechuje ke svému vyvrcholení

Interliga házenkářek se nadechuje ke svému vyvrcholení 03.04.2008 08:04:30 - autor: vasek, přečteno 2324x


Třítýdenní přestávku má za sebou inerliga házenkářek, hráčky zúčastněných družstev dostala příležitost k dobití energie, reprezentace na turnaji v Chebu měla zase příležitost potvrdit své ambice v červnové kvalifikaci o postup na ME, kdy se utká se Švédskem. Výsledek reprezentace vzbuzuje oprávněné rozpaky, když sice dokázala porazit družstva Litvy a Nizozemska, po propadáku proti mladému týmu Dánska a porážce v utkání o umístění s Litvou však skončila na posledním místě. Navíc z Německa přišla zpráva o výborné formě jejich soupeřek, házenkářek Švédska, které se kvalifikovaly na Olympijské hry do Pekingu.

O tom jak se interligovým družstvům podařilo „dobít baterky", se budeme mít možnost přesvědčit už v sobotním 21. kole základní části soutěže. V několika zápasech půjde doslova o všechno i když zdánlivě půjde o utkání favorita s outsiderem. To se týká utkání J.Hradec - Michalovce (družstvo Iuventy totiž hlásí řadu zraněných hráček), nebo střetnutí B. Bystrica - Šaľa a Nitra - Slavia Praha, kdy favorité musí svou roli potvrdit z důvodu svých výchozích postavení o play-off. V podstatě v klidu mohou být aktérky zápasu Trenčín - Zlín, bodový zisk, nebo ztráta vlastně nic neřeší. V utkání Bratislava - Písek budou hrát Jihočešky o jednu z posledních šancí proklouznout do play-off, naopak náš největší sok v boji o bronzovou pozici z WHIL - ŠKP Bratislava si bude chtít pohlídat odstup od našeho družstva.

Posledním utkáním ve výčtu zápasů předposledního kola interligy bude duel našich děvčat na jihu Moravy s Brittermem Veselí. Dá se bez nadsázky říci, že půjde o zápas kola, střetnou se aktuálně dva nejlepší české celky a oba by chtěly svou pozici potvrdit Oba budou mít motivaci i když trochu odlišnou. Naše děvčata mají zajištěn postup do play-off z první pozice a jejich cílem bude odrazit nápor bratislavských policistek na naši zatím třetí pozici. Při předpokládaném zisku dvou bodů našich děvčat v posledním kole doma s Nitrou, nám k jistotě chybí jediný bod, protože Bratislava by nás mohla v případě výhry s Pískem a v posledním kole v Praze se Slavií, bodově dostihnout a lepší vzájemná utkání hovoří ve prospěch Slovenek.

Trochu odlišnou budou mít motivaci domácí Veselanky, které hájí pozici druhého týmu do českého play-off, která může být při vyrovnanosti se Slavií Praha v semifinálové sérii dost důležitá. Potřebují k tomu odrazit nápor Slavistek, tedy získat v konečném účtování alespoň o jeden bod víc než Slavia, protože mají také horší vzájemná utkání. Ani případná výhra proti Hanačkám jim však druhou příčku do play-off nezaručuje, protože v posledním kole hrají v Šaľe, kde jen těžko budou bodovat a Slavia naopak má vše ve vlastních tukách v utkání doma proti ŠKP Bratislava.

K zajímavé změně došlo u družstva našich soupeřů z Vesaelí. Do funkce hlavního trnéra byla už před utkáním 20. kola se Slavií jmenována trenérská legenda ženské házené a nějúspěšnější trenér ženských reprezentací posledních desetiletí - pan Jiří Zerzáň. Jeho úkolem je dovést družstvo do finále play-off a po roční přestávce vybojovat znovu pro veselskou házenou mistrovský titul.

Variant a možných výsledků je hodně, počkejme tedy na sobotu, kdy by se mohlo v řadě případů vyjasnit, ale v některých případech si budeme muset opravdu počkat až do úplně posledního kola dlouhodobé části, kdy poznáme konečné pořadí WHIL a vyřešení i ostatních otazníků.

Hráčky Olomouckého družstva se na pokračování interligy připravovaly v domácím prostředí a vlastně na dvou frontách. První a poslední týden bylo družstvo až na malé výjimky kompletní a příprava probíhala společně, prostřední týden přestávky se část družstva zúčastnila reprezentační akce žen v Nymburce a Chebu, hráčky které neplnily reprezentační povinnosti trénovaly v Olomouci. Reprezentační pozvánku dostaly obě brankařky: Barbora Raníková a Lenka Černá, ta samozřejmě jako asistentka reprezentačního trenéra a dále Romana Tomečková, Michaela Hrbková a Jana Spíchalová.

Všechna utkání 21. kola se hrají ve stejnou dobu, tedy v sobotu 5. dubna 2008 se začátkem v 18:00 hod.

S předstihem upozorňujeme naše příznivce, že utkání posledního kola interligy proti družstvi HK Nitra se hraje příští sobotu - 12. dubna, opět z důvodu 1. ligy fotbalu už od 14:30 hod.